Canon 7D II anebo Nikon D7100 ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ANNO2077 28. 11. 2014 12:12

Který je lepší a ergonomičtější, nevíte ?
ANNO2077
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hocal 28. 11. 2014 12:41

d7100 má priameho konkurenta 70d. d7100 bude mať čoskoro nástupcu. 7dII je novinka...
hocal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 11. 2014 12:53

Tie dva sa cenovo ani vykonnostne porovnavat velmi nedaju,...

Skor je porovnatelny D7100 vs. 70D - to by som ale odporucal oba si vyskusat osobne (ja by som bral 70D, niekto iny zasa D7100, je to skor vec vkusu a vyuzitia)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 11. 2014 14:27

70D opatrně, doporučuji si přečíst místní debatu o problémech s ostřením. Možná to už jde přes servis pořešit, ale kupovat foťák s tím, že pak 3 měsíce cestuje po servisech mi přijde docela jako slušný fail.

Pokud jde o 7DII, tak co se týče AF, fps, buffer je o dost lepší než D7100. Pokud jde DR, ostrost a další vlastnosti snímače je to naopak, tam vede D7100.

Řídil bych se tedy tím, co budu fotit. Pokud je to sport, pohyb atd. určitě neuděláš chybu s 7DII.

Pokud jsi krajinář a cokoliv mezi krajinou, rodinou, portrétem a příležitostným sportem, je lepší D7100.

Důvod je nasnadě, D7100 má buffer na 9 RAWů, což je žalostně málo. Je to limitní pro většinu akčních disciplín. S velmi rychlou kartou (90MB/s) dá něco ke 4 fps. Což řeší valnou většinu témat, ale sport a rychlé děje určitě ne.

Jinak je D7100 perfektní mašina, ale tohle mě na ní hodně prudí. Být to 15 RAWů, tak ani nepípnu, s bufferem na 20 bych si pískal.

7DII neznám osobně, ale podle recenzí je povedená záležitost, akorát Canon prostě nemá nový senzor, nebo jde cestou integrace ostření a obrazovou kvalitu neposiluje. Pozor, na většinu témat to bohatě stačí, jen Sony snímače mají větší rezervy a dovolí víc v postprodukci.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 11. 2014 12:08

Tam je vidiet, ze si Canon aj Nikon v servise mimo NPS/CPS mozu podavat ruky (rovnako sa tu riesil AF u D7100/7000).
Chcelo by to oba si skusit - ci uz len tak na nejakej predajni alebo u kamaratov... :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 11. 2014 13:12

Řešil se snad jen D7000, pak možná Sigma 18-35. D7100 problém s ostřením nemá
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 11. 2014 13:36

Až do včerejška jsem si myslel, že D7100 má těch 15 křížových bodů rozložených až do stran. Ale když jsem zjistil že křížové jsou jen v prostředních třech řadách, tak je to docela zklamání.
To už se mi více zamlouvá řešení u C 70D, kde jsou křížové body uspořádány do diamantu (po celé ploše).
O C 7D Mark II ani nemluvě.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 11. 2014 13:59

feanoor, kdyby ses míň zabýval tím, co to má, a víc tím, jak to funguje, zklamání by sis ušetřil;-) Pro mne nejsou krajní body zklamáním ani u D7000.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 11. 2014 14:16

Dolgor, relativizovat to můžeš, nicméně na výhodnosti rozložení křížových bodů na větší ploše to nic nemění.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 11. 2014 14:39

feanoor, potíž je v tom, že lidi pořád řeší rozdíl mezi křížovými a jednoduchými body na svém foťáku, ale aby si dali práci s křížovými krajními např u 70D vs jednoduché krajní u D7100, to moc nevidíme. ...To není relativizace výhodnosti, to je praktický přístup.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 11. 2014 14:52

O tom že by jednoduché body u D7100 byly stejně spolehlivé jako ty křížové u 70D si dovolím pochybovat (a to dost silně).
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 11. 2014 15:18

feanoor, já se tady s tebou nebudu hádat, promiň;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 11. 2014 15:37

Dolgor, kdo se hádá?
Ale v pohodě, chápu...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 11. 2014 17:36

No teda za tohle by ale měly u Canonu padat hlavy. Takovejch let cpou křížové body až do krajů a úplně zbytečně. Těch vyhozenejch peněz. Tohle až vedení zjistí. A přitom u Nikonu na to přišli už dávno. Tečna je lepší než radiála.
Ale oni kluci u Canonu byly vždycky rošťáci. Takhle nerespektovat zákony geometrie.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 11. 2014 18:23

Mám D7100 a nějaký problém s křížovými ostřícími body neznám. Dal jsem si tu práci a ostřící body jsem si úplně všechny změřil a jsou v pohodě. Udělal jsem to proto, abych si ověřil, zda se u mojí D7100 vyskytuje nebo nevyskytuje jistý nedostatek známý z prvních D800 / teď vím, že nevyskytuje. To ale nic nemění na tom, že u D4s, D810 a D750 je už zase AF o kousek lepší, to je vývoj.

D7100 jiné nedostatky, asi největší je rychlost snímání, ten malý buffer a trochu se mi nelíbí šum snímače za nízké hladiny osvětlení (ten se mi ale nelíbí ani u některých fullframů), a má zase jiné přednosti, zejména kvalitu obrazu za dobrého osvětlení, to je i po těch letech stále paráda a podle mne kvalitou výstupu Canon 7D II i přes svoje léta na trhu viditelně překonává.

Já bych dnes D7100 nekupoval, když už, tak jen z finančních důvodů, počkal bych na D7200.
pemar
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků