Nový Nikon D5 - tušíte proč

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 20. 11. 2015 21:56

Zdravím,

Nikon nedávno oznámil vývoj nového top modelu s označením D5. Kromě toho, že něco nového vyvíjí a názvu neuvedl žádné další podrobnosti. Netušíte proč vůbec vydal takové prohlášení? Podle mne je zcela logické, že vyvíjí nový top model a logické je jeho jméno D5.
Co za tím může být? Chystá něco Canon ? Bojí se poklesu zrcadlovek v souvislosti opěvováním Sony 7rII ? Je to reakce na nový FF Pentax, aby nikoho ani na vteřinu nenapadlo přestoupit ?
Co si o tom myslíte?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 20. 11. 2015 23:53

nový 18-55 VR můžete taky očekávat :D
Iamc00l
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 21. 11. 2015 10:50

Je to zpráva hlavně pro agentury, které budou kvůli olympiádě pořizovat hromadu nových těl. (protože ta, která pořizovaly před minulou olympiádou jsou už značně olítaná)
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 11. 2015 11:46

Asi toho o marketingu moc neviete.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 11. 2015 13:32

bob222 píše:Asi toho o marketingu moc neviete.

No nevšiml jsem si, ze by někdo jiný kromě Pentaxu dopředu oznamoval vývoj nového modelu. Všichni to většinou drží pod pokličkou až do dne oznámení, a pak se snaží to co nejrychleji dostat do prodeje. Oznamování vývoje novych modelu se nosilo před 10-15 lety, kdy bylo vše mnohem živější. Spis mám pocit, ze Nikon cítí odněkud hrozbu a chce zákazníky na sve straně uchlácholit a na druhé straně rozhodit. Co je ale ta hrozba?

-- 21. 11. 2015 14:34 --

AndrewJ píše:Je to zpráva hlavně pro agentury, které budou kvůli olympiádě pořizovat hromadu nových těl. (protože ta, která pořizovaly před minulou olympiádou jsou už značně olítaná)

To by dávalo smysl.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 11. 2015 13:48

Je poměrně naivní si myslet, že teď začal vývoj. Tohle je informace pro agentury a profi fotografy, aby si odložili drobné.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 11. 2015 16:23

O Nikonu D5 se začalo proslýchat 5 února 2015, dokonce byly zprávy, že bude uveden na trh koncem tohoto roku. Podle mne je vývoj již hotový.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Iamc00l 21. 11. 2015 19:48

by to mohlo nejt full frame mirroless ne ?
akorat to by si Nikon moc nepomoh, protože objektivy by na to nasazoval pořád ty svoje aktuální, museli by vyvinout menší a to se jim asi nechce ale byla by to dobrá volba do jejich portfolia
Iamc00l
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 11. 2015 19:56

Něco jako tohle (koncept D5r z roku 2011)?

Obrázek

no, asi to bude spíše tohle:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 21. 11. 2015 20:52

Mám poxcit, že vývojáři musí být až zděšeni z tak rychlého vývoje čipů &, že se nelze divit občasným odkladům uvádění ohlašovaných modelů na trh. Nezazlívám, naopak. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 11. 2015 23:25

Tohle mně připomíná z hodin literatury "Co tím básník chtěl říci?" Chudák básník by se divil, co tím chtěl říci..... :-D Básník se třeba jen trochu víc nabumbal. Třeba se u Nikonu taky trochu víc nabumbali. "A mně se chce něco říct! A já to řeknu! Nikon D5, je, škyt, na cestě!"
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 21. 11. 2015 23:30

zdá se mi to anebo vývoj u DR (kontrast) stojí naprosto za nic u nových DSLR, posledních pár let žádný posun, všecko je to dle DXO cca 13-14 EV, že by se někdo konečně ráčil použít nějaké to řešení jak přidat 5 ev rozlišení ve stínech, anebo v extrémních jasech, všecko je jenom o megapixelech (řešení mělo např Fuji už před lety, Kokodak a spol taky něco v laboratořích vyvinuli)
top třída je sice super, ale když se srovná výstup fotek s Nikon D3 nebo D700 tak nevim nevim . . kdo si tehdy koupil nemá potřebu přecházet
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 11. 2015 13:49

Len potrebovali oživiť debatu o značke,... asi sa všetko vo fotografii priveľmi začalo točiť okolo Sony a bezzrkadloviek, nie o "nedosiahnuteľných" profi strojoch.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2015 15:47

Pro oživení diskuse na tomto fóru trochu přiložím pod kotel.

Vypadá to, že v Japonsku už D5 testovali, respektive předprodukční kus

http://www.dcfever.com/news/readnews.php?id=14939

a k dispozici je pár výřezů z videa s AF-S Nikkor 24-120mm f / 4G ED VR a video 1920 x 1080 i na vysoké ISO 8000-12800:

https://youtu.be/RmCDAHq8pcY

a z něj i např. tento výřez:

Obrázek

ze kterých je zatím toho vidět jen málo. Ona D5 je oficiálně stále ještě ve vývojové fázi.

Nikkor 24-120MM F4 ED VR přitom není opticky žádný zázrak, s jiným sklem by výsledek mohl být o dost lepší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 11. 2015 16:58

Na to čo lezie z predprodukcie nemá význam pozerať. A samozrejme že ju majú, ak chcú na jar predavat tak výroba už je vo finále prípravy.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků