Canon 7D II anebo Nikon D7100 ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 12. 2014 16:10

a máš obě strany stejně přesný? :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 12. 2014 22:38

Otázka na NenyNikon. U tebe předpokládám, že po té story už všechno běží.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 12. 2014 23:18

Lotrandor: to je na mě ? Asi to funguje, ja tomu stejne prd rozumim :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 12. 2014 12:54

NenyNikon: jj, na D800, obou verzích, se projevovala výrobní vada, kdy levá strana ostřila méně spolehlivě. Snad z důvodu určitého naklonění snímače. Ale možná že to měly pozdější verze odladěné.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod NenyNikon 9. 12. 2014 13:39

O tom teda bohužel nic nevim... Ja ho mam od profesionálního fotografa který si nechával ostření seřizovat...
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 12. 2014 15:34

NenyNikon: tak to buď rád, o starost méně
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod NenyNikon 9. 12. 2014 15:52

Rád jsem, stejne se s tím ještě učím :) jednou za 3 tydny na hodinu nebo dvě foťák v ruce, to jde nyní pomalu.
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 24. 12. 2014 00:34

Mám jeden dotaz trochu mimo téma, ale nechce se mi zakládat nové vlákno.

Mám Canon 60D a k němu Ca 70-200/f4L USM+ Tamron 17-50/f2,8 XR Di II

a teď mám dilema,
koupit 7D Mark II a nebo CA 70-200/f2,8l USM co z toho mne posune kvalitativně ? Oboje teď koupit nemůžu.
Dostal jsem kšeft na focení psů a koček, ale žádné dog závody, frisbee apod, "jen" focení pro chovatele a jejich chov. stanice, a miláčky v Interiéru a exteriéru.

díky předem za podněty
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 12. 2014 09:17

Už len FullFrame :-)
Inak na nízke ISO rozdiel nepoznáš.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 24. 12. 2014 09:54

snopa >>> jedno nebo druhé Ti o něco málo rozšíří možnosti, ale za ty prachy, to nebude nic moc. S tím co mášm bez problému "kšeft" zvládneš i když ten Tamron není nic moc (měl jsem jej rok - neskutečně pomalé a nepřesné sklo) a investoval bych tímto směrem s vyhlídkou na FF.
Jednak 7D Mk ii je natolik nová, že se to ještě odráží v její vysoké ceně a určitě bych počkal i na větší zkušenosti prvních majitelů. Také souhlasím s tím, co píše návštěvník Ganec. Osobně bych nepospíchal, počkal a došetřil na 6D, 5D Mk iii a nebo to, co nabídne avizovaný 3D...

P.

Doplněno... jo kreativně Tě dopředu neposune ani 1Dx ^^
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 24. 12. 2014 10:00

Ganec:
o 6D jsem uvažoval též, ale to bych k němu měl jen jeden nesvětelný objektiv, takže bych musel ještě pořídit alespoň 24-70.
i na 5D III bych dal dohromady, avšak se stejným problémem :-|

-- 24. 12. 2014 09:05 --

pavelmeli:
s kreativitou problém nemám, ale 60D moc nezvládá vyšší ISO a já se obávám, že budu muset podat výkon i při nelidských světelných podmínkách.
jedině mne napadá nějaké přenosné svícení, blesk vynechávám, něco stálého
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 12. 2014 10:18

snopa píše:Mám jeden dotaz trochu mimo téma, ale nechce se mi zakládat nové vlákno.

Mám Canon 60D a k němu Ca 70-200/f4L USM+ Tamron 17-50/f2,8 XR Di II

a teď mám dilema,
koupit 7D Mark II a nebo CA 70-200/f2,8l USM co z toho mne posune kvalitativně ? Oboje teď koupit nemůžu.
Dostal jsem kšeft na focení psů a koček, ale žádné dog závody, frisbee apod, "jen" focení pro chovatele a jejich chov. stanice, a miláčky v Interiéru a exteriéru.

díky předem za podněty

Začni s tím, co máš a uvidíš, že to stačí. Daleko zásadnější je otázka svícení (min interiér a výstavy). V tehle oblasti bych řekl, ze potřebuješ co nejpoužitelnější vysoký iso a hodí se i dobry DR. Pokud neplanukeš fotit sport, tak zásadní výhodu v 7D nevidím. Co se ohnisek týče tak na crop se mi na také témata osvědčil 24-70/2.8. Nebo pak mix pevnylch, když je čas na focení s nima.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod snopa 24. 12. 2014 10:31

lukas_highenergy.cz: díky za reakci

Právě to vyšší ISO mne trápí, v mém aťasu problém nebude, ale doma u chovatelů asi ano. Jeden lustr s žárovkou, dle EU max 60W. Proto jsem si myslel, že 7D II by mohl zvládat vyšší ISO lépěji

Musím to nějak pořešit, neb kšeft by to mohl být dobrý. Zjistil jsem od chovatelů, že u nás v okresním maloměstě není fotograf, co by byl ochoten nafotit vrhy štěňat pro kupce, a dokonce nikdo z "profíků" tady nevezme psa/kočku do ateliéru. Je to zvláštní v dnešní době, ale je tady takováhle díra na trhu.
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 12. 2014 11:18

Ak treba vyššie ISO, tak vezmi 6D...to je lepšie ako obe varianty. Prip. aj s nejakým svetlejším sklom, napr. 85/1,8 z bazáru.... cena vyjde iba jemne viac ako 7D2.... no na rýchlosť to nebude kvôli fps
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 24. 12. 2014 11:23

snopa píše:Mám Canon 60D a k němu Ca 70-200/f4L USM+ Tamron 17-50/f2,8 XR Di II
a teď mám dilema,
díky předem za podněty

heh.. si na tom tak ako ja pred cca dvoma rokmi..
"Mám Canon 60D a k němu Ca 70-200/f4L USM+ Tamron 17-50/f2,8 XR Di II"
to isté som mal a k tomu ešte blesk METZ

neriešil som kšeft ale chcel som sa posunúť.. 7DII nebolo a mňa limitovalo ISO (fotím viac bez blesku reporty)

CA 70-200/f2,8l USM cca 1100 € a 7DII asi 1300€ - na to máš peniaze ..

ak mám odpovedať na tvoju otázku.. bol by to objektív ale došetril by som na IS USM II
divá cena zatiaľ.. ale ten objektív už ničím nenahradíš a bude ti dobrý a zrejme aj dlho najlepší čo môžeš dostať a bude to na veľa rokov.. aj keď vývoj.. no..

inak by som šiel inou (mojou) cestou..
60D mi slúžila s tamronom výborne (konfirmácie svadby reporty...) až na to iso
preto som volil c 6D k tomu podľa ceny 50mm 1,8 (1,4) a skúsiť či bude ny tom ohnisku (c60D je to okolo 35mm - skús chvíľu fotiť s tým zoomom na 35 a 2,8 a zistíš či sa ti tak dá )

bral by som to ako lepšiu cestu.. mám tamron 24-70 ale nejako sa mi po čase lepšie fotí s c 50 1,4 - je to jemne svižnejšie a kresba na 2,8 je trochu lepšia.. samozrejme univerzálnosť tamronu je lepšia
DUDISKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka