vyčištění Nikona D3xxx + Tamron 60mm

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 26. 11. 2015 23:00

ahoj, mám 4 poukazy a za chvíli doprší záruka 2 roky, nemám se svým Nikonem problém, ale když mám nevyužitý kupón tak bych ho rád využil, kde to udělat a šlo by takhle nechat místo toho vyčistit zadělaný Tamron 17-50 2.8 ? který mám totálně zadělaný, smetí mezi čočkami, proč to tak je to nevim, jak se to tam mohlo sakra dostat to nevim ? ?
(je to pod předním členem mezi čočkami, fuj!)
vzyli by mi to na poukaz ?
vidím že sběrné místo je Fotoškoda, chtěl bych to na počkání, kde to prímo servisují, že bych to rovnou zanesl ke zdroji, kupoval jsem dslr v no-name malém krámku za humny

mám Nikon řady D3xxx a 50mm 1.8, myslíte že bych měl objektiv prodat a přejít na Tamron 60mm či 90mm ? výhodu bych viděl v makru . .
díky
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 11. 2015 05:03

Samozřejmě, že pokud je poukaz na vyčištění snímače u Nikonu, rádi Ti servisují zaprasený Tamron, to dá přeci rozum ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 27. 11. 2015 14:22

makro čeho chceš fotit? Mince, brouky, poruchy?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod LGA 27. 11. 2015 17:03

Hlavně je podstatný rozdíl ve složitosti čistění snímače a vnitřku objektivu.

Položil bych otázku, zda český servis Tamronu umí vyčistit i vnitřek?
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 27. 11. 2015 21:19

makro: fotim makro 50+mezikrouzky, zkousim vsechno, hmyz moc ne, detaily, minci, kvetu atd, v budoucnu bych rad i hmyz, takze Tamrony 60 a 90mm se zdaji byt lepi kombinaci nez Nikon co neni makroobjektiv+mezikrouzky, nutno je pouzivat blesk

Tamron 17-50 - teoreticky vim jak to rozdelat ale bojim se ze to zmrvim a nevim cim to kdyztak otrit
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 11. 2015 22:39

Ten prach muze byt klidne mezi dvema cleny, ktere jsou zapouzdrene. Neptejte se me, jak se tam dostal, nicmene je to fakt, klidne muzu dolozit, nebot jsem se sam snazil tento objektiv vycistit, ale bez sance.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 27. 11. 2015 23:34

muj prach je umisteny na prvni cocce pod krycim sklem, takze kdyz to odsroubuji tak by to melo jit odstranit, jestli to neni prilepeny, cim mam odstranit, tj jaky hadrik z Ebaye doporucujete na cisteni / lesteni predniho clenu skla ? zadny nemam, vzdycky jsem pouzil cast trika, pokud jsem udelal omylem otisk prstu, tak to bylo prakticky nevycistitelny, myslite ze higienickou gumovou uterku muzu pouzit, je to stejny matros, anebo koupit nejakou sadu z Ebaye se specialni latkou ?
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 11. 2015 00:29

Ta prvni cocka je tlusta snad 1cm a i v ni mam take prach, takze to budou spojene dva opticke cleny. Samozrejme je moznost, ze mas prach opravdu zespodu, ale nespolehej na to, dokavad to clovek nevynda a nevidi z druhe strany, nejde to moc poznat, kde to vlastne je.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 29. 11. 2015 23:58

dobrá tedy..
a s kterým servisem v Praze / stř. čechy máte nejlepší zkušenosti ? nechci to dávat na sběrné místo, chci tam ten Nikon rovnou zanést

Tamron 17-50 - né dívám se na to přesně, pod krycím sklíčkem jsou na prvním členu, na jeho povrchu, umístěný celkem dost velký prachový částice, neni to mezi, naštěstí, návod na to jak to rozebrat mám, bojim se že to poničim, mám levý ruce vobě ;-]
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí