Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 3. 2020 23:16

Pemare, moc pěkná ptákovina... :)
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 3. 2020 07:01

Este jedna z vystavy. Z6 + T 70-200/2,8 G2
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 3. 2020 07:47

Pěkné

-- 7. 3. 2020 06:54 --

A ta kočka širokáčem též
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 3. 2020 12:54

Jedna ptákovina s volavkou, konkrétně je to volavka popelavá (Ardea cinerea), což je velký veslonohý pták z čeledi volavkovitých. Je hojně rozšířená a živí se zejména rybami, dokáže vyplenit rybník do poslední ryby. V Evropě se jedná o největšího zástupce volavek.

Obrázek

NIKON 300 mm f/4 E AF-S PF ED VR
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 3. 2020 13:44

Pánové, máte všichni moc pěkné fotky...
Ještě jedna technická:
v mém prohlížeči (chrome) se mi některé vaše fotky nedají po kliknutí zvětšit. Třeba ty od Pemara jsou na mém monitoru (27" 2560×1440px) opravdu prťavé.
myslel jsem, že je nahrává takto malé, ale po stažení fotky se mi v klasickém prohlížeči již zobrazí původní velikost (cca 2k na šířku).
Nejde to jen mě, nebo používáte v prohlížeči nějaké rozšíření?
Takto mohu sledovat jen kompozici, o detailech/zaostření nemám šanci...
Jak někdo psal u toho Pemarova papouška, že nemá ostré oko, tak si říkám, už jsem asi po čtyřicítce fakt drobet oslepl, že to nevidím... :)
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 7. 3. 2020 15:18

foto1977: mám to stejné jako ty. Jdou zvětšit jen fotky vložené mimo server a prolinkované. Ty co jsou vloženy přímo do fóra jsou zmenšeny a pokud je chci vidět v nativním rozlišení, musím je stáhnout.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 7. 3. 2020 20:43

landov píše:Este jedna z vystavy. Z6 + T 70-200/2,8 G2
Obrázek

Pěkný detail. Mám G1 verzi tohodle Tamronu a nezdá se mi, že by ostril tak blízko. To máš ještě přes nějaké makro kroužky?
PalmTungsten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 3. 2020 20:58

Ostří cca od 1 metru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 3. 2020 06:55

PalmTungsten píše:
landov píše:Este jedna z vystavy. Z6 + T 70-200/2,8 G2

Pěkný detail. Mám G1 verzi tohodle Tamronu a nezdá se mi, že by ostril tak blízko. To máš ještě přes nějaké makro kroužky?

Nie, je to dane iba tym, ze fotene na 200mm a clona 3,2 + orez (je tam EXIF).
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 3. 2020 11:11

Davidof píše:a upekl v Lightroomu ;-)

Pokus o netradiční úhel s 10-25

Obrázek

ale světlo už bylo špatné.

Když světlo zasvítí, tak i motyka spustí (300/4)

Obrázek

Jeden hodně lakomý orel (300/4)

Obrázek

Zbytek na https://www.zonerama.com/Davidoff/Album/6029148

Fakt pěkný, hodně zajímavý je ten pohled z žabí perspektivy.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 3. 2020 15:23

Díky :-)

Ještě teď mě loupne v koleni, když si vzpomenu, do jaké pozice jsem se musel naskládat. A měl jsem jít ještě níž a blíž. I když tam byla ta voda.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 3. 2020 20:21

Perlička domáca (lat. Numida meleagris domesticus), D500 + Sigma 100-400
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2020 20:31

Perličky mám rád, jejich maso má chuťové i aromatické vlastnosti velice podobné divokým druhům, v porovnání s masem jiných kurů obsahuje více sušiny a bílkovin a méně tuku, další výhoda je, že perliččí vejce mají méně cholesterolu než slepičí a dají se skladovat až půl roku, jen mi vadí, že ty jejich hlasové projevy perliček jsou dost pronikavé. To je i jeden z důvodů, proč se perličky u nás příliš nerozšířily.

Většinou se chovají na samotách a na okrajích obcí tam, kde jsou k dispozici velké výběhy, mají návyky divokých kurů (zanášení, toulání, nocování na větvích atd.), jak jsem psal, u nás je docela obtížné na ně někde narazit.

Mimochodem, latinské jméno Numida dostaly perličky již od starých Římanů podle území, kde byly hojně chovány - Numidie (starověké severoafrické Berberské království v dnešním Alžírsku a Tunisku), podle řecké pověsti se jedná o sestry krále Melegra z Kalydónu, které po jeho smrti proměnila bohyně Artemis na věky v ptáky pokryté slzami žalu. Ve skutečnosti však druhové jméno meleagris nemá s králem Meleagrem žádnou souvislost a je spíše skomoleninou řeckého slova melanagris (černobílý).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 3. 2020 22:49

Pemar se rozhodl konkurovat wikipedii. :D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 3. 2020 07:48

Mně ta perlička jako drůbež přišla zajímavá, z více důvodů. A co se týče kuchyňské úpravy, asi nejlépe ji umějí v MG restaurantu na letišti v Mladé Boleslavi, kterou vede Miroslav Grusz, konkrétně myslím jejich supreme z perličky. Fotku bohužel nemám, jezdím tam jist, ne fotit.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka