Jak vyčistit matnici

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atrsakr 5. 6. 2015 06:56

Tak to jsem rád že jsem se spletl. Měl jsem foťák na přilepení zrcádka na opravě v AWH a vrátil se mi sice s přilepeným zrcádkem ale prachem na matnici (která byla samozřejmě úplně čistá před zasláním). Nijak jsem to tenkrát neřešil a na prach si zvykl, právě z důvodu snadného mechanického poškození matnice. Držím pěsti, každopádně dej vědět jak to dopadlo...
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 5. 6. 2015 08:21

Já jsem si, cca půl roku nazpět, nechal přímo v Nikonu v Lipenci nechat vyčistit senzor a vyměnit matnici na D7100 a pak si foťák vyzvedl ve VKFoto a celé to stálo šílených 440,- vč. DPH :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 6. 2015 09:22

Matias.N: matnice som si dost casto menil (teda objednaval vzdy na novy fotak) z focusingscreen.com za 100e, dost palka. aj som si ju poskrabal, aj zaprasil, ako sa zadarilo :)

moje skusenosti: snaz sa doma najst miestnost kde sa najmenej prasi. utri si stol mokrou handrou a pockaj chvilu, nech sa prestane virit vzduch. novu matnicu nechaj stale zabalenu, ale pripravenu na vybratie z krabicky. zloz objektiv, pinzetou uvolni ramcek vo fotaku a vyber povodnu matnicu (tu som si vedel polozit na mikro utierku). do pinzety opatrne zober novu matnicu, neobzeraju si ju, snaz sa nezdrziavat, OPATRNE ju vloz do kovoveho ramceka do fotaku a zaisti. nasad objektiv.

ps: pri kazdom dalsom vyberani uz vlozenej novej matnice hrozi ze si ju poskrabes pri suchnuti o vnutro fotaku, matnica je maximalne nachylna na to a skoro vzdy sa ti na nu nachyta dalsi prach zo vzduchu. takze je fajn, ked si raz vlozis novu matnicu do fotaku a finito :)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nokialover 22. 6. 2015 11:27

nokialover
Kolemjdoucí

Předchozí stránka