Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 8. 2. 2019 12:44

Co se týče nástupce, ten by měl být letos, ale bude mít nějakou jinou verzi AF, než má D5/D500/D850. Ona ta D750 bude ale i se současným AF hodně blízko toho, co umí AF, bude záležet na situaci, verzi FW, ... ale všechny by měly zvládat předvídatelný pohyb.

Já bych si přál, že nástupce D750 dostal AF a závěrku z D500 a ponechal si současný snímač a nástupce D850 a D500 by pak mohl dostat AF modul z D6 (s upgradovaným Expeed), ale spíše to vypadá tak, že D6 bude mít upgradovaný Expeed a nástupce D750 bude jako vždy tak trochu očesaný, jak už je v poslední době u této řady a řady 6xx tradicí, oni by se údajně jinak nedostali na přijatelnou cenu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 2. 2019 14:24

D760 nebude, spíš bude Z5. Nevím proč by Nikon vydával D760, když potřebuje aby všichni přešli na bezrcadlovky, koupil si nová skla a zaplatil se mu vývoj. Jedinné co asi vyjde jako DLSR bude D5s/D6 a APS-C (zatím nemá bezrcadlovku). Spíš tipuji že na podzim nebo příští rok vydá nástupce Z6/Z7 s mírně větším gripem, 2 sloty nás karty, lepším AF a přídavným gripem.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 15:00

zvuk11 píše:To PL : 1, ty příklady co jsem dával já to dokazují :) + za mně mluví to SNR ale to tedy nechávám bokem když se ho bojíš :)
2. z těch tvých příkladů to ale na nějaký kulervoucí srovnání taky nevypadá.... popravdě je tam rozdíl v charakteru šumu a v lokálních rozdílech ale jinak nic ...

BTW, nemám nic proti nikonu d750 a diskuze o tom že už je stará také není na místě, v současné době podle mně neexistuje všeobecně lepší nástupce ve stejné kategorii aniž by došlo k velké ztrátě prodejem a přechodem na jiný systém


Tve grafy jsem konfrontoval s realnymi vysledky, kde si sam napsal (a zprvu ses na to zdrahal odpovedet, protoze uprimna odpoved je v rozporu s tvym uvodnim tvrzenim), ze Pentax lepsi neni. Pokud tedy nekdo tvrdi, ze Pentax mene sumi, protoze o nicem jinem rec nebyla, tak se prinejmensim dopousti neobjektivnosti. Koneckoncu neobjektivnost je nemoc, ktera je timto forem prolezla skrz naskrz, bez ohledu na diskutovane tema.
Moje srovnani je mnohem blize k praktickemu pouziti (tisk, rika ti to neco? :) ), nez to tve na hlavu padle rozpixelovane zvetseni ala Minecraft... :roll: Ono totiz zhruba takto postupuje DXO mark, na ktery se odvolavas, ale jak tak vidim, tak jsou ti dobre jen jejich grafy, aneb cherry picking v plne parade :)

Ty nic proti D750 nemas, naproti tomu ja rozhodne mam. Ma to zbytecny AA filtr, bez ktereho by fotky vypadaly kresebne jeste lip a moire by horsi nebylo, coz jsem si overil u D5300. Dale ma pomerne maly buffer, takze je sice hezke, ze umi solidnich 6,5fps bez gripu, ale snimat timto tempem nevydrzi ani 2s. Dalsi vytky by smerovaly na ovladani, ale to je poku*vene u vsech novejsich Nikonu, takze tam neni na vyber a clovek si zkrtaka musi zvyknout na naprosto nesmyslna dve info tlacitka, potazmo prepinani rezimu ostreni pres kombinaci cudlik u bajonetu + roller, zatimco u drivejsich, poctivejsich tel, to vyresil bleskurychle analogovy prepinac. Tresnickou na dortu je pak ko*otina vsech ko*otin a sice aretace volice rezimu. Tomu, kdo tohle vymyslel, bych dal vazne s chuti par facek :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 2. 2019 15:06

D5300 je APS-C a aby na Full Frame nevznikalo moire je zapotřebí mít rozlišení něco přes 30Mpix.
U pentaxu jsou problém skla, což stráží celý systém na kolena.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 9. 2. 2019 15:42

a co všechno ti chybí za skla ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 9. 2. 2019 15:54

Can you just let him win? :)

https://www.reddit.com/r/funny/comments ... t_her_win/

Naopak, u Pentaxu jsou naopak dost casto skla vyhodou :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 16:24

feathoron píše:D5300 je APS-C a aby na Full Frame nevznikalo moire je zapotřebí mít rozlišení něco přes 30Mpix.


Chces tedy rict, ze moire neni zavisle na rozliseni snimace, ale na velikosti kazde "bunky"? A nejaky zdroj pro takove tvrzeni by byl, prosim?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 2. 2019 16:30

feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 9. 2. 2019 16:31

no,ptám se osobně na to co by chybělo tobě ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 16:33

cport píše:Can you just let him win? :)

https://www.reddit.com/r/funny/comments ... t_her_win/

Naopak, u Pentaxu jsou naopak dost casto skla vyhodou :)


Kdyz nejsou argumenty, prijdou na radu argumentacni fauly, sikovnej chlapec :tleskani

Ochuzena nabidka zaskleni je u Pentaxu samozrejme vyhodou, to vi preci kazdy, kdo se nekdy odvazil vest diskusi s Pentax faboys :D
Tech pohadek o dechberoucim vykonu Limited skel uz jsem cetl nespocet, ale treba bys mohl nejakou aktualizovanou nadhodit. Treba jak maji uzasne antireflexivni vrstvy a tak. To uplne zastini ty mraky slabin, jako treba nervozni bokeh, kresbu v rozich, aberaci atd. Obzvlas pri nasazeni na FF tato vyjimecna skla postradaji konkurenci, ze? ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 9. 2. 2019 16:36

ehmm a někdy není nad to si zafotit super ostrou sigmou bez mikro kontrastu, nejlépe na csc co váží 500g a korigovaný objektiv dvě kilča :)

btw, nejde použít argumentační fauly když vlastně nejde o diskuzi ale monolog z jedné strany :) žluté
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 16:39

zvuk11 píše:btw, nejde použít argumentační fauly když vlastně nejde o diskuzi ale monolog z jedné strany :) žluté


Tak pravil mistr pres cherry picking 8-)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 2. 2019 17:04

Petr Luňák - O tom filtru nám říkal ambasador Nikonu Filip Barták před cca půl rokem, proč na APS-C 24Mpix není, ale na FF ještě je, když jsme se bavili o Z6 (má) a Z7 (nemá). Víc jsem to nezkoumal.
U pentaxu by mě chybělo nějaké světelné široké sklo 20, 24mm s clonou kolem 1.8 (nejsem profik), ale věřím že profikum by chyběla např. 35mm 1.4, 85 1.4 atd.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 9. 2. 2019 17:37

85 1.4 je samyang (samozřejmě je to jenom manuál), širočina 24 1.4 taky od samyangu, světelnější pod 20mm jsou pouze f2 samyang a 15mm f 2.4 irix
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 18:34

feathoron píše:Petr Luňák - O tom filtru nám říkal ambasador Nikonu Filip Barták před cca půl rokem, proč na APS-C 24Mpix není, ale na FF ještě je, když jsme se bavili o Z6 (má) a Z7 (nemá). Víc jsem to nezkoumal.
U pentaxu by mě chybělo nějaké světelné široké sklo 20, 24mm s clonou kolem 1.8 (nejsem profik), ale věřím že profikum by chyběla např. 35mm 1.4, 85 1.4 atd.


No dobre, tak to rekl ambasador Nikonu, ktery rekl mimochodem celou radu jinych veci, ktere jsou prinejmensim diskutabilni, respektive poskladane tak, aby byl vzdy novejsi model jakoze fakt lepsi, nez predchozi a tim padem zakaznik nabyl dojmu, ze plati vic za funkci, kterou opravdu potrebuje nebo ktera je opravdu lepsi. To je proste obycejny marketing :) Doporucuju najit si jeho prezentaci, kdyz vysla D500, tech reci o tom, jak se to v sumu vyrovna FF modelum, bylo az nezdrave hodne. Nebo jake pel ody na novy blesk SB5000, jak uz se jako neprehriva, jak je uzasne vykonny atd., ze ma ale v realu nizsi vykon a horsi pokryti zablesku nez SB900, to uz ti nerekne ;)
Nesmis verit vsemu, co kdo rekne, o marketacich to plati dvojnasob. Kdyby platilo, ze zalezi (i) na velikosti bunek, tak bych - logicky - nemel pozorovat na 6Mpix. APS-C moire jako svina, na D50 jsem se s tim setkaval ale opravdu dost casto. Ostatne i Nikon si toho nesvaru byl dobre vedom, proto je v Nikon Capture NX2 polozka "moire reduction".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků