Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 8. 11. 2014 22:07

Pemar: Ty si stojíš na vedení nebo co. Tak znova. Díváš se na doostřené fotky bez redukce šumu. Ten šum je zvýrazněný tím doostřením a ty podle toho hodnotíš šum. Co je na tom tak těžkýho pochopit. To je všechno co říkám.
Tady je iso 6400 jak jsem to narychlo vyvolal:
Obrázek
Posuď sám. A když to zmenšíš na 12mpx šum skoro nevidíš.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 11. 2014 22:10

safryš jak to všichni děláte s tím odšuměním ? :-)
Nechcete někdo udělat video na youtube ? ;-)
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 8. 11. 2014 22:36

Pemar: Ano nechápeš, doostření se dá třeba maskovat. Hlavně že ti vadí šum a kdykoliv sem dáš fotku, šumí už jen tím brutálním doostřením. Proto ti pak iso 3200 z D7100 vypadá jak 6400.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 11. 2014 00:31

lennyl_2 píše:ISO 12800, 70-200/4G, viac s mojimi vedomostami neviem vyzmikat z toho RAWu.
http://www.imagehosting.cz/images/dsc1906res.jpg
Obrázek

Pěkný, na 12800 bych to asi nehádal.

PL: s tím zvyknutím si, to je pravda. Když nevíš co je možné, tak ti to nechybí. Bohužel, Nikon asi profi tělo níž nepustí, takže buď D810, bazarová D800, nebo smolík. D810 je prý nová D700, říkal človíček od Nikonu.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod NenyNikon 9. 11. 2014 13:00

D810 že je nová D700 ? No a proč tedy nazvali D750 nástupcem D700 ? Kdo se v tom pak má vyznat ? :shock: :shock: :shock:
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 12. 2014 09:09

Tenhle problém má známou příčinu i řešení. Na Nikon Rumours Nikon D750 reflection / flare issue, possible solution found. Původní článek je z nikoniarze.pl, řešením je páska/destička nalepená v prostoru zrcadla, jsou tam i obrázky.

Pro mne je to další důvod, nákup těla zatím odložit, než to odstraní ve výrobě. Jinak D750 se mi až na 24 Mpx senzor zatím líbí více, než D810.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 24. 12. 2014 09:36

hehe, to je reseni jak z fotopraveku, kdy se spousta veci bastlila doma. Necekal bych to u takto draheho tela v roce 2014 :-) No nic, kazda znacka ma pro a proti.

Tak pekne svatky vsem ... a do dalsiho roku preji radost ze spolehlive techniky a predevsim bezstarostne foceni ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 24. 12. 2014 10:18

Mam 750 par dni, ale popisovany problem nemam.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 12. 2014 20:24

pemar: clanek jsem nevidel, zato jsem videl video na youtube a tu desticku tam autor daval jen proto, aby demonstroval, co ony odlesky zpusobuje. Prelepit si AF modul urcite neni doporucenihodne reseni :D

Mimochodem D810 je naprosto spickovy fotak s luxusnim obrazovym vystupem. Nechapu, ze obrazovy masochista jako ty a clovek, ktery neda dopustit na hledacek, jeste porad tleje u APS-C :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 12. 2014 20:52

Obrazově mi sedí D810 více, o tom žádná, ale docela mně prudí CF karta a nutnost kupovat jeden nebo dva wifi moduly (na D7100 jsem kupoval dva, jeden jsem ztratil), D810 je mi připadá velká a těžká, na D50 a D7100 jsem zvyklý. Vím, že vy jste všichni z toho profi těla nadšení, ale mne ty profi rozměry a hmotnosti štvou, i ty kilové objektivy kupuji jen kvůli obrazové kvalitě. Kdyby D750 měla snímač z D810, tak by ji bral jako aktuální ideál.

Ono to vypadá, že příčina těch občasných odlesků je odhalena a má servisní řešení, asi se pracuje i na výrobním řešení, ale u spousty lidí se to nemusí vůbec projevit, pochopil jsem to tak, že se to týká jen specifické situace, do které se část majitelů vůbec nemusí dostat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 12. 2014 21:35

No podle ohlasu se to tyka specificke serie D750. Nektere modely maji ten AF modul jiz usazeny nize, nebo alespon tu vycnivajici hranu v oblasti AF modulu.

Kdyz ti vadi rozmery, proc tedy nemas D3300? Je to male, lehke, ovladani jak D50, mozna i lepsi a obrazove srovnatelne s tvou D7100 :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 12. 2014 08:42

Já jsem o něčem takovém chvíli uvažoval, řešil jsem co nejlehčí sestavu, ale pak jsem to zavrhl, protože jsem došel k tomu, že 14-24 a 70-200 budu muset koupit tak jako tak, že nemají lehkou alternativu a že by ta sestava byla nevyvážená. Kromě toho mají zdlouhavé nastavování a některé funkce nemají vúbec. Fakt je, že jakmile koupím nějaký objektiv s hmotností nad 1,5 kg, pak i D7100 a D750 budou malé. Možná ještě někdy přikoupím 200/2, Otus 85/1,4 nebo nějaký 300/2,8 nebo 100-400, pak by to mělo logiku (zatím pro ně nemám využití).

Na druhou stranu, už dnes mne nebaví se tahat s 14-24, 70-200 a 135/2 a třeba ještě se Sigmou 50/1,4 Art. A k tomu mne prudí, že mám lehké a dobře kreslící 35/1,8 a 40/2,8 od Nikonu, které na FF nejsou stavěné. A k tomu mám na D7100 nafoceno jen asi 15000 snímků a mám jí jen 2,5 roku. A fotky z ní jsou za dobrého světla srovnatelné s D750. A kupovat teď tělo se snímačem staré generace, to mi také nepřipadne jako štastné řešení. A tak zatím kupuji spíše objektivy, ale už pomalu nemám co koupit.

Do Nového roku si dám závazek, že budu méně řešit nákupy fototechniky a více fotit :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2014 09:21

DSCF0948.jpg
pemar: "Na druhou stranu, už dnes mne nebaví se tahat s 14-24...."

Plne chapem...nedavno som kvôli tomu kupil Fuji x100s a "taham" sa len s nou, prichadzam na chut pevnej 23/2,0, zoomujem nohami, vyuzivam kvality APSC a nic ma nenuti kupovat skla ;-) A D7100 lezi zatial v skrini...
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 12. 2014 09:50

Já jsem si kvůli odlehčení koupil Fujifilm X-E1. Supr na kolo, když jdu se psem, večer na nějakou akci, kde nechci být za magora s dělem. Nezdá se to, ale rozdíl je dostatečný na to, abych o Fujině ani nevěděl. Nicméně zrcadlovka mi kvůli tomu doma neleží a časem dostane pokračovatele. Ideálně FX Nikon, ale pokud možno co nejmenší a zároveň natolik výkonný, abych si ho mohl ospravedlnit proti nějakému lehkému a kompaktnímu mirrorless systému. Podle mne je nezbytné, aby Nikon zapracoval na miniaturizaci, protože lidé o menší foťáky stojí. Neříkám zmenšit D8xx řadu, ale nabízet vedle ní kompaktnější verzi s nejnižším možným počtem kompromisů, jinak Nikonu odlákají zákazníky ostatní - např Sony se svojí A7 řadou. Dnes má A7 mnoho nedostatků (AF, optika, výdrž...), ale za pár let to může být jinak. Momentálně ale střádám na D750:)
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka