Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 9. 2019 12:39

Tiež mám niečo podobné v šuflíku...
Přílohy
IMG_0345.jpg
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 9. 2019 12:54

Ty jo, samej ptáčkař :-) Dobrý.
Úplně jste mi připoměli letošní Mallorku - vždycky jsem po švihu odpoledne šel do klubu, dal si pivo a sledoval racky.

Obrázek
Obrázek

P.S. Ostrost nic moc, foťák vycítil, že mu asi budu nevěrnej s EM1x
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 9. 2019 12:58

Ale kdeže vtáčkar - toto bola len zhoda okolností, že som bol na mieste kde sa vtáci motali a ja som mal pár minút čas :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 9. 2019 13:02

:-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 9. 2019 16:18

Ještě o trochu těžší, než letovky, jsou startovací fotky, tohle je jedna z těch na velkou vzdálenost, viz celkem extrémní výřez. Je to podobné jako střílení kachen, základ je rychle zareagovat na pohyb, jinak nepomůže ani AF a pták je fuč:

Obrázek

300/4 PF

Mimochodem, s tímhle měl problém Angličan na vedlejší lodi, těžko říci, jestli to bylo pomalejšími reakcemi toho velmi zkušeného (a adekvátně staršího) fotografa nebo tím, že on měl úplně nový nevyzkoušený foťák nebo tím, že Sony A7r IV tohle v aktuálním fw nedává, nebo jestli to byla kombinace všeho dohromady.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 9. 2019 16:47

To bych neřekl, při startu je vodní pták této velikosti dost pomalý. S tím nemá problém ani DFD Lumixu G9

Obrázek

Nejhorší, co jsem zatím zkoušel (velmi neúspěšně) byly tyhle malý mršky

Obrázek
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 26. 9. 2019 17:09

Cin vetsi ptak, tim snadneji se foti. zato chytit do hledacku malyho foglika je docela kumst - https://www.flickr.com/photos/14869355@N07/
Naposledy upravil rodri dne 26. 9. 2019 17:21, celkově upraveno 1
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 9. 2019 17:11

Trochu rozdíl tam bude, třeba hloubka ostrosti je malinko jiná a hlavní rozdíl je, že moje fotka je hned po vzletu, je vidět i místo, ze kterého ten pták startoval. Čas na reakci je velmi krátký a vzdálenost velká. Ještě větší výzva je pták lovící rybu na hladině, na to je třeba perfektní načasování, než jsem tím směrem otočil fotoaparát, už bylo pozdě, byl ve vzduchu.

Ta Sony má malé body a na EVF jsou hůř vidět, ten čas na reakci je extrémně krátký, není to tak snadné, jak to vypadá, ve vzduchu už je to predikovatelnější, Micina tohle fotila s D7100 a 20/1.8G, nic jiného nemaje, holub nebo racek nebyl problém.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2019 17:29

Rackovia su v pohode, tam sa to da uspesne skoro kazdym dnesnym fotakom.
Sigma 100-400
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 9. 2019 17:34

rodri píše:Cin vetsi ptak, tim snadneji se foti. zato chytit do hledacku malyho foglika je docela kumst - https://www.flickr.com/photos/14869355@N07/

Teda, ten umí. Já to pár dní zkoušel, ale byla to bída.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 9. 2019 19:10

S jiným foťákem by to šlo možná lépe (a nebo také ne).

Aby byla trochu psina, z jiného soudku, tak trochu jiná streetovka (před finálním úpravami) - zítra bych mohl dat nějakou opravdovou:

Obrázek

Nikon 105/1.4
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2019 06:42

lietajuca legenda L29
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 9. 2019 08:15

Jedna streetovka, taková až moc moderní, digitální, kosmopolitní:

Obrázek

Nikon 105/1.4

a pravý opak:

Obrázek

Nikon 300/4 PF

Obě pár set metrů od sebe. Nechám na každém, který svět je vám sympatičtější, já mám za sebe jasno.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 9. 2019 10:35

dnes som si vybehol na Štrbské pleso a spravil pár záberov.. cestou späť som sa ešte zastavil na nemeckom cintoríne pri Važci a spravil pár cvakov..
ale najskôr oprava starších tmavých :-)
https://dudisko.rajce.idnes.cz/Cestou_d ... 0107_1.jpg

viac tu:
https://dudisko.rajce.idnes.cz/Cestou_do_LH/
Naposledy upravil DUDISKO dne 27. 9. 2019 11:38, celkově upraveno 3
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 9. 2019 10:40

Od té doby, co máš novou bezzcadlovku a nový notebook, tak máš ty fotky nějaké tmavé. Nu což, pokrok nezastavíš :-).
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka