Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 2. 2019 20:47

PL ty seš tedy fakt pěkně vytočenej. To muselo být ale velký kuří oko na který ti šlápli.
Zkus líp argumentovat, takto potápíš D750 stejně jako Ganec Olympus a MFT.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 2. 2019 20:56

zvuk11 píše:Mluvím o SNR: viz moje srovnání oni čoveče detaily taky s tím šumem souvisí
A jak teda vysvětlíš ten DXOmark ? nadržovaly pentaxu ? hech :D


Tak to zkusime jeste jednou, pak jeste jednou a znova...procpak se vyhybas odpovedi?

Co ten napis "green" u K1 (vpravo)? Je tam vic detailu nez na obrazku z D750 (vlevo)?


fotofanda píše:PL ty seš tedy fakt pěkně vytočenej. To muselo být ale velký kuří oko na který ti šlápli.
Zkus líp argumentovat, takto potápíš D750 stejně jako Ganec Olympus a MFT.


Koukam, ze s argumentacnimi fauly se tu posledni dobou roztrhl primo pytel :tleskani
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 7. 2. 2019 20:58

tak se zas podívej na blue violet která je u pentaxu lepší.... že by třeba nahodilost šumu ?
a ty mi odpovíš na ten dxomark ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 2. 2019 21:02

zvuk11 píše:tak se zas podívej na blue violet která je u pentaxu lepší.... že by třeba nahodilost šumu ?
a ty mi odpovíš na ten dxomark ?


A opet si neodpovdel. Otazka nebyla co rikas na blue violet. Troufnes si tedy odpovedet na mou zcela konkretne formulovanou otazku, nebo budes rozsevat pouze argumentacni fauly?


Ja jsem se ti k DXO mark vyjadril. Dokonce jsem ti to i zopakoval, ale klidne ti to napisu i potreti :)
Nekdo se holt toci na grafech ala Ganec a nekdo aktivne foti a s RAWy pracuje denne. Pak ziska neco, cemu se rika osobni zkusenost, vis? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 7. 2. 2019 21:07

dovolím si odpovědět (ale už jsem odvpověděl... ale to je jedno :) )
1. ano je horší u pentaxu ale kousek vedle blue violet je zase lepší... říkám že je to nahodilostí šumu?
2. takže jsi s pentaxem k1 II fotil ? nebo máš vlastně jen osobní zkušenost když se ti to hodí ? chápu že se ti některé důkazy nehodí.. tak je prostě neuznáváš :)
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 2. 2019 21:14

PL já argumentuji, já se chci nechat poučit vytříbenými argumenty.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 2. 2019 21:28

zvuk11 píše:dovolím si odpovědět (ale už jsem odvpověděl... ale to je jedno :) )
1. ano je horší u pentaxu ale kousek vedle blue violet je zase lepší... říkám že je to nahodilostí šumu?
2. takže jsi s pentaxem k1 II fotil ? nebo máš vlastně jen osobní zkušenost když se ti to hodí ? chápu že se ti některé důkazy nehodí.. tak je prostě neuznáváš :)


1. lzes, v predchozim prispevku si na mou otazku neodpovedel.
2. takze je horsi. Takze az se priste zase zeptam, jaky fotak je v SUMU lepsi nez D750, zase napises, ze Pentax K1? Ja nerozporuju, ze je nekde Pentax zase lepsi, ja jen poukazuji na to, ze je tve puvodni tvrzeni nepravdive, coz si prave sam potvrdil :)
3. ne, s K1 jsem nefotil, fotil jsem s vice jak 30 ruznymi digitalnimi fotoaparaty s vymenou optikou, Pentax nevyjimaje. Vim z praxe, jaky vliv ma rozliseni na sum a veci s tim souvisejici (a ano, par fotek mam i z D850, ktera ma rozliseni podstatne vyssi, nez K1), zajimaji me vysledne fotky, ne grafy, ktere si muze autor zohybat dle libosti.



hoax píše:PL: Je to tak, jak jsem psal. Ten push možná probíhá ve fw foťáku trochu jinak, než jen +exp v LR. Taky je možný, že u novějších várek to třeba nějak vyladili, nevím. Každopádně ta fialová charakteristika tam je, je to třeba vidět i při + 4-6 EV globálně - celý obraz jde do fialova.

Osobně bych lepší výkon na úrovni třeba A7 III ocenil:
aa.jpg


Kde si vzal to tve porovnani? :hm
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 7. 2. 2019 21:34

1.Měření dxomarku půjde exaktně ověřit narozdíl od tvojí osobní zkušenosti, jinak je samozřejmě super :)
2. Ano napíšu zase že Pentax K1, Proč ? protože má lepší měřitelné SNR, a na prvních příkladech to jde i hezky vidět :)
3.a d850 víc šumí než d750 ?

btw, k té neodpovědi na otázku: řekl jsem o nahodilosti šumu už z jeho podstaty takže jsem myslel že společně na upozornění na blue violet zjistíš že tvoje otázka je irelavantní...

a ještě jedno druhé btw, já jsem se ptal první na dxomark až potom jsi se zeptal na "green" ale nijak jsi z odpovědí nespěchal ....
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 2. 2019 22:00

zvuk11 píše:1.Měření dxomarku půjde exaktně ověřit narozdíl od tvojí osobní zkušenosti, jinak je samozřejmě super :)
2. Ano napíšu zase že Pentax K1, Proč ? protože má lepší měřitelné SNR, a na prvních příkladech to jde i hezky vidět :)
3.a d850 víc šumí než d750 ?

btw, k té neodpovědi na otázku: řekl jsem o nahodilosti šumu už z jeho podstaty takže jsem myslel že společně na upozornění na blue violet zjistíš že tvoje otázka je irelavantní...

a ještě jedno druhé btw, já jsem se ptal první na dxomark až potom jsi se zeptal na "green" ale nijak jsi z odpovědí nespěchal ....


1 Ja sve osobni zkusenosti pravidelne podkladam primymi dukazy, tj. fotografiemi. Jestli ty jedine, ceho si schopny, je nadhodit graf, tak ses to prave ty, o kom fotofanda mluvi, tedy takovy Gancoid :)
2. dobre videt? Ale to si odporujes, vzdyt sipred chvili sam napsal, ze je Pentax (v necem) horsi :lol:

A ukazana plati, tak si dame repete
Obrázek:

3. Ne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 7. 2. 2019 22:06

Petr Luňák píše:Kde si vzal to tve porovnani? :hm


No kde, přepnul jsem si na low light. To je pro mě z mojí zkušenosti relevantní, protože při těch kritických podmínkách jsou lépe vidět ty reálné rozdíly, které mezi čipy jsou tzv. kdy se láme chleba. Na denním světle to moc challenge není. V reálu přece není takové iso při dostatku světla vůbec potřeba.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 2. 2019 00:09

hoax píše:No kde, přepnul jsem si na low light. To je pro mě z mojí zkušenosti relevantní, protože při těch kritických podmínkách jsou lépe vidět ty reálné rozdíly, které mezi čipy jsou tzv. kdy se láme chleba. Na denním světle to moc challenge není. V reálu přece není takové iso při dostatku světla vůbec potřeba.


Jo, v tomto pripade souhlasim. Jen dodam, ze kdyz teda koukam v lowlight rezimu na 6D, o kterem si rekl, ze je o neco lepsi, tak mi prijde uplne stejny, take cely obraz znacne trpi chromatickym sumem. Nicmene to je fuk, 6D me nezajima :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 8. 2. 2019 08:42

PL: Ono je to tak, že Dpreview používá Adobe standard profil a ten pro D750 je, nebo aspoň byl, méně saturovaný než Adobe pro 6D, takže šum vypadá stejně. Pokud použiju pro oba camera standard (který používám standartně), má D750 o něco víc barevného šumu a k tomu ten amp glow. 6D je na vyšší citlivosti o malinko lepší, ale jeho nevýhodou je zase nižší DR, takže ve výsledku je to něco za něco.
Čip v D750 je pořád dobrý, ale dnešní čipy na tom budou zase o kus líp, to nakonec není nic zvláštního. Podle Dpreview tam pro Z6/A7III vidím výhodu zhruba 1 - 1.5 EV, což za mě hodí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 8. 2. 2019 10:23

To PL : 1, ty příklady co jsem dával já to dokazují :) + za mně mluví to SNR ale to tedy nechávám bokem když se ho bojíš :)
2. z těch tvých příkladů to ale na nějaký kulervoucí srovnání taky nevypadá.... popravdě je tam rozdíl v charakteru šumu a v lokálních rozdílech ale jinak nic ...

BTW, nemám nic proti nikonu d750 a diskuze o tom že už je stará také není na místě, v současné době podle mně neexistuje všeobecně lepší nástupce ve stejné kategorii aniž by došlo k velké ztrátě prodejem a přechodem na jiný systém
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 8. 2. 2019 10:56

Ono je těžké detailních informací, které nemám k dispozici, určit chybu měření, ale nějaká tam bude a nedivil bych se, kdyby se ta chyba pohybovala kolem 1/4 EV, porovnáváme měření v různých časových obdobích a přes různé značky a systémy, měnily se i verze software, na kterém to bylo zpracovávané ...

Já jsem si u Nikonu také dělal iluze, že generační skok bude třeba 1 EV nebo ještě více, ve skutečnosti je to 1/4 až 1/2 a zbytek jsou různé dodatečné softwarové a firmwarové úpravy, upravující výsledný obraz, k mému překvapení dokonce někdy i RAW. Takže moje úplně subjektivní hodnocení je, že mezi Sony A7III, Nikonem Z6 a Nikonem D750 jsou minimální rozdíly. O malý chloupek se mi subjektivně více líbí Sony A7III, ale ten rozdíl je jen při porovnání vedle sebe, na reálných fotkách bych rozdíl prakticky nepoznal, Z6 i D750 jsou hodně dobré.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 2. 2019 11:11

Rozdiely v tejto kategórii sú tak malé, že za pästný súboj kvôli dotknutému egu to iste nestojí :) Do konca si myslím, že použitie rôznych RAW konvertorov môže výsledok ovplyvniť viac, či už negatívne alebo pozitívne.
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků