Nikon D500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 1. 2016 17:24

D500 není mířený na chuďase s jedním foťákem a skromným příslušenstvím. Vnímám ho jako doplněk k FF výbavě nebo foťák pro hodně náročné a solventní lidi, kterým stačí APSC formát a beztak už mají horu příslušenství, takže je absence interního blesku nerozhodí. Na blbnutí doma úplně stačí D7xxx řada nebo základní Fx D6xx/D750, které vyjdou i v setu levněji než D500.

Výklopný displej je supr věc. Je to jeden z důležitých faktorů, proč jsem z D7000 nepřešel na D7100 ani D7200. Občas si chci něco vyfotit od země a bez výklopného LCD si k tomu musím lehnout (a pořádně se ušpinit), zatímco s ním si jen dřepnu.

Na snímač jsem fakt zvědavý. Ve zprávě se nepíše nic o Nikon designed jako u D5. Přitom ale kdo dneska má zájem na APSC snímači s takhle relativně malým rozlišením a rychlým čtením kvůli 10 fps? Objeví se v jiných foťácích nebo je to exkluzivní čip pro D500?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 1. 2016 18:42

co fotky z Tamrona 28-70, budou?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 6. 1. 2016 18:59

tak pro ptáčkaře, divočinu a sport to může bát i za ty prachy dobrý
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 1. 2016 19:06

to ze D500 nema vstavany blesk (presne ako pripravovany FF Pentax) nie je ziadna tragedia.
ja mam kupeny radiovy odpalovac a dva prijimace, za 120euro, vsetko funguje na jednicku s hviezdickou, aj TTL, za kazdych okolnosti.

ale je fakt,ze obcas (asi tak 10fotiek za rok) pouzijem integrovany blesk na osvietenie kvietku napr., s 20/1,8G na uplne blizko a paradne to odpichne od pozadia a blesk ani nepoznat.
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc017nfn.jpg
Obrázek
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc0183res.jpg
Obrázek
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2016 19:45

Já asi nejsem cílovka na D500, ale jsem zvědavý na výsledky testů toho snímače. Já jsem chtěl FF, s novým snímačem a Expeed 5 by taková DF II nebo nástupce D750 mohly být třeba i o 1-2 EV lepší, než D500.

Jsem zvědavý, do jaké míry se D500 přiblíží D750, v ideálním případě by se jí mohla i vyrovnat.

Pak by to bylo docela dilemma, já chci nové tělo kvůli o hodně lepšímu focení za horších světelných podmínek a kvůli lepšímu AF. FF v principu nepotřebuji. Tři těla ale mít nechci, takže FF a APS-C mi připadají jako lepší kombinace, než dvě FF (a potřebuji se nějak elegantně zbavit D50).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 1. 2016 20:51

ohromne ma zaujima na D500 ta funkcia AF fine auto tuning (mätie ma iba ta poznamka LV - LiveView? tam by to bolo podla mna nepodstatne)...zeby konecne niekto zapracoval do fotaku napr. na zaklade serii fotiek zo stativu na testovaci obrazec to, ze fotak si vyhodnoti kvalitu zaostrovania a nastavi najlepsiu korekciu AF automaticky? to by bola maximálna šupa !!

nedalo mi to a zobral som si svoju D750 teraz do ruky, umele osvetlenie v izbe, ISO mi vyslo 9000 (to je na D7200 tak obrazovo kvalitativne ISO 4000-5000) a vyskusal som krajne AF body.
Sigma 35/1,4 - vsetky AF body uplne presne, na nerozoznanie od stredového AF bodu, okrem lavej strany, nechapem to...no aspon teraz viem, ze na tu lavu stranu nemam s tou Sigmou ART fotit, skoda. a pritom fotka na uplny lavy kraj cez LV bola perfektne ostra.
dal som to do obrazku cervenou farbou, kedy bolo ostrenie nepouzitelne.
http://www.imagehosting.cz/?v=untitlomo.jpg
Obrázek
Nikkor 135/2 DC - vsetky AF body aj krajne boli na nerozoznanie ostre od stredového AF bodu. super.

ine skla teraz pri sebe nemam. akoze Nikon sklo ma navrch od Sigmy v AF?

dufam,ze Nikon v novych telách D500 a D5 nebude mat tie "trapne" problemy s olejom na snimaci, s internými odleskami, nepresnostou casti AF bodov, odliepanim gumy z gripu a ja neviem co este...
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2016 21:29

Krajní body na levé straně byly problém u Nikonu už od D800.0

Pokrytí AF body se mi moc líbí:

Obrázek

Jeden parametr se mi na D500 hodně nelíbí: 1240 g.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2016 21:41

Pemar: 760g body only.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 1. 2016 21:55

pemar: lenze ako som dnes zistil, tak jedine Sigma 35art ostri na lave AF body nahov*o, Nikon sklo ide super.

ty mas stale D7100? bol by si adpept na D500 (vaha, High ISO snimaca, AF modul)
pre APS-C zaujemcu je to rozlozenie AF bodov do krajov maximalny luxus.

a konecne dali ISO tlacidlo hore ku spusti, kde sa dobre ovlada, ja ho mam dolu na lavo vedla LCD a tam mi je tak na dve veci...

body D500 sa mi paci, paci sa mi aj ta gulata ocnica (dufam ze to ma aj mechanicke tienitko, to mi bohovsky chyba), svoj kruhovy volic rezimov kludne ozeliem, pouzivam primitivny a efektivny system A (na portrety), M (na rychle deje, natvrdo si nastavim cas a clonu a AutoISO).
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2016 22:11

Tak to mají na megapixelu blbě ! To je dobrá zpráva.

http://www.megapixel.cz/nikon-d500-telo

Teď to Nikon USA vidím také!

No nevím, už jsem byl tak pěkně nasměrovaný na FF a teď toto. Uvidíme, jak budou vypadat fotky na ISO 6400 a 12800.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod KarelV. 6. 1. 2016 22:31

lennyl_2 píše:... a konecne dali ISO tlacidlo hore ku spusti, kde sa dobre ovlada, ja ho mam dolu na lavo vedla LCD a tam mi je tak na dve veci...

U D750 si můžeš navolit pro ovládání ISO i tlačítko pro video a budeš to pak mít také hned u spouště.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 1. 2016 22:47

lennyl, podle Mansurova má Auto AF fine tuning fungovat v LV - po zaostření v LV se automaticky zkoriguje příslušný AF bod pro nasazený objektiv. Předpokládám, že to automaticky porovná rozdíly (přesnou polohu ostřících členů objektivu) mezi výsledkem v LV a PD AF pro každý bod, ale tohle mi říká selský rozum, blíž jsem to ještě nezjišťoval. Ale jsem zvědavý, jak to bude fungovat, jestli k tomu bude nutné nějaké příslušenství (třeba nějaký terčík?) a jak dlouho to má trvat. ...Na nové D750ce jsem zatím nezaznamenal jedinou nepřesnost v AF, tak doufám, že to vydrží a nebudu ten Automatický AF fine tuning novým tělům závidět.:-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 1. 2016 22:47

pemar píše:Tak to mají na megapixelu blbě ! To je dobrá zpráva.

http://www.megapixel.cz/nikon-d500-telo

Teď to Nikon USA vidím také!

No nevím, už jsem byl tak pěkně nasměrovaný na FF a teď toto. Uvidíme, jak budou vypadat fotky na ISO 6400 a 12800.


no to som zvedavy aj ja, co vymáčnú z toho snimaca + expeed5. ale nezabudaj na fyziku velkosti aps-c vs ff snimaca.

KarelV.: vlastne ano, nedavno som musel resetovat vsetky nastavenia v D750, lebo robila z nicoho nic lag pri foteni (zmackol som spust a zrkadlo sa spustilo asi az po 2 sekundách) a tlacidlo Record sa da nastavit samostatne pre Video/Foto aj na ISO.

-- 6. 1. 2016 22:59 --

Dolgor: a ake mas skla? ja som napr. chodil po Prahe s 28/1,8G a od pasa som strielal report na f1,8 a vsetko na pic*ny chlp presne za pochodu. to iste s 50/1,8G, 50/1,4G, teraz mam najnovsie 135/2DC skorigovanu, ako aj 58/1,4G, jedine ta Sigma 35art ma vytaca, raz ide ako svajciarske hodinky, potom sa zle vyspi a chcem hodit cely Nikon niekomu do hlavy z 5metrovej vysky :-D

pemar: D50 si daj prerobit na BW fotenie (zoskrabe sa vrchna cast na snimaci) a budes mat krasne BW fotky aj bez softenia :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2016 22:59

Jo ten lag jsem měl také, po použití Reikanu mi tam zůstalo nastavení, je to v menu, Reikan Focal Pro to nastavuje na 2s.

Jestli koupím D500, budu mít D7100, D500 a FF, tu FF DLSR chci zkusit, kvůli focení ve tmě a abych se donutil pracovat s kratšími ohnisky. D7100 se mi nechce prodávat, fotí se s ní parádně. Nemohu si pomoci, ale ta D500 se mi začíná líbit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 1. 2016 23:01

pemar: bingo ! nastavoval som si 135/2DC cez Reikan a potom mi to robilo ten 2sekundovy lag. to sa da niekde vypnut v menu fotaku bez toho, aby som ho musel cely resetovat do továrenského nastavenia? sklak ma trafi :D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků