Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 1. 2015 21:12

pemar: a proč si tu nějakou D800 nekoupíš ? Já jsem měl D7100 a tu jsem v loňském roce vyměnil za D800E a jsem spokojen, je to o parník uplně jinde, a když sundám grip, tak zase tak o moc větší a těžší to není oproti D7100...
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 1. 2015 21:28

Kdyby pemar koupil D810, musel by vyměnit i svoje Zeissy za kvalitnější a to by ho stálo nejen hodně peněz ale taky času:)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 1. 2015 22:38

Ja psal D800/D800E, ne D810 :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 1. 2015 23:10

Pochybuju, že by pemar při své náročnosti na rozlišení koupil starší model s polovičatým odnětím AA filtru :-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2015 23:42

D800e se mi docela líbí a D810 také, co se obrazu týče. Jen mi vadí, že jsou předražené a mají starý snímač a vím, že se chystá o hodně lepší nový, mluví se o cca 50 Mpx (46 Mpx). Řeším i schopnost fotit na vyšší ISO.

D750 je pro mne první trochu rozumný recyklát, ale ten snímač mi nevyhovuje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 1. 2015 00:33

pemar, možná to tak nedopadne, ale já spíš čekám, že ten nový high-res snímač přijde do velkého těla ala D4 (něco jako D4x nebo D5x). V takovém případě bychom na něj v kompaktnějších tělech ještě pár let čekali. Podle mne v Nikonu nevidí důvod teď něco na D810 měnit nebo mu dávat nástupce, je to o parník nejlepší "malá" DSLR. ...Jinak já jsem taky pro rozlišení, hlavně proto, že po resamplu dolů získám krásnou ostrou fotku, na které už nejsou vidět artefakty z úprav nebo mírný otřes během expozice. Na druhou stranu větší pixely jsou proti mému postprocesu odolnější, takže jsem přesvědčený, že bych byl s D750 i tak velmi spokojený. Kdybych za sebou neměl v poslední době tolik nutných výdajů, už ho mám. Nicméně i kdybych letošní výpravu na sever absolvoval s tím, co mám (D7000), litovat nebudu, protože tisky 45x60cm jsou i z toho moc pěkný. Navíc to tělo mám teprve 4 roky a funguje jako nové, tak co.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 9. 1. 2015 08:37

Pemar: nevim co Ti vadi na D800/D800E ale i D700 má úžasný fotky. Když dobře a přesně ostří tak je to uplně jedno a je to o fotogfafovi a ne o těle...
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 1. 2015 08:44

cport píše:http://www.dpreview.com/articles/6783820232/update-nikon-will-service-flare-affected-d750s-for-free

To je solidní odpověď. Teď ještě za nějaký čas zjistit, kolik těl vlastně servisovali. Imho těch lidí co to pošlou moc nebude.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod lemming 9. 1. 2015 09:32

Nerad vás ruším ve vašem zjištění, že když fotím proti ostrému světlu tak můžu dostat flare, ale mám praktický dotaz na nějakého majitele D750:

Pokud vím, tak když na D750 nasadím DX objektiv, tak se přepne (může přepnout) do DX módu a fotí jen na "DX velikost". Ale nenašel jsem, jak je to s natáčením videa. Víte / můžete někdo zkusit, když dám na D750 DX objektiv, tak jestli pořád natáčí celým čipem, nebo taky přepne na DX velikost?

Díky.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 9. 1. 2015 09:57

Lemming:
Ano, D750 pozná a přepne formát i pro video. Ale stejně jako u foto režimu, i u video lze tuto detekci vypnout a pak máš parádní video jako přes námořní dalekohled :)

Oja
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hadravam 9. 1. 2015 15:17

Dnes Nikon oznámil, že od konce ledna bude opravovat ZDARMA špatné D750.
To slovo zdarma mne trochu šokovalo, protože to snad musí být naprostá samozřejmost.Já jak jsem již psal a přikládal foto s tím nepříjemným jevem pravděpodobně svoji D750 do servisu nedám, protože jsem vlastnil D7100 i D610 a u D7100 jsmem měl špatně usazené dva ovládací čudlíky a oni mi to klidně vrátily zpět,že je vše v pořádku a já to dvakrát řešil a musel jsem se vnutit nějakému technikovi aby pochopily v Nikonu co vlastně chci.Ty dívenky ktéré jsou v Nikon servisu jsou sice pohledné,ale to je asi tak vše.Neumí ani pořádně napsat do protokolu co zákazník reklamuje.Budu si muset na tento nepříjemný jev,který jsem ale při běžném focení nepostřeh, zvyknout.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 9. 1. 2015 21:57

Predpokladam že když Nikon svolává servisní akci,stáčí říct nesu vám D750 na ty odlesky a víc netřeba. To zadarmo tam dávají proto, že jinak dostanou 2000 emailu jestli je to zadarmo, takhle jich bude třeba jen 200
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 10. 1. 2015 00:52

Řekl bych, že to ZDARMA je tam kvůli hadravamovi a jemu podobným. Do servisu to během dvouleté záruky (či jinde ve světe jednoleté) nedá, ať už má důvody jakékoliv. Pak od takových majitelů jetou D750 koupí časem jiní a mohou si to nechat zdarma v servisu opravit i po záruce. :)
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 1. 2015 10:22

Já se mu nedivím, servisu na fototechniku se vyhýbám jako čert kříži, mohou si za to sami, vytvořili si špatnou pověst.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka