Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 4. 2020 10:13

Davidof píše:Čistě ze zájmu, opravdu jde tohle nějak normálně retušovat, aniž by to člověk musel prakticky překreslit ?

Obrázek

Jak píše pemar není to o retuši ale o maskování. Správně by žádná retuš ani neměla být potřeba, stačí udělat dostatečně přesnou masku (výběr). Tady se dá využít toho, že tráva je zelená a udělat výběr na základě barvy. To odliší trávu od plotu. Ve Photoshopu je pak nástroj pro rychlý výběr, tím by se dal dobře vybrat gepard a zbytek trávy. Pak má Photoshop zpřesnění výběru/masky, které umí detekovat srst a další jemné detaily. Je to o kombinaci výběrových nástrojů, Photoshop dává uživateli možnost používat AI výběrové nástroje jen tam, kde to to dává smysl a fungují.

cport píše:Prave u techto veci bych uz cekal, ze ty ruzne AI based maskovani budou mit smysl ...

AI si na těchto složitějších věcech zatím dokonale vyláme zuby. Co vím, tak to není ani tak nějaká umělá inteligence, jako spíš statistika. Celý ten systém se musí "natrénovat" na obrovském množství příkladů (zdrojová fotky - maska). A trénuje se hlavně na výběru postav a obličejů.

pemar: to umělecké pojetí vypadá dost dobře
Naposledy upravil Flor.cz dne 1. 4. 2020 10:24, celkově upraveno 1
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 1. 4. 2020 10:23

Flor: no jen pro uplnost - ja mam predstavu, co to je (mam toho dost v praci), ale statistikou bych to nenazval. Znam limity tech nastroju a proto bych cekal, ze zrovna na takove jednoduche scene, co mel Pemar, by si to uz melo poradit. Nic, zpatky k fotkam :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 4. 2020 11:30

Ono je samozrejmě lepší, když je fotka vyfocená napoprvé tak, že potřeba retuší je minimální, třeba tady byl ještě jeden pták, který mi tam kompozičně vadil:

Obrázek

Nevíte, co je to za ptáka?

Nikon 300/4 PF
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 4. 2020 12:37

Asi Yellow Face Myna nebo něco podobného. Možná spíš Common Myna.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 4. 2020 14:30

Asi máš pravdu, vypadá to jako ta Majna obecná, kterou v roce 2000 Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů (IUCN) zařadila na seznam 100 světově nejnebezpečnějších invazních druhů. Tenhle pták je hodně rozšířený v Indii, ale viděl jsem ho i na Srí Lance nebo na Maledivách, v zoo je jenom vzácně, je hodně drzý a co vidí, to sežere.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 4. 2020 11:37

Dnesna kacica, Z6+300/4PF+TC1,4III + silny orez
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 4. 2020 15:15

Hnízdící volavky, asi 2 roky staré foto, volavky obvykle kladou vejce často do stejných hnízd každý rok a líhnou se od března do dubna. Nejlepší šance spatřit hnízdiště by byla teď v dubnu, kdy jsou hnízda obvykle stále viditelná, pak už jsou zahalena listy stromů. Ne všechny hnízda jsou ve stromech, když je na zemi, je větší šance ho vyfotit v příznivém úhlu, tohle ale chtělo stativ nebo aspoň monopod:

Obrázek

300/4 PF
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 3. 4. 2020 10:11

Troška nostalgie - dceru jsem vyfotil na Nikon FM2n s pancake 50/1.8 AiS, film Kodak Ektar. Ten film je úplně luxusní. Těším se, až ho strčím do středoformátu.

fm2n.JPG
Nikon FM2n + 50/1.8
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2020 11:55

Dnešný Brhlík lesný, Nikon Z6 + 300/4PF + TC1,4III + velky orez. Tato kombinacia sa mi cim dalej tym viac pozdava.Aj ked je tam FTZ + TC1,4, tak sklo 300/4PF je male a lahke, takze aj cela zostava je idealna na fotenie z ruky. Proste na take WL prechadzky lesom je to naozaj fajn.
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 4. 2020 12:30

PalmTungsten píše:Troška nostalgie - dceru jsem vyfotil na Nikon FM2n s pancake 50/1.8 AiS, film Kodak Ektar. Ten film je úplně luxusní. Těším se, až ho strčím do středoformátu.

fm2n.JPG

Pekná snehová atmoška!

-- 3. 4. 2020 11:31 --

landov píše:Dnesna kacica, Z6+300/4PF+TC1,4III + silny orez
Obrázek

Pripomína mi to nálet bombardéra! :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 3. 4. 2020 13:15

Liptov je krásnej v kteroukoliv roční dobu a v kterýmkoliv počasí.

Liptov2.JPG
Liptov z Baranca
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2020 16:00

Dneska už se filmy jako Kodak Ektar těžko kupují (a jsem líný fotit na film), ale dost úspěšně to simulují profily v DxO Photolab, zrovna u tohoto snímku jsme Kodak Ektar zvažoval, ale nakonec jsem použil Kodak Elite Chrome 200, šlo mi o to, abych zjemnil to zelené pozadí a zdůraznil toho nosála bělohubého:

Obrázek

Nikon 300/4 PF

Jinak vidím, že Landov na tu kombinaci 300/4 PF + 1,4 TC nedá dopustit, já jsem si jí také velmi oblíbil, zejména v kombinaci s D850, i když proti D500 také nic nemám, zejména pokud bych dělal výřez skoro na každé fotce :-). Zajímavý postřeh k tomu telekonvertoru měl kolega v kombinaci s 500 PF, ty fotky s telekonverorem byly perfektně ostré, skoro bych řekl, že lepší, než bez něho, by to býval úplný ideál, kdyby mi tam býval ten od mne půjčený telekonvertor někde neztratil :-).
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2020 17:00

Ano, som rad, ze som isiel do TC v spojeni s 300/4PF. A ked na to pozeram, tak oproti 500/5,6PF to uz nie je taky rozdiel tych 80mm. Zaroven zostava FTZ+TC+300PF je o 0,5kg lahsia ako samotny 500PF. Samozrejme, v rychlosti ostrenia je daleko vpredu 500PF.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2020 17:28

Já jsem to s 500 PF vyhodnotil stejně, těch 80mm navíc mi za to nestálo a chybí mi tam to to jedno clonové číslo. U 300 PF + 1.4 jsem zatím neměl problém ani s rychlostí, pokud jsem něco nestihl vyfotit, tak za to většinou nemohla rychlost ostření, ale já.

Má to svůj limit, fotky z 500/4 nebo 400/2.8 jsou technicky lepší, kdybych jim dal jedničku, tak 300 PF by dostala jedna mínus a s telekonvertorem i dvojku, ale pořád je to někde jinde, když to člověk bere s sebou na procházku a fotí z ruky.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2020 18:40

Ešte jedna jarná, s tou istou zostavou.
Obrázek
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka