Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hadravam 6. 1. 2015 16:44

Bohužel jsem také vlastníkem D750 s tímto problémem.Foceno přes Live-vive s nasazenou clonou.Je pravda že kdybych se to nedočet na netu tak bych to nepostřeh.Mám nafoceno 1000 obrázků a ani na jednom to není.
Přílohy
DSC_1058.jpg
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 1. 2015 19:16

Super fotka, neotřelá kompozice :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 1. 2015 22:12

cport: to už napsali před Vánocema
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 1. 2015 09:49

Teoreticky vzato mě vůbec nenapadá jak by to bylo možné vyřešit , jak by Nikon chtěl elimivovat tento jev . Pakliže je to opravdu za určitých podmínek vzniklý odraz od modulu AF tak je to neopravitelné. Snad nějakým antireflexním filtrem potáhnout tento modul , ale to se změní celá jeho charakteristika a umístit jej jinde a jinak v těle nejde. Vyměňovat v servisu modul AF ? Za nějaký povlakovaný? Postavit odlesku do cesty nějaký filtr ? Tak to sežere veškerý zisk z prodeje.
Takže pokud to dělá i Canon EOS-1D X , asi to nebude taková vada. 8-D

-- 7. 1. 2015 09:55 --

I když , jak se dívám na tu fotku hadravama tak mi příjde , že se to odráží od pozadí těla za modulem AF. Ten obdélník na stropě je jen jeho projekce. :hm
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 7. 1. 2015 11:24

Honzik23:
Co jsem četl v článcích na internetu, děla to nějaká hranka v šachtě AF modulu. A někomu více, někomu méně.
Někdo zkoušel vložit na tu hranku tmavou fólii, která to redukuje, ale zatím všichni čekají na vyjádření Nikonu.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 1. 2015 12:02

FotoABC píše:Já hlavně vždycky nechápu že technologie, která existuje 10, 15, 40 let najednou udělá nějaký nový model foťáku nepoužitelným.

Periodicky se objevuje zděšení z bandingu, které najednou zmizí a dotyčné foťáky se spokojeně používají dalších 10 let.
Taky moiré je takový hezký evergreen.

Že voni lidi nečtou Internetové diskuze a neví, že mají foťák, se kterým nejde fotit?

Vysvětlení bych viděl prostší. Aktualizovaný FW, který potajmu odstraňuje prohřešky z překotného uvádění nedotažených výrobků na trh. :-) Ale pokud stříká olej ze závěrky, tak holt se servis zapotí..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 1. 2015 12:43

Ondrej , tak hranka,lesklá, ?? Tak tu zatřeme tabulovou černou a je vymalováno. 8-D
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 1. 2015 17:04

Zatím je jasné, že nejsou postiženy všechny kusy D750. Thom Hogan zveřejnil následující info o příčině:
"It appears that the height at which the AF module is mounted—specifically the condenser lenses over the AF sensors—is the problem. On some cameras the condenser is up high enough into the mirror box that it generates the problematic flare, while on others it is recessed more and does not. One friend tells me that he has two samples that appear to have different condenser lenses from different sources; that could explain why some cameras exhibit the problem easily, while others don’t."
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 1. 2015 15:17

FotoABC ma pravdu, to ty problémy řešíme jen my nebo o tom ostatní uživatelé nevědí ? Každopádně je to hnus, ale i u aut platí že je lepší kupovat model od pulky vyroby po těsně před ukončením protože je nejvychytanější :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 1. 2015 15:22

A ešte nesmie byť vyrobený v piatok poobede... ;-)
Ak to nie je všade, tak je to zjavne šlendrián vo výrobe a nedostatočná výstupná kontrola. Počítam, že teraz už si na toho číňana pri páse so štetkou a pixlou čiernej farby dajú sakra väčší pozor!
:-D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 8. 1. 2015 15:33

Vse jde pouzivat i s nejakou malou vadou. Jsem majitelem D600 s totalne zasranym snimacem ... a fotim ... jak je to mozne? Fotim na nizkou clonu ... no uz pujde na vymenu zaverky tak si zacvakam i na vyssi clony :D
Predvcerejsi fotka Obrázek no trosku jsem to prehnal s texturou kuze ... delal jsem to o pulnoci a ted bych to ted i stahl .. kaslu na to :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2015 16:11

Ono je to o zákaznickém očekávání. Moje zmlsané očekávání je, že Nikon s 51-bodovým AF zaostří za každého světla, co fotím (do ISO 6400) žiletkově na pravé oko bez ohledu na jejich pohyb :-)

Očekávání mého bratra (co má Canon) je, že focený čokl bude na fotografii a bude poznat. Uznávám, že je to honička, také jsem tam jednou měl jen jeho zadní polovinu :-)

Kdybych zase neměl zvýšené očekávání, tak zůstanu u D50. D750 je takový střed pro ty, co nečekají zázraky, ale solidní výkon.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 1. 2015 17:18

Ten problém na D750N zřejmě souvisí s krycí čočkou na AF senzoru. Díl zřejmě pochází od dvou různých dodavatelů. Zatímco jedna verze je OK, druhá dělá tenhle flare, obě však splňují nějaká výrobní kvalitativní kritéria - t.j. obě verze jdou seřídit tak, aby to ostřilo a za normálních okolností nic nepatřičkého nedělalo. Tolik Thom Hogan.
Z toho lze odvodit i to, že nejspíš bude možné vadné kusy opravit servisním kanálem, stačí vyměnit tento díl a znovu to celé zkalibrovat.

pemar: D750 je pořád o parník dál než tvoje (nebo moje) D7100 a není tak drahá jako D810. Pro mě ten rozdíl 20k je dost podstatný, protože mě to neživí. A pokud Nikon chce spotřebitele do FX, musí nabízet v tomhle ranku. btw, jak píše Thom, D750 byla hlavní prodejní trhák v předvánoční nabídce.

edit: fotolab D750 nabízel pod 50k na klubovou kartu do konce roku. S cashbackem to bylo tuším 48,3k, to už je docela zajímavé.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2015 17:38

Za tu cenu od Fotolabu není co řešit. Kdybych si nehrál s pixel to pixel ostrostí (baví mne to), tak by mi D750 vyhovovala bez výhrad už dnes. Bohužel na ISO 100 nevidím D750 o parník lepší, než D7100, nepomohl bych si, spíše naopak. A na vyšší ISO je lepší počkat na novější snímače.

Ceny D810 jsou přepálené, asi i proto, aby se doprodaly zbytky D800 a D800e, ale v UK a v USA už jsou ceny jinde a podle všeho to bude pokračovat. Dnes není problém venku koupit D810 a někdy i s tříletou zárukou za cca tuzemskou cenu D750 (bez akční slevy), tj. za 56-63 tisíc. A D750 za cenu D600. K nám tyhle cenu dojdou postupně asi také.

To s tou čočkou vysvětluje, proč jsou postižené jen některé kusy.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka