Pentax K-1

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 3. 2016 08:54

Ricoh (ktory odkupil od Pentaxu jeho foto diviziu a Pentax je obchodny nazov vyrobku) nedodava kupujúcemu katalog produktov?

akoze ked si Ferda Mirka Jandu kupi Skoda Fabiu, tak dostane pribaleny od predajcu katalog, aby si mohol svoju Fóbiu vytunit?

joooo, to je padny dovod ignorovat produkty firmy Ricoh a kupit jedine a jedine Canon a Nikon, joooo
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 09:11

Copak kupujícím, tam je to běžné, ale on nedodává ani prodejcům. Zkuste třeba ve VKFoto, což je obchod s asi největší nabídkou Pentax techniky skladem, poprosit třeba o katalog objektivů. Nic.
Pentax\Ricoh zkrátka nic takového nedodává, což mně přijde naprosto dementní. Tak po deseti letech udělají konečně FF a nejsou schopni nechat udělat leták (byť v angličtině) a natisknout 10 000 kopií? Nejlepší na tom je, že třeba ten katalog objektivů samozřejmě existuje, dohledal jsem ho v angličtině na netu ve formátu pdf, ale to je jenom takové špatně přehledné šidítko.
Tak, kruci, když jsem distributor a posílám prodejci bednu s technikou, tak mu tam snad nabalím letáky a všechno, ne? Jedním slovem "nezájem".
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 3. 2016 09:41

Treba jsou jen setrni k prirode. Papirove letaky jsou treba pro me mrtve uz asi 15 let.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 3. 2016 09:57

Letaky nemaji smysl u rychloobratkovyho zbozi jako jsou TV, ty se daji na trh a za pul roku "nejsou". U objektivu by se to asi sneslo. Na druhou stranu, nekdy maji prodejci sadu letaku na stole, treba Megapixel a to je fakt relikt devadesatek. Je to prijemne, ze si to vezmu a prectu na obede a vyhodim. Ale ze bych si jako "vybiral" podle katalogu na kridovym papire, tak to jasne ze ne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 3. 2016 10:04

Nemozete mat lacnu FF a letaky na kriedovom papieri zaroven :D .. toto nie je Canon, ani Nikon .. treba si zvykat na novu dobu .
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 3. 2016 10:12

priznam sa, ze ked som si kupoval skla v Prolaike v BA za 4.924 euro, vôbec som nemal potrebu pozerat sa/brat si tlacene prospekty...preco?
- no lebo som si testy/skusenosti nasiel na webe
- a ten co kupuje entry level zrkadlovku v sete, kupuje ju kvôli cene (a najcastejsie v elektrodomoch v akcii)

samozrejme tam toho mali hafo povesane.
test ostrenia 35ART
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc7531.jpg
Obrázek
z lava,z prava,letaciky dle libosti.
test ostrenia 58/1,4G
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc9373.jpg
Obrázek
za tym sklom je Pentax. este som si skusal Pentax fotaky v ALZE v BA (samozrejme tam ich maju bez baterie), ale tiez som si nevsimol po stoloch vylozene tlacene letaky.

dnes je vsetko na webe. ale to neznamena,ze v reklame/promo Ricoh vyrazne nezaostava.
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 9. 3. 2016 10:14

Ak K1 projektoval a ladil team,ktorý vytvoril GR tak to bude neskutočná mašinka.
Pri GR mám vždy ten pocit,že nad elektroinžiniermi a vývojármi stál skutočný fotograf z praxe,ktorý mal hlavné slovo pri rozhodovaní o štruktúre a vlastnostiach tohto malého klenotu.
Úplný opak Sony.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 10:20

Tady nejde o vybírání, ale v tomto případě o nějaký přehled, co jako mají. Modelová situace "záchodový čtenář."
Třeba takový leták z Fotolabu, tam je celkem zajímavý vývoj koncepce a obsahu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2016 10:24

Mňa prekvapuje tá referencia o váhe pri relatívne malom tele, v každom prípade pôjdem pozrieť a omakať si to, keď bude v SK možnosť.

-- 9. 3. 2016 10:26 --

.ce. píše:Ak K1 projektoval a ladil team,ktorý vytvoril GR tak to bude neskutočná mašinka.
Pri GR mám vždy ten pocit,že nad elektroinžiniermi a vývojármi stál skutočný fotograf z praxe,ktorý mal hlavné slovo pri rozhodovaní o štruktúre a vlastnostiach tohto malého klenotu.
Úplný opak Sony.

Inak GR dizajn je tu už desaťročia, prakticky od kinofilmu. Samozrejme tlačítka a soft je nový, to nekomentujem, ale krabička je teda fakt hodne nadčasová. :tleskani
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 3. 2016 10:27

Melancholický Trol: jj, viem presne co myslis. aj letaky roznych predajni co sa hadzu do schránok. obcas si ich prejdem a odlozim opat na kopu k ostatnym do zberu.

ako som pisal, viditelny marketing v nasich krajinach je od Ricohu slaby. neviem ci to ma na starosti priamo vyrobca, daky multi regionalny zastupca, alebo regionalny distributor (pre Cechy je to PenTec)

brozuru som nasiel asi 5,86sekundy cez Google, ma 40stran
http://www.pentax.cz/web-content/Produk ... PENTAX.pdf
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 10:39

No vidíš, to je docela dobré.
Jinak digital-only je omyl a doufám, že to lidstvo brzy přejde, protože jiank po nás lautr nic nezbude. Mám doma svázaný ročník časopisu Letec ze třicátých let, ale předloňské časopisy FOTO z elektronické čtečky jsou v háji, to už asi nedohledám nikdy. Už si nevzpomenu ani na název té aplikace.
Taková moje lehce naiví představa, já vím, protože jednou vytištěná a prodaná kniha už se nedá dost dobře zmonetarizovat a vydatamajningovat... Tištěná kniha jde dokonce půjčit, jaká hrůůůza!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 3. 2016 10:42

Nevim co to bylo za skla za 5000 EUR, ale jestli nejaky Leicovy, tak tam by k tomu mel byt letak na papiru z Losin a nad 10000 EUR i drevena lzice s motivem jelena v riji. V tomto segmentu jednoznacne.
Jinak letak ala "fotolab" je uplne jiny obor. To jsou letaky koncoveho prodejce, ktery si tam naklada svoje hitovky v ramci mesice cros vsechny vendory a to je velmi dulezity, protoze je to pro lidi co jeste nevedi, ze si neco koupi. Stejne jako leta Globusu, maji tam veprovy kostky na gulas, tak je koupim. Nebudu si je gogolovat, protoze mne to nenapadne.
Relikt devadesatek je 300 strankovy katalog Sigmy, ktery posilaji doporucene svym zakaznikum. Viz cestovky. Ty uz toho taky nechaly.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 10:48

Když se podíváš na nějaká ta pentax skla "s charakterem", tak tisíc euro žádná míra. Tam se snad platí i odkonzervování a zakonzervování té mašiny, na které tu kusovou výrobu provádějí.
Jinak stostránkové katalogy - to jsem zažil jenom Thorlabs, tam je snad 600 stran laboratorního materiálu a člověk stejně vezme šroubky a za poštovné vyplázne dvakrát tolik.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 3. 2016 10:51

Z dlouhodobeho hlediska je digital only, respektive ta cast "digital" vice archivacni, nez fyzicky printy, snad krome tech, co si koupi Knizak do galerie. Me se podarilo nejaky fotky dostat do instituci typu muzeum, mestsky archiv a to v digitalni podobe. Garantuju vam, ze vase/moje barytovy printy co mam/mate pod posteli nekdo vyhodi a ta doba neni daleko a ty digitalni bude v roce 2176 zkoumat prsata studentka kulturni archeologie. Samozrejme ne ty co ma nekdo doma na NASce, tam se to vypne, vyhodi do kontejneru, stejne jako papirovy printy.

-- 9. 3. 2016 10:56 --

Muzes mit klidne 1000 strankovy katalog, zalezi kdo je zakaznik, co je to za produkt a jaka je zivotnost na trhu. Nekdo dela neco jako vyrocni katalogy, je to maximalni kvalita, dava se to partnerum a nepocita se, ze si z toho bude nekdo objednavat. A naklad je treba 200 ks. Jinak ja katalogy, letaky, leporela mam rad, kdyz jsem kupoval E500, tak jsem miloval ty slozity produktovy listy, kde popisovali vyhody vidikonove trubice, kolmeho dopadu paprsku, tri rady skel, moc jsem si pocetl, Olympus papirem nesetril.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 10:57

To je otázka. Já mám zkušenost, že fyzické věci vydrží tak 50 až 100 let, kdežto digitální vydrží buď 5-10 let nebo přes 200 let (jak usilovně doufají idealisti).
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka