Canon 500D v současnosti

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod therage 2. 9. 2015 12:19

Zdravím vás,

chtěl bych si pořídit svou historicky první zrcadlovku avšak jakožto fotograf amatér do toho zatím nechci investovat moc peněz.

Našel jsem tedy inzerát na starší 500D za velmi dobré peníze ale vůbec nevím, co od takového zařízení čekat.

Vyplatí se dnes ještě nákup takto starého stroje a jak je na tom s kvalitou fotografií?

Jen ještě dodám, že jsou k tomu dva objektivy. 18-55 a větší 55-250. Bude to pro základní focení stačit?

Díky
therage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 2. 9. 2015 12:46

Na základní focení to bude stačit, naučíš se pracovat s clonou, časem a citlivostí, naučíš se základy kompozice, práce s hloubkou ostrosti a podobně. No a po několika měsících/letech už tak trochu budeš vědět, co budeš k tomu svému focení dále potřebovat. Začínal jsem na Canonu 350D (už v té době to byl skoro historický kousek) a taky s objektivy 18-55 a ještě starou 55-200mm.

Pro ukázku čeho je 500D schopná se mrkni třeba zde: https://pixelpeeper.com/cameras/?camera=1201
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 9. 2015 14:57

zaciatocnikovi bude chybat najviac asi live view a pripadne video...inak je to na naucenie dobre
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atrsakr 2. 9. 2015 16:10

500 ma liveview a video...ne tak dobre jako 550 ale ma.
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2015 17:06

A za koľko si ho našiel?
Lebo je to síce starinka, takže by mala byť fest lacná .. ale pred mesiacom som videl chalana, ktorému predali staručkú D5000 za 500 eur, čo sa mi už zdá moc (keďže sa za toľko dajú zohnať novšie/lepšie modely).
Trošku staršie modely sa už dnes dajú kúpiť tiež za dobrú cenu, napríklad E-PL5 v DZ kite stojí 11 490 Kč.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 2. 9. 2015 17:27

Ganče, on poptává krabičku na mýdlo?!
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 2. 9. 2015 17:59

Ja som si precital , ze "chcem kupit historicky prvu zrkadlovku - celkovo" a nejako mi nesedelo, ze by to bola 500D :D

Inak neviem teda preco, ale Ganec dokaze vpasovat do kazdeho vlakna odkaz na predaj EPL(n). Zrejme ho platia z Olympusu :hm
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2015 18:15

BigglesO27: moc by som na tvojom mieste neprovokoval: tá "mydlová krabička" má na vyšších citlivostiach rovnaký výkon ako tvoje niekoľko krát drahšie a 2x ťažšie hebedko ;-)

Ale k veci: s 500D začínal môj brácho, takže s ňou mám aj ja určité skúsenosti:
- chodil s ňou tak často do predajne (reklamovať ju, alebo objektív), že ho tam už poznali
- odkedy som tu z neho priložil prvý RAW, tak som u miestnych zrkadlovkárov v nemilosti (že neviem fotiť)
- jeho seťák na zoome zle zostroval => takže pri kúpe z bazáru odporúčam najprv vyskúšať

Ale inak na naučenie mu stačila (potom prešiel na 60D a teraz má FullFrame).

-- 2. 9. 2015 19:17 --

ltokar: o ceny sa normálne nezaujímam, takže viem len o tejto kombinácii.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2015 18:34

Ganec, ja som na sony kúpil za 50 euro 50/1,7, za 100 euro 70-210/4, za 200 euro máš 85/2,8.
Daj odkaz kludne na bazar, kolko stoja porovnatelne skla u olympusu. Keď sme pri tých cenách. Mimochodom alpha 58 so seťákom sa dá nová niečo cez 300.
Olouša som mal ešte keď si behal po dvore s dreveným káčerom, ale to čo tu predvádzaš už je fakt...
Prakticky všetko okrem seťákov má olympus drahé jak hovado.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 2. 9. 2015 19:26

Já tě Ganče tě neprovokuju, já tě jen prostě posílám do hajzlu, teda přesně tam, kam patříš. Nehodlám se s tebou handrkovat...minimálně do doby než tu ukážeš aspoň něco, co by se dalo nazvat fotkou. Takže tu nemel OT a odkráčej chytat mihálnice, šašku.
Edit: s cenama ti to už vysvetlený bylo, tak ještě kdybys přestal lhát a brát si do klavesnice bráchu, jak tě mnohokrát žádal.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 3. 9. 2015 14:59

Tak už jí mám doma, zkoušel jsem jí jen zběžně a zatím fotky vypadaj v pohodě.

Mohu porovnávat se svým mobilním telefonem LG G4. Nicméně se mi zdá, že se základním objektivem 18-55 jsou ty makro snímky poněkud horší, než právě na G4, kde jsou fotky nějakým způsobem ostřejší.

Možná je to má chyba, ještě foták neumím nastavit. Nastavím si tak maximálně "P" na kolečku, vyvážení bílé a ISO. Ale vůbec nevím jak ovlivnit clonu a čas...

No zkrátka nemám zkušenosti, příjdu na to snad časem.

Btw, koupil jsem to za 7 tisíc. Je to přehnaná cena? Prodejce chtěl devět, tak jsem říkal ani náhodou a dohodli jsme se právě na 7.

EDIT: Soudě dle některých videí se ten telefon skutečně může rovnat některým DSLR - https://www.youtube.com/watch?v=I6v7YrDnpQc
therage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2015 15:12

Hod niekam fotky, nech to pozrieme. Ta zrkadlovka ma o tolko vacsi chip, ze pokial ten setak nie je rozbity, tak sa mi nechce verit, ze fotky, ktore su vacsia ako 640x480 nebude viditelny rozdiel.
Co sa tyka porovnania fotky vo videu ... heh .. tam je dobre vsetko :D

-- 3. 9. 2015 16:13 --

Ganec píše:ltokar: o ceny sa normálne nezaujímam, takže viem len o tejto kombinácii.

Potom nerozumiem, preco to kazdemu radis :D

-- 3. 9. 2015 16:16 --

Ganec píše:- odkedy som tu z neho priložil prvý RAW, tak som u miestnych zrkadlovkárov v nemilosti (že neviem fotiť)

Cize zly raw z Canonu je chyba fotaku (Ganec), zly RAW z Olympus je chyba fotografa (FotoABC)
Ano, to dava logiku :hm
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 9. 2015 15:49

Když je dost světla a výsledný obrázek má malé rozlišení, mohou se výsledky na první pohled lišit jen málo. Nicméně nepochybuju o tom, že i takhle stará DSLR si jakejkoliv telefon namaže na bajonet a to hned třikrát po sobě. A to se bavíme o Canonu, kterej snímače nevylepšil už hezky dlouho. Cokoliv od Sony bude o světlnej rok dál.

P.S. i v tom malém rozlišení je vidět rozdíl v detailech, dynamickém rozsahu, stínech
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 3. 9. 2015 16:43

Mě přijde, že je jedno jestli Sony nebo Canon, oni spíš ty telefony apod. dělají líbívej hotovej obraz, kde to cílovka moc nepozná a neřeší. Je to asi o tom, kdo je dál ve zpracování obrazu. Ale třeba obrovská hloubka ostrosti je vidět hned.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod therage 3. 9. 2015 16:49

Tak přikládám 2x RAW, foceno dnes.

http://leteckaposta.cz/402796461
http://leteckaposta.cz/704476541

Co si o tom myslíte? Co je špatně, co se dá vylepšit? Jak je na tom kvalita?
therage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků