Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 2. 6. 2020 16:12

Prodloužený víkend jsem strávil v zajetí dětí a vnoučat ve Velkých Losinách, takže jsem fotil především takové fotky do alba z tůr v Jeseníkách, ale ke grilování jsme si byli v rybníčku v Rudolticích nalovit několik pstruhů - tedy rybařili především děti, měli z toho velkou zábavu, nakonec jich dostali 9 a to se stihli i vyřádit na hezky upraveném dětském hřišti. Celkově ta roubenka u rybníčku na mě udělala fajn dojem a i ceny mají lidové - doporučuji.

Takže na chvilku odbočím od ptáků i když to mě taky baví a přidám jednu rybičku... C 135/2. na plnou díru cca 50% crop.
Obrázek

A ještě si neodpustím taky ptákovinu, tohle bylo fakt hodně daleko (jak psal pemar, každý metr je na výsledné kvalitě hodně znát...)
C70-200 na f4
Obrázek

Už se těším na offroad :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 6. 2020 16:15

Ta druhá je takový sou-let dvou opeřenců a je otázkou, zda to "let" znamená "lož" nebo "boj" ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 2. 6. 2020 16:19

Tu první variantu si každou chvilku dopřávají porůznu po střechách, tady to bude asi varianta sou-hra :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 6. 2020 16:20

Sou-hlas :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 2. 6. 2020 17:31

Trasochvost biely z min.vikendu, D500+200-500 + croooop
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 2. 6. 2020 17:44

Ta ryba je parádní !

-- 2. 6. 2020 18:36 --

Zajímavost, tenhle dravec za svoji kořisti raději chodí, než létá:

Obrázek

D500 + 300 + 1.4

O víkendu jsem ho viděl poprvé, jmenuje se karančo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 3. 6. 2020 07:16

Tady ho Zejferusáci předváděli loni (nebo předloni?) na Hubertských slavnostech. ;-)
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2020 07:50

landov píše:Aby sa clovek dostal blizko je samozrejme potrebne nejake zakladne maskovanie, ale v neposlednom rade je dobre poznat biotop daneho druhu, ktory chcem fotit. Sam len pomaly (ale predsa) do toho vnikam a naozaj je to niekedy vacsia vyhoda ako akykolvek teleobjektiv.

Takto som uz druhy krat pozoroval chovanie trasochvostov horskych na roznych miestach rieky a posledne mi robili divadlo dost dlhy cas. Toto je fotene z druheho brehu rieky (cca 20m), takze blizsie som uz nevedel prist.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 6. 2020 09:00

Kvůli fotografování z ruky jsem se nakonec rozhodl pro 500 PF. Ještě vyzkouším focení s telekonvertorem, ale ta Sigma 500mm f4 Sport mi přišla moc těžká a drahá, 500 PF je bude nejtěžší objektiv v batohu, ale o pořád o hodně lehči a menší, než ostatní pětistovky. Navíc tu Sigmu nikde nemají skladem. Jediná věc, který mi vadí, je ta o clonu nižší světelnost, to má vliv na ostření s telekonvertorem a bokeh na dálku, těch 700mm se hodí jen středovou kompozici, ty kraje budou nouzovka. Slabé místo není rychlost AF, ta bude jako u 200-500mm bez telekonvertoru, ale radikálně snížený počet AF bodů.

Na spoustu motivů by to mělo stačit, třeba na něco takového v naprosté pohodě:

Obrázek

Pořád je možnost použit nějaké maskování nebo fotostan, ale zajímavá možnost je i vystihnout místo, kam chodí pít nebo za potravou. To druhé je pro mne problém najít, asi nejjednodušší by bylo jim někde založit krmítko nebo vzít s sebou ptačí zob.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2020 09:18

Karancho je schopno ulovit i velká zvířata ;-)

Obrázek
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 3. 6. 2020 09:25

Hm, tak na téhle fotce bych Karančo nepoznal ani náhodou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2020 09:31

Co mi řekli, tomu věřím ;-)

Ale je fakt, že mi trochu přijde jiné, než to tvoje.

Obrázek

Asi nějací bratranci či co
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2020 09:53

pemar píše:Kvůli fotografování z ruky jsem se nakonec rozhodl pro 500 PF.

Tak to ti v dobrom zavidim. Nemat uz 200-500/5,6 tak idem tym smerom tiez,ale predaj 200-500 a nasledna kupa 500PF by ma dost zabolela .
Som zvedavy na prve dojmy a ukazky !
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qq_sk2 3. 6. 2020 10:38

Sigma150_600naSonyA7iiinasirku.jpg
Sigma 150-600 na maxime, clona 8 na Sony A7iii
Ano, toto tu prave mame na okoli realizovane vo velkom, a pritom BIO!! '..asi nejjednodušší by bylo jim někde založit krmítko' ... ;-)
Ale aj tak detail (ne)ostrostou uz by bol za hranicou unosneho kompromisu, tak som sa pokusil nechat v zabere viac z prostredia. Mozno lepsie to vyslo na sirku, ci?
Přílohy
Sigma150_600naSonyA7iiinavysku.jpg
qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 6. 2020 11:26

qq_sk2: Tohle je divné, Sigma 150-600mm je sice na delším konci měkčí, ale ne o tolik.

landov: Já jsem si ještě domluvil zapůjčení 200-500mm, ale mezitím jsem se už prakticky rozhodl. Nemyslím si, že by 200-500mm byla špatná volba, to v žádném případě, pokud uděláš fotku s kompozicí na střed, tak nemusíš poznat rozdíl proti 500 PF. Nemusíš poznat píšu proto, protože 200-500mm trpí na decentrování, vyskytlo se to skoro ve všech testech, co jsem viděl.

Hlavní důvod ke koupi 500 PF je to, že mi pasuje do konceptu, že je to na tu ohniskovou vzdálenost opravdu malý a lehký objektiv, na cesty, do letadla, na focení z ruky. Oproti 200-500mm má lepší mechanické provedení a je lépe utěsněný. V kombinaci s D500 nebo D850 má o hodně rychlejší AF, než 200-500mm a možnost namapovat tlačítka na objektivu včetně zapamatování zaostřené vzdálenosti, to dokáže již tak rychlé ostření ještě podstatně zrychlit.

Davidoff: asi to bude Karančo:

Obrázek
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka