Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hadravam 12. 1. 2015 11:30

Pane KarelIV:Prominte,ale pro mne zaplatit 50tis. za fotoaparát je obrovská spousta peněz,jsem fotoamatér.Tak mne prostě neuvěřitelně se.. aby se mi naprosto zbytečně nějaký opravář hrabal ve foťáku,jen proto že ti v Nikonu zase podělali.Já bych uvítal,kdyby Nikon vymněnil kus za nový kus.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 12. 1. 2015 11:58

Tak jsem o víkendu lehce fotil a popisovaný jev se mi objevil, když jsem mimo záběr i okno s denním světlem. Je to sice téměř neznatelné, ale když člověk ví co hledat....
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 1. 2015 14:18

Fotolab aktuálně za 49.999,-, klubová cena je teď bežná.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 1. 2015 14:36

Hadavan: až si koupíš nový auto a v zaruce se objeví nějaká vada převodovky, budeš chtít také nový vůz,protože neches aby se ti tam nějaký lojza ze servisu vrtal? Pokud ano přeji hodně úspěchů :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hadravam 12. 1. 2015 14:44

Já se snažím pochopit,že to nikdo nevyrobí úmyslně s vadou,ale Já měl D7000,D7100,D610 a teď D750.Nikon dělá bezva foťáky.Bohužel u všech se něco nepovedlo a já je měl.Takže se na ně v tomto směru zlobím.Bude to muset dát do servisu nebo se s stím smířit.Ale aby si Nikon udržel zákazníky měl by sa nad tím zamyslet.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 1. 2015 14:56

Mno jak je vidět, pokud má zákazníky, kteří během cca 5ti let vystřídají 3 modely DF za nemalé peníze, kde se u každého "něco nepovedlo", a přesto si dotyčný koupí čtvrtý, opět s problémem, nemusí se Nikon bát o budoucnost. :D

Poznamenal bych něco o dvojím vstupování do téže řeky, ale při čtyřech vymácháních se to není vhodné přirovnání.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 1. 2015 14:56

Co bylo na 610? Nesmis kupovat novinky :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hadravam 12. 1. 2015 16:05

Na D610 nebylo nic.Prostě jsem chtěl lepší autofocus a lepší ISO na focení v hale.To je super.Když máte koupený celý systém těžko se přechází na jinou značku.Prostě jsem doufal ,že to bude OK.Ale jinak bych D750 nevyměnil je vážně super.Jen říkám,že si asi zvyknu.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 12. 1. 2015 16:31

Mě tak nějak fascinujou odvážlivci co si kupujou pořád nové foťáky.. Koupit si "nový" model má pointu tak po roce od uvedení. To už je jaksi taksi jistota, že se ví co tomu může být a už je to občas odstraněné (i když třeba v případě Leicy ten průšvih vyplaval po pěkně dlouhé době).

Moc nechápu co k tomu lidi vede. Kdybych se tím živil, tak jo budu se snažit držet technologicky na špičce, akorát nic z toho co Nikon uvedl za poslední dobu a mělo problémy nebylo zrovna technologicky špička (teda pokud není pro někoho určující faktor aby to mělo co nejvíc Mpix).

Akorát tuším D810/D4s jsou v pořádku a bez problémů..

Koupě nové D750 mi přijde jako záhada.. Jako kdyby nebylo dost 20+ mpix FF foťáku jak nových tak second-hand dost, co umí tak zázračného, že je třeba ho mít? Obrovské množství těch "hi-tech" vychytávek je v reále prakticky k ničemu.

Je trošku jak lidi co kupujou novou Fóbii co dva roky..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 12. 1. 2015 16:44

Proč ti přijde koupě D750 jako záhada?

Pro mne je to FX formát v těle DX, které se mi drží dobře a je tak akorát velké. AF v 750 je pro mne lahůdka, ostří dobře. Takže když byly na konci roku peníze, které je lepší utratit, než prohnat daňovým systémem, tak jsem se rozhoupal.

Mrzí mne problém s FLARE, budu to v dohledné době řešit, ale neopupínkuju se z toho.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2015 08:36

V americe probíhá tichý recall na D750, vadné jsou stahovány z prodejen.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 15. 1. 2015 08:47

Prečo nekúpiť najnovšie keď na to mám a urobím si radosť? A podporím tým aj ekonomiku a obchodníka.
P.S. S tou fábiou je to tiež v pohode,trojročný leasing a potom ho dám protihodnotu a beriem si nové auto.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 1. 2015 21:59

Na stránkách mezinárodního Nikonu je nyní možnost ověřit podle výrobního čísla, zda je postižená problémem nebo ne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 1. 2015 11:38

pemar píše:V americe probíhá tichý recall na D750, vadné jsou stahovány z prodejen.

jj, "tichý", proto všechna opravená těla označují, aby se to dalo poznat
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod David.Sanda 21. 1. 2015 13:15

Tak ono to probíhá i v Evropě a dokonce i v ČR. https://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/63598. Ale je to pěkné schované v informacích podpory, kam tak lidi moc nekoukají. :-)
David.Sanda
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka