Co dokoupit k EOS 700D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dong 11. 1. 2015 09:52

Zdravim vsechny,

dovolil jsem si zalozit nove tema, protoze jsem si minuly tyden lehce zivelne ve sleve koupil EOS700 se setovym 18-55mm objektivem...no nekupte to za 13 tis :-)

Ted ale vyvstava otazka co dal? Vzhledem k tomu, ze sem do ted mel UZ SX20, tak bych minimalne rad jeste nejake delsi sklo. Na Canony Lkove rady ale fakt neni financ, takze jsem se zatim koukal na:
CANON EF-S 55-250 mm f/4,0-5,6 IS STM (http://www.fotoskoda.cz/canon-ef-s-55-250-4-5-6-is-stm/)
Na tom se mi libi, ze primo navazuje na objektiv, co uz mam, ale pusobi na me strasne plastove.
nebo
TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD (http://www.fotoskoda.cz/tamron-70300456-di-vc-usd-pro-canon/)
Ten se mi libi asi nejvic, ale zase to neni Canon a pripada mi zase dost tezky nepocitaje diru mezi 55 a 70mm (i kdyz to asi moc nevadi?).
nebo jeste
CANON EF 70-300 mm f/4-5,6 IS USM (http://www.fotoskoda.cz/canon-ef-70300456-is-usm/)
Sice trochu drazsi, vypada slusne, ale vubec se mi nelibi ta predni otocna cast pri ostreni.

Nebo nejaky jiny v podobne cenove relaci? Poradite?

Pak jeste co dalsiho? Zatim jsem objednal UV filtr Hoya (pro ochranu predniho skla, jak vsude ctu) a chtel bych jeste koupit polarizak...a mozna jeste casem nejaky pevny 50mm objektiv.

Diky za pripadne odpovedi
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2015 10:16

Pokud máš 700D, tak bych volil C 55-250 IS STM, kde tu technologii STM plně využiješ. Opticky je velmi dobrý.
UV filtry jako ochranu jsem nikdy nepoužíval, více se mi osvědčila sluneční clona, ale to záleží na každém v jakém prostředí fotí.
Polarizák časem určitě, dej si pozor aby byl cirkulární, dobrou zkušenost mám s firmou B+W (což je mezi filtry špička), a pak mám CPL od firmy Marumi, cenově je dostupnější a také velmi dobrý.
Ohledně pevné padesátky - vyhnul bych se Canonu 50/1.8, to ostření není moc spolehlivé. Raději C 50/1.4 a nebo je výborná palačinka C 40/2.8 STM. Má ale horší světelnost.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 11. 1. 2015 12:18

Jestli nevadí bazar, seženeš L 70-200 f/4 USM kolem 11000 (paladix.cz). Nemá bohužel stabilizaci, která se hodí, ale je to poctivější sklo a opticky lepší. Uvádím to jen jako další možnost..
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2015 13:17

Jj, pokud jsou prachy na C 70-200/4 L, tak není o čem.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 11. 1. 2015 15:29

Diky za odpovedi. Ta cena za to Lko je moc pekna, nicmene bazar mi jen tak doma neprojde (alespon v takove cenove relaci ne), takze to pada...
Dalsi vec je, ze bych nechtel kupovat hned, ale az za cca 2-3 mesice (musim se nejdriv vzpamatovat z toho nepredpokladaneho fotaku :-) )
Proto jsem vybiral hlavne z tech, co mam v seznamu.
Puvodne jsem zacal s prave s tim Canonem 55-250, ale pak jsem narazil na ten Tamron a ten se mi casem nejak zacal libit vic.
Ten Canon ma STM motor, to jo, ale ja zase video skoro nenatacim, tak bych to zase tolik nevyuzil (a mam ho v tom 18-55mm).
A podle videi na youtube mi pripada obraz z Tamronu lehce hezci:
Canon
https://www.youtube.com/watch?v=N5wZAvUmPUA
Tamron
https://www.youtube.com/watch?v=fe1VkIzi6OI

Ale necham si poradit, pokud rikate Canon je lepsi, koupim Canon, zase tolik se v tom nevyznam...
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2015 15:40

Tady vstupuje do hry ještě jeden aspekt.
Objektivy třetích stran na tělech Canon dost často trpí back/front focusem.
Šance že ti bude 700D s objektivem přesně ostřit, je u kombinace Canon tělo - Canon objektiv, podstatně větší.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 11. 1. 2015 16:09

O tom jsem uz taky cetl, ale myslis, ze to bude az takovy prusvih? To by snad vyrobci tretich stran pak ani nic neprodali ne?
Ale je mi jasny ze kompatibilita Canon vs. Canon je 100%
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2015 16:40

Ani kombinace Canon na Canon není stoprocentní :)
Toho Tamrona by sis měl pořádně vyzkoušet na různých ohniscích.
Já osobně bych si od třetího výrobce koupil pouze sklo s pevným ohniskem, zoomu bych se bál.
Ale nechci aby to vyznělo jako poplašná zpráva, jen je třeba mít při koupi větší kus štěstí.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 11. 1. 2015 17:42

Dong:pokud nejsou kačky, ber s klidným svědomím 55-250 STM. Měl jsem první verzi bez STM a byl jsem opravdu spokojený. Nová verze je ještě lepší. Já tu jsem vyměnil za Canon EF 70-300/4-5.6 IS a ten tedy skvělý nebyl ani náhodou. Se zklamáním jsem o prodal a s radostí pořídil Canon EF 70-200/4L USM. Ano, je světelný, opticky výborný, ale nemá stabilizaci obrazu a ta mi chybí. Nefotím nic moc v pohybu, spíše statické věci a zvířata a tam mi stabilizace chybí víc, než světelnost.
Takže pokud neplánuješ fotit pohyb v horším světle, doporučuji Canon EF-S 55-250/4-5.6 IS STM. Konstrukce je solidní, bajonet sice plastový, ale pro amatéra to problém není. Pokud se k technice nechováš jako prase, nebo reportér, vydrží tí léta. Světelnost je pouze průměrná, ale stačí. Stabilizace je výborná, pokud není stativ, opravdu se hodí víc, než světelnost f/4. Obraz je výbornej a STM ostření je taky dobré.
Mrkni po bazarech, občas se tam prodávají nové nepoužité objektivy např. z dooble zoom kitu. Ušetříš 1/3 ceny a stále máš záruku, pokud se domluvíš s majitelem na kopii účtenky. Ale pokud se rozhodneš pro 70-300, ber Tamron.
Používám 3 roky 70-200/4L USM a kdyby mi odešel, nahradil bych ho právě 55-250 STM. Obrazově bych to myslím nepoznal.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 11. 1. 2015 19:57

Sice se nesnazim k technice chovat jako prase, ale ten Canon mi preci je pripadal hodne plastove. Jinak to byla moje prvni volba.
Toho Tamrona jsem pak chtel spis proto, ze mi pripadal bytelnejsi a libilo se mi, ze je 300mm...protoze do ted jsem byl v prepoctu na 35mm zvykly na 560mm zoom na ty SX20 :-)
Na bazary se jeste urcite kouknu, treba se casem jeste neco objevi.
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 11. 1. 2015 20:57

Pokud je tvůj favorit Tamron, klidně ho vem. Chybu s ním určitě neuděláš. Opticky je to nastejno, ale konstrukcí Tamron trochu vede. Hlavně má kovový bajonet, stupnici zaostření a dodává vč. sluneční clony.Canon ji má za příplatek. Můžeš mít sice problém s přesností ostření, ale většinou to v servisu seřídí přímo na tvém těle a je po problému. Takže to moc neřeš a riskni to. Pokud budeš kupovat u škody, megapixelu, fotolabu nebo jiném kameném obchodě, můžeš si ho před koupí osahat a vyzkoušet. Tím se vyhneš spoustě problémů.
Rozdíl mezi 250mm a 300mm v praxi nepoznáš. Já radím přišetřit na Canon 70-200/4L USM z bazaru. Cena okolo 10000kč, riziko minimální, užitek maximální. Až pak poznáš, co je to objektiv :-)
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 12. 1. 2015 07:56

Ne ze by byl Tamron uplne muj favorit, ale libi se mi na nem to lepsi provedeni. Canon je zase original a ma ostreni STM, ale to podle me pri foceni nema asi moc vliv.
Zase je Tamron drazsi nez Canon, no nic mam jeste chvili na premysleni...diky za rady.
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 12. 1. 2015 08:41

ten Canon bude pravděpodobně rychleji ostřit, vyzkoušej to schválně, ony STM skla jsou povedený - já zkoušel teda jenom 18-135 STM, ale ta rychlost mně doslova zaskočila
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dong 12. 1. 2015 09:56

Jo ostri rychle i v liveview, mam ho ve verzi 18-55 v setu.
Na youtube je i porovnani techto objektivu s ultrasonikem a krokovym motorkem.
Ale podle toho co jsem cetl, je to hlavne motor pro tiche ostreni pri nataceni videa, coz me zase az tak netrapi.
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dong 23. 1. 2015 07:19

Tak jsem nakonec zariskoval a koupil toho Tamrona...
Ta 55-250 se mi nelibila vubec a vyberem mezi Tamronem a Canonem 70-300 sem nakonec ve Fotolabu stravil asi 3/4 hodiny :-)
Nakonec vyhrala cena a neotacejici se predni clen.

Takze jeste jednou diky vsem za rady.
Dong
Dong
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků