Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lemming 3. 4. 2019 09:15

superloco píše:V loňském roce jsem se těšil na Z6, ale potom co vyšla a viděl jsem recenze, hodně mě to zklamalo.


To by mě zajímalo, v čem tě Z6 tak moc zklamala? Pro mé použití je to rozhodně zlepšení vůči D750, akorát ty objektivy... Ale neřídím se recenzemi nýbrž vlastními zkušenostmi z praxe.

Obšák píše:Já si tedy začínám myslet, že ohledně té podexpozice asi občas dochází k nedorozumění ...


Evidentně. Já typicky fotím s expozicí cca 0.7 - 1 EV do mínusu. Občas víc. To je úplně v pohodě. Problémy nastávají při vytahávání o 5-6 EV.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 3. 4. 2019 09:28

Narážíš na to že u tebe by to foťák měl dát dynamickým rozsahem sám bez pomoci? Ano dá, ale o to přece nestojíš.

Tohle nebudu fotit na ISO100 a počítat že vytáhnu ze stínů správnou expozici tedy nějakých 8EV na ISO25600. Chci aby všechno bylo na ISO100 bez čachrů s expozicí nahoru nebo dolů, proto tam cpu přechoďáky nebo skládám expozice.

To neřešení ISO ve foťáku je na případy kdy bych stejně musel nastavoval 25600, protože prostě s časem ani s clonou už se nikam nedostanu. Potom si řeknu je to jedno a zůstanu na základu, samozřejmě podle foťáku a toho jak pracuje s ISO. U některých to foťák opravdu zpracovává jinak a některé mají i dvě "základní" ISO.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod superloco 3. 4. 2019 16:23

lemming píše:
superloco píše:V loňském roce jsem se těšil na Z6, ale potom co vyšla a viděl jsem recenze, hodně mě to zklamalo.


lemming píše:To by mě zajímalo, v čem tě Z6 tak moc zklamala? Pro mé použití je to rozhodně zlepšení vůči D750, akorát ty objektivy... Ale neřídím se recenzemi nýbrž vlastními zkušenostmi z praxe.


Největší zklamání je single slot na kartu. Bez dual slotu je to pro mne nepoužitelné. Eye AF bude snad doplněno novým softwarem, to byla také jedna z věcí, která mě tam dost chyběla. V review jsem viděl i dost silný lagging displeje a podivného chování při používání zábleskového světla (při stejném nastavení A7III nic takového nedělala), opět asi software.
Většina věcí je otázkou doladění, zejména softwarového, nicméně přes tu singl kartu se bohužel nepřenesu.

-- 3. 4. 2019 16:31 --

Petr Luňák píše:Jak se pozna, ze fotak "dosluhuje", aby se zahy koupil uplne ten samy, jako novy?


Myslel jsem to tak, že už má hodně najeto na závěrce a nechám si to tělo jako záložní. Pro svou práci vždy potřebuji 2 těla a původně jsem chtěl koupit něco novějšího, nicméně ta D750 je stále dobrý stroj za dobré peníze.
superloco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 3. 4. 2019 17:36

superloco píše:Největší zklamání je single slot na kartu. Bez dual slotu je to pro mne nepoužitelné.


Tomu rozumím. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem měl pomalu hysterický záchvat, jakou Nikon udělal BLBOST, že foťák s jednou kartou nikdy, Nikdy, NIKDY!!!! No, pak jsem se uklidnil, něco si o tom (XQD) přečetl, nastudoval a pomalu změnil názor. XQD fakt není nespolehlivé SD. A přijít o fotky můžeš i s dual slotem. Je možné, že v nějaké "Z6 MII" dual slot přidají, ale spíš kvůli hysterii co se kolem toho vzedmula, než že by to bylo reálně nutné. Každopádně jsem žádnou úzkost, že o fotky z akce přijdu, při testu se Z6 nepociťoval :)

Co se týče ostatních věcí, tak žádný lag ani divné chování s bleskem jsem při svém praktickém testu nepozoroval. Ale moc jsem ji v extrémních situacích netestoval, takže nerozporuji, že to někdy může nastat.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2019 18:41

Mna skor stve na Z6 to uspavanie fotaku a nemoznost komponovat (ale to je u vsetkych CSC)...toto stale rozdychavam ked zoberiem Z6 po foteni s D500.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 4. 2019 19:26

U důležitého focení je podle mne zásadní fotit se dvěma těly. Chyba foťáku je daleko pravděpodobnější než chyba karty. Krom toho moje minimální zkušenost s porouchanou kartou je taková, že v jednom případě (SD asi před 10 lety) prostě jenom přestala zapisovat a foťák hodil Err, ale data šla přečíst, ve druhém případě (CF ještě dávněji) byly přes některé fotografie pruhy, ale ne na všech v sérii, takže jsem měl na výběr dobré fotky.

To zamrzání se záblesky hlásil ve svém videu na youtube Jason Lanier, ale kdoví, jak na tom byl s verzemi firmware těch záblesků a řídících jednotek - nebyly Nikon a byly dlouhodobě používány se Sony, takže určitě žádné nové kousky. Nikde jinde jsem stížnosti na toto neviděl.

-- 3. 4. 2019 19:28 --

...a to je na youtube fotografů se Z6/7 a neorigo záblesky hromada.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod superloco 3. 4. 2019 20:44

Jj, přesně toto video od Jasona Laniera jsem viděl. Se zábleskem mu to dělalo podivné věci, ale může to být i nekompatibilitou toho záblesku a odpalovače. Každopádně pochvaloval si obrazový výstup z foťáku, ten je špičkový. Takže pokud Nikon překoná nějaké porodní bolesti, bude to super systém.
superloco
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků