Nový Canon 5D Mark IV

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 5. 3. 2017 00:23

mick8: Zkratka je Gear Acquisition Syndrome :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 3. 2017 07:07

Občas to bývá i chronické, nejlepší prevence bývá nedostatek volných finančních prostředků.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod metatron 5. 3. 2017 10:38

U mna zabera proti GAS najst si na nete dobre fotky fotene mojim telom,objektivmi a hned zistim,ze nepotrebujem nove zelezo ani nahodou :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 3. 2017 17:26

akurát je na 43rumors jedna "GAS fotka":
Obrázek

:D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 5. 3. 2017 17:57

Očividně známý fenomén a spousta z nás s ním asi bojuje :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 10. 2019 20:35

Oprášil jsem 3 roky staré vlákno.... Snad se v příštím roce šeptanda potvrdí a Canon vydá pokračovatele řady 5D... https://cameratimes.org/canon-eos-5d-ma ... n-the-way/
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 10. 2019 09:50

Dost ludi ale preslo na Rko a su celkom spokojni. Ma strasne hneva, ze na Rku Canon setril tak ako setril. Trochu sa hecnut a mohol to byt vyborny fotak.

Ale kedze Nikon prehlasil, ze CSC podla nich nie je pre kazdeho a planuju pokracovat vo vyoji DSLR, myslim, ze Canon sa zachova podobne a minimalne jednu generaciu 5D este uvidime. resp tou jednou generaciou som si isty.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 10. 2019 10:17

Hlavně by bylo ale namístě toto vlákno přejmenovat. Resp. ten název upravit. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 10:47

Fidko souhlas, že majitelé R-ka jsou vesměs spokojeni (kamarád si chrochtá :-)) jednak proto, že se vesměs jedná o nadšené amatéry, tak i to, že EF objektivy včetně skel třetích výrobců fungují naprosto bez problému, dokonce lépe a výstupy jsou srovnatelné s jakýmkoli jiným současným foťákem. Podle mě Canon spíše šetřil na RP-čku což je u lowendu logické, ale zase ta cena za amatérsky použitelný FF, je nastavena docela přiměřeně.
Z mého pohledu mě potěšilo vydání APSC 90D a plánovaná vlajková loď 1D XIII jako DSLR (na kterou si zálusk nedělám), čímž se otvírá možnost, že šeptanda o 5D V, nebude jen plácnutím do vody...

Ferin, neumím změnit název vlákna, nechtěl jsem zakládat nové, jelikož se jedná o spekulaci a ne o potvrzenou zprávu a model...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 10. 2019 10:59

V poho. Reagoval jsem jen na neaktuálnost onoho adjektiva "nový". ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2019 11:01

Tak založ nové vlákno "špekulácie o nových Canon DSLR" ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2019 11:03

U Rka je problem, ze podobne ako Olympus pouzivaju podobne stary HW ako Olympus co vyrobne naklady vyrazne znizuje. Chyba IBIS, chyba joystick, video je s vyraznym cropom a tie rychlosti zavierky su ... smiesne. Ked to porovnas s konkurenciou, technicky je na tom Rko horsie.

RP realnu konkurenciu nema, v podstate asi nikto sa historicky nepokusil predavat FF s uvadzacou cenou tak nizkou, takze to velmi nejde porovnat ani posudit, ale musim povedat, ze som mal slabe chvilky ked som si povedal, ze by som si snad to RP k mFT aj kupil :-D

Napriek tomu sa s tym ale zjavne foti dobre, co viem pochopit, kedze mna Canon vzdy bavil.
A co Canon (aj Nikon) urobili su tie adaptery s ktorymi ma clovek s relativne malym kompromisom k dispozicii naozaj skvely arzenal skiel. To, ze s nim perfektne funguju aj Sigmy/Tamrony je tiez obrovska vyhoda a pre mna v konecnom dosledku najlepsi dovod preco vlastnit mirrorless.

O 5D V by som sa urcite nebal. Canon/Nikon nechcu DSLR zarezat prilis rychlo a vo vysledku ani nemusia. Tie masiny zdielaju drvivu vacsinu HW s ich bezzrkadlovkami, takze si nemyslim, ze ich vyvoj je nejak extremne nakladny. Minimalne jednej generacie sa urcite dockas :)

Inak jo, 90D potesil aj mna. Fotak samotny ma sice dnes uz nezaujima, ale paci sa mi, ze sa vratili k joysticku, co som necakal. Dufam, ze sa tym snazia naznacit, ze v buducnosti sa ho dockame aj nizsich triedach FF CSC, napriklad v Rku :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 11:59

Fidko, R-ko bylo jako první na startovní čáře FF bezzrcátek u Canonu, ale použitý starší HW (čip je sice z 5D IV, procesor Digic 8 zase není tak starý, dobré věci jako dualpixel, konektivita... zůstali) nijak nesnižuje obrazový výstup. Byl od začátku prezentován jako střední (očesaná) třída nové bezzrcátkové řady - něco jako 6D a 6D II s tím, že připravovaná poloprofi ve stylu DSLR 5D, by měla mít vše co jsi napsal že mu chybí.
Zklamání ze začátku bylo dost velké, ale postupem času se prodává docela dobře a podle mě trochu zpomalil odliv přechodu od DSLR Canonu k bezzrcátkám Sony. Pro běžné focení i s pomalou frekvencí snímků a absence stabilizace v těle je naprosto dostačující a s posledním sw (především aplikace eye AF a zlepšení face AF), se dostal na úroveň A7 třetí generace. Navíc má perfektní stavový displej a i když EVF nemusím, u R-ka mi zatím přišel jako nejlepší, do kterého jsem koukal - přímé srovnání s A 7III a Nikon Z7. K videu nemám co napsat, já netočím, ale jistě to cropování může spoustě uživatelům vadit hlavně s možnostmi editaci plného 4K rozlišení.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2019 12:09

No, ano, Rko je niekde na urovni 6D co bol znacne osekane FF (Rko ma mozno na pomery CSC dost slusny EVF co nebol pripad 6D), ale doba proste pokrocila a fotaky v tej cene (A7 III, Z6) mi jednoducho pridu lepsie vybavene.

DualPixel sa tiez vyvija a jeho novsia verzia by asi fungovala lepsie. Ale je pomerne uctyhodne, ze aj so starsim HW je Canon po poslednom update niekde na urovni A7 III (udajne). Na druhej strane, jeden z problemov starsieho HW je pomalsi readout senzoru. Vystup je asi v poriadku, u konkurencie je ale zase lepsi.

Tu si myslim, ze uplne najdalej zasiel Panasonic S1 kde je cena sice mierne vyssia (o nejakych 300$), ale zato je to v podstate ekvivalent rady 5D.

Takze opat, vo vztahu k 6D je Rko asi ok tak cenovo ako vybavou, ale vo vztahu ku konkurencii podla mna technicky zaostava. Ale asi sa s tym foti naozaj dobre, pretoze som zachytil uz aj nejake prechody z A7III spat k Rku. Plus tie skla ktore Canon produkuje su asi sucasnou spickou.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků