Canon 1100D - výměna krycího skla hledáčku

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Maxel84 10. 5. 2015 17:44

Zdravím všechny,

doufám, že podobné téma se zde v minulosti již neřešilo - hledal jsem, nenašel. Pokud ano, omlouvám se a prosím o odkaz na řešení.

Půlročnímu synovi se podařilo, při mé (vteřinové) chvilce nepozornosti, poškrábat hračkou vnější krycí sklo hledáčku u zmíněné zrcadlovky. Přikládám foto pro ilustraci - vypadá to mnohem horší, než to v realitě působí. Při focení to není tak hrozné (dá se to), spíš na okrajích je znát jakoby "mlžný opar".

Chtěl bych se zeptat, zda je možné toto sklíčko vyměnit? Případně zda se to vyplatí?

Pokud to nepůjde, do Vltavy foťák házet nebudu, nicméně jsem detailista a chci mít všechno v pořádku :)

Děkuju všem za případnou radu/pomoc!
Přílohy
Canon1100D-sklo-hledacku.jpg
Canon1100D-sklo-hledacku.jpg (67.42 ) Zobrazeno 3072 krát
Maxel84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 5. 2015 07:47

Ahoj, kontaktuj AWH servis, nikdo jiny ti konkretne neodpovi ;)
Vymenit to urcite pujde, otazkou je pouze cena...
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxel84 11. 5. 2015 09:52

Ahoj, děkuju za tip! Zaslal jsem jim dotaz na výměnu skla, tak uvidíme :-)
Maxel84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .horal 11. 5. 2015 11:01

"krycí sklo hledáčku".. to tam fakt Canon něco takového má ???
.horal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxel84 11. 5. 2015 11:14

Nejsem profík (to bych asi neměl základní zrcadlovku, že), tak sry pokud jsem to nazval špatně.
Proto jsem přiložil tu fotku, tak se zbytečně nevysilujme na detailech ;-)
Maxel84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 5. 2015 12:02

Teda původně jsem si myslel, že "přístroje" z nejnižší řady Canonů jsou jen takové hračky, ale jak je vidět...

Hračka > Foťák od Canonu

Kdyby to nechtěli udělat za rozumný peníze v servisu, tenhle šrot by měl jít sehnat z druhý ruky za pár šupů, pro výměnu konkrétních součástí by stačil i nefunkční.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maxel84 11. 5. 2015 12:36

Dobrej nápad koupit rozbitý aparát a použít dobré sklo. To bude plán B. Díky! ;-)
Maxel84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enkydu 15. 5. 2015 07:32

Tipujem, ze ti treba kupit asi taketo nieco - 9,99 eur http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-550D- ... 43dc4df5ee

Neviem ci je mozne vymenit len to sklicko asi skor cely hladacik. Otazka je, kolko bude stat oprava ak si to nebudes vediet urobit sam :)
Canon 70D (Canon EF 24-70mm f/4L IS USM, Canon EF 40mm f/2.8 STM, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, Canon EF-S 18-55mm f/4.5-5.6 IS STM) | Nikon P310
enkydu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 5. 2015 09:27

Skús sa spýtať v servise alebo im aspoň pošli mail. Výhoda pri takomto foťáku je tá, že nejde o drahý hranol, tak to nemusí byť finančne až tak bolestivé.
Aj tie najlacnejšie Canony vydržia veľmi veľa, no občas deti vymyslia niečo ešte ničivejšie... :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxel84 15. 5. 2015 10:59

Díky všem za příspěvky a rady!

Dostal jsem odpověď od AWH servisu.
Pouze sklo (resp. okulár, jak to nazývají) vyměnit nejde, je součástí celé komory hledášku a tak je nutná komplet výměna. Cena 2.000,- Kč + doprava.

Čekal jsem o fous míň, takže to budu muset ještě řádně rozmyslet :)

Nicméně ještě jednou díky za pomoc.
Maxel84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 16. 5. 2015 17:11

No ta cena je primerena.
Niečo podobne som vymienal, omnoho lacnejšie na pentax k-x. Zohnal som si iba opticky element, ktory som si poškodil. Z ebay za 10 USD.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků