Jaký bazarový Canon, Pentax, Sony?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod VencaD 6. 9. 2015 17:58

Jestliže nepotřebuješ moc fotit teleobjektivem může být i A6000 dobrá volba, jestliže chceš fotit něco kde se ti bude větší přiblížení hodit tak A6000 moc dobrá volba nebude... 55-210mm nestojí za nic a 70-200/4 je drahý.
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 13:45

Dnes jsem si u Škody prohlédl výběr fotoaparátů a paradoxně ta A6000 se mi asi líbila nejméně. Připadá mi krabicová, špatně se mi držela a to nemám žádné tlapy. I ovládání je takové "divné".
Líbí se mi malé zrcadlovky...Měl jsem v ruce Nikon D5500 (5200 neměli), Pentax K-50 a K-S2.
Co mě uchvátilo, byl Olympus E-PL7 ve stříbrném provedení. V ruce jsem ho neměl, ale vzhledově vypadá jako krásný kus strojařiny. Tedy pokud to není lakovaný plast.
Je to těžké rozhodování.

Edit:

Ještě bych se zeptal, co říkáte na Olympus E-M10? Prodejce ho vychvaloval.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 9. 2015 17:46

dede, E-M10 je dobrý foťák a podle mne je blízký ideálu malého foťáčku s dobrou obrazovou kvalitou pro nepříliš náročného uživatele (a to kvůli ořezanému ovládání, rychlost ostření a reakcí je blízká top modelům Olympusu). Narozdíl od Nikona D5xxx nebudeš mít problém ho nosit všude s sebou. Nečekej ale stejnou obrazovou kvalitu jako u APSC konkurence.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VencaD 7. 9. 2015 18:34

D5500 je ergonomicky znatelně lepší než-li D5200. E-M10 není špatný foťák, ale podle mě se dost blbě drží bez přídavného gripu. Očekávej zhruba o 2/3EV horší fotky na vyšší ISO oproti D5200 ( prostě budou více zašuměné ) , horší dynamický rozsah a problémové ostření při potřebě focení pohybu. Na druhou stranu získáš poměrně malý, celkem vybavený přístroj. Ideální jsou na něj ovšem pevná skla, setové zoomy postrádají světelnost. Bacha na 14-42mm EZ, jedná se o zoom s elektronickým zoomem a upřímně je to jeden z nejhorších setových zoomů co jsem zažil, absolutní bláto!
Nicméně jestliže ti jde hodně o velikost a nepotřebuješ hledáček ( což je vzhledem k vyhlédnutému E-PL7 možné ) tak Panasonic má Panasonic Lumix DMC-GM1, který je v setu s jedním s nejostřejších seťáku Panasonicem 12-32mm ( u něj bych vzhledem k optickým kvalitám a velikosti toleroval i horší světelnost). K tomu nějaké světelné pevné sklo...
Jestli nepotřebuješ hledáček, můžeš kouknout i na Fuji X-A1 nebo novější X-A2
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 18:44

Hmm, tak další kus vypadl.
Dneska jsem nad tím hodně přemýšlel a nevím jestli chci jít znova do foťáku, který nemá funkční hledáček. U G9 mi dost vadí, že na LCD prakticky není vidět neostrost a to mávání foťákem s nataženýma rukama také není moc akční.
Ten E-PL7 se mi líbil pouze vzhledově. Na "vážnou" práci to není.

VencaD:
Vy máte neuvěřitelný přehled. Díky!
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 7. 9. 2015 19:22

upřímně na akční focení je momentálně skutečně jen DSLR - jde o AF, rychlost spuštění, prodleva spouště, ovládání, optický hledáček bez lagů apod.
sám používám jak bezzrcadlo tak DSLR vyšší i nížší řady a na akčnější věci bych si bezzrcadlo nevzal. DSLR jak od Nikonu nebo Canonu je nejuniverzálnější systém. Dá se říci, že je na něj vše potřebné. Na APS-C třeba koupíš za 10k sigmu 17-50/2.8 OS, na žádnou bezzrcadlovku nekoupíš za tyto peníze nový f/2.8 základní zoom. Toto hodně platí i u použitých sklech, na DSLR Nikon i Canon vychází spoustu inzerátu a dá se říci, že se dá sehnat takřka jakýkoliv objektiv.
Rozhodně nejsem fanatický příznivce pouze DSLR, ale toto jsou fakta, které nelze DSLR upřít.
Nevýhodou DSLR je jejich velikost a logicky nemožnost některých vychytávek elektronických hledáčků ( prozatím :-) )
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PassyRiot 7. 9. 2015 19:52

slyšel jsem názor jednoho fotografa že Nikon D200 je super a klidně by ho i teď použil, např ve spojení s Tamrony, ale že jen nejde tak dobře na vysoké ISO fotit, takže proto přešel na D610 s tim, že když vidí ty prachy co za to dal, tak by D610 nekupoval a to má sbírku velice drahých a dobrých skel Nikkor, protože D200 stačí a je výborná, nebo D300s za 10 tisíc, proč ne, kdyby znova moh, koupí tohle, 36mpx netřeba
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 9. 2015 20:14

V tomhle případě jde patrně hlavně o výstupní formát. Svatby, reportáže, portréty atd. jdou málokdy na velké tisky. Rozlišení řeší jiní.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 20:18

Mě by se líbila ta D5500, jak velikostí, tak funkcemi. Ale ta cena je úplně mimo rozpočet.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 7. 9. 2015 20:20

osobně si myslím, že D300s je supr ještě dnes, oproti jiným strojům nemá problém přesností ostření ( jmenovitě třeba D7000, D800, D7100... ) , šum a DR sice dnes již není žádná hitparáda, ale jak píše Dolgor, když není třeba velký formát tisku je to naprosto v pohodě.

-- 7. 9. 2015 21:24 --

dede píše:Mě by se líbila ta D5500, jak velikostí, tak funkcemi. Ale ta cena je úplně mimo rozpočet.

bohužel cena D5500 je přepálená, už jsem jí viděl prodávat lehce použitou, ale byla asi za 15k... což je tvůj rozpočet včetně skel :-]
Největší výhodou u D5500 je to, že oproti starším modelům 5xxx řady má dotykový displej a mnohem lepší grip. Ono to celá řada fotografů odsuzuje ( rozuměj dotykový displej), ale faktem je, že u takového foťáčku jako je D5500 si člověk na to dotykové ovládání rychle zvykne, nevadí mu a spíše jej vnímá jako velký přínos D5xxx řady. Dobré je, že se dá pohybem prstů po displeji simulovat druhý roler. D5500 má žena a i já sám s ním občas rád fotím :-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 20:47

Tak jsem nakonec výběr zůžil na Pentax K-50, D5200, Sony A58, Canon 700D a Sony A6000. Parametricky vychází nejlépe A6000.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 7. 9. 2015 20:59

A58 má docela slabý snímač, ale zase se na ní dají sehnat slušný skla za dobrý peníz a v neposlední řadě na ní jsou skla Minolta ( velmi slušná skla za dobrý peníz )
700D - malý počet AF bodů, ale zase jsou všechny křížové, slabší snímač - zejména ISO a dynamický rozsah
Pentax K-50 - pentaxy moc neznám, ale podle mě má nejlepší ergonomii se zmíněných a slušný snímač ( i když lehce zaostává za D5200 a A6000 ), spíše si srovnej objektivy, jestli ti ty co jsou u Pentaxu k dispozici stačí, třeba sigma i tamron na pentax trochu kašlou takže u nich některá skla nejsou k dispozici.
D5200 - již netřeba více rozepisovat napsal jsem dost :-)
A6000 - viz. má předchozí informace o teleobjektivu na A6000, největší negativum je výběr objektivů
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 21:13

G9 má objektiv 7-44mm a na půjčeném Canonu jsem používal nejvíce 135mm. Myslím, že větší teleobjektiv nebudu nikdy potřebovat. Spíše využiji kvalitní širokáč.
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 7. 9. 2015 21:21

VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dede 7. 9. 2015 21:23

To jsem myslel u té A6000.
dede
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků