Pentax K-1

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 7. 3. 2016 15:26

ce: az zitra a pozitri ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 7. 3. 2016 16:17

..no,
ma termínovo zmiatlo to nič nevypovedajúce prvé stretnutie na Digineffe.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 7. 3. 2016 17:12

Jdete se tam podívat? edit: jako do VKfoto?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 3. 2016 23:42

.ce. píše:..no,ma ...zmiatlo to nič nevypovedajúce prvé stretnutie na Digineffe.

Mně teda něco řeklo, tedy potvrdilo -
Nef píše:..."Má dva kruhové voliče a tři rollery, na obrázku dobře vidíte, co se na nich volí – na tom vlevo režimy focení a čtyři pozice uživatelského nastavení...".....

Na tom vlevo vidím uživatelských nastavení pět. ;-) :-))

Podívat ? Když to vyjde, ve středu dopol.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 3. 2016 08:52

tak Neff je Neff, je skor taky agitator a obcas odfoti aj ostru fotku :)

zaujal ma jeho postreh,ze ako dobre fotak ostri. a z videa bolo vidno,ze ma vyborne tvarovany grip a dobre sa drzi. nepochopil som len to prirovnanie k strednemu formatu, velkostou tela teda vôbec nie, asi to myslel vystupom, neviem..
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2016 15:54

lennyl_2: mna najviac zarazilo, co pisal o objektivoch :) .. uplne sprostosti, je vidno, ze sa nijak hlbsie nezaujima o to, o com pise .. len rychlo zbuchat daky clanok a hodit na web .. davno som ho prestal citat, strateny cas. To si radsej precitam gancovky, tam sa da pobavit.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2016 16:03

Neffa nemá cenu řešit.

Já jsem rád, že tenhle model přišel, i když pro současné majitele Canonu a Nikonu je těžké koupit jiného, člověk je zaháčkovaný přes objektivy a příslušenství, i Sigma nebo Tamron, nebo Zeiss toho nabízí více na CaNikon, než na Pentax.

Snad to osloví ty, kteří chtějí upgradovat z Pentaxu K-3 nebo nové uživatele, kdybych se dnes rozhodoval mezi Pentaxem, Nikonem a Canonem, byl by to argument.

Tamron bojkotuje K-bajonet kompletně, Tokina také, Art skla nekoupíte, Zeiss také ne, je to zatím tak trochu mizérie, ale třeba se tímto modelem pohnou ledy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 3. 2016 20:44

Tamron bojkotuje K bajonet tak urputně, že se vlastně stal dvorním zasklívačem.
Dnes jsem si zkoušel K-1 a několik postřehů - perfektně se drží, má trošku lepší místo na palec, než konkurenti, má dost překomplikované ovládání, jakoby o úroveň víc než bych čekal je všechno "pohřbené", horní kolečko s ISO mě moc nenadchlo, v praxi by se to třeba osvědčilo, hledáček výborný, polohování displeje jsem nezkoušel, s tímto provedením já horlivě nesouhlasím...
Prostě za ty peníze pro krajináře a tak si to umím představit celkem reálně.
Ještě se podívám na RAWy a třeba něco vykoukám.
Jo, nezkoušel jsem grip, už tak je ten foťák dost nadlimitní břemeno.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 8. 3. 2016 21:39

Tokina s Tamronem mají několik objektivů totožných s Pentaxem (nebo obráceně ?), o zbytek bych se nebál, bylo nebylo, bude, že nedělá Zeiss, stačí Samyang, víc mě zajímají názory těch co fotí, než těch co si dělají radost. ;-)
Horní kolečko u K-1 v podstatě dubluje tytéž lišty v menu, ke kterým je tak rychlejší/snadnější přístup. Ostatně to dělají snad všechny kolečka, jsou přístroje co mají v menu snad úplně všechno.
Vzhledm k tomu, že jako FF je levnější než APS-C D500, tak o čem mluvit, že. Při nejmenším odpadá rozhodování zda na šířku či výšku. :-) Mám nad čím přemýšlet. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 3. 2016 23:16

na zmeny (pridanie ovladania) sa da zvyknut. horsie by to bolo, keby dake tlacitka (funkcne hojne vyuzivane) uplne chybali.

uz si to presne nepamatam, chalani na pentaxfriends.eu pisali, ze skla 16-50/2,8, 50-135/2,8 a este dake jedno, maju patent v Ricohu (predtým Pentax,potom Hoya) a Tamron ich vyraba, ale nie pre Px bajonet ci co.

casto, ale nie vzdy, je dovod pre kupu toho ci onoho systemu cena. ak je stanovena cena Pentax K-1 na urovni napr. Nikon D610 (alebo nastupcu), resp. urcite pod uroven Nikon D500, aj to zavazi.
inak ja som sa v zivote nerozhodoval podla ceny aky system si kupim, ci m4/3, APS-C, FF. ked raz chcem nieco, snazim sa aby som si to kupil (FF).
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 3. 2016 23:29

15-30 24-70 a 70-200 jsou konstrukcne asi stejne s Tamronem, jenom tam chybi stabilizace a pribyly tam protiodleskove vrstvy. Toliko zvesti z internetu. Jestli budou objektivy stejne i co do optickeho reseni - to se musi zjistit praxi. Myslim, ze nema smysl pro takove male serie resit (a vyrabet!) jine geometrie cocek nebo materiály. To se ty fixni naklady potom nemaji moc kde rozpustit.
Jinak K-1 nestoji tak malo "protoze lidumilny Pentax" a Nikon D500 nestoji tolik "protoze krachujici velkotovarnik stebla se chyta". Pentax stoji tolik, protoze musi, Nikon stoji tolik, protoze muze. Uvidime za dva roky. To uz bude mit Pentax zaskleno i 20 a 28, ten novy 85/1,8 na bazi Tamronu cekam kazdou chvilku.
Zaver: ale jo, on to ten Pentax nakonec zvladne. Nevim, jestli s muzikou a se suchyma spodnickama, sle zvladne...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2016 23:36

Ricoh .. nie Pentax. Uz davno to nie je Pentax. A ako vieme, Ricoh vyraba aj kopirky .. :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 3. 2016 03:09

Tím vrchním se ovládá funkce nastavená horním voličem (ISO, EVF atd.), zbylými dvěma (klasika) se ovládá klasika (clona, čas). :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 3. 2016 09:03

A Pentax nedodává ani tištěný katalog produktů, Hospoda na mýtince hadra...
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka