Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 10. 2016 04:23

AF50/1,4
Obrázek
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 10. 2016 10:34

Biggles027: Mám z toho zvláštní pocit, připadá mi to jako dojičky ve svátečním, a nevím proč ještě k tomu se starými puškami. Jako by někoho snažili ulovit za každou cenu, hledám za tím nějaký příběh.

Rozhodně to není nudné.

--------------------------------------------------------

Já jsem měl podobný zvláštní pocit, když jsem se dostal do dílen dopravních podniků, jako by se zastavil čas, připomnělo mi to všechny ty TOS Čelákovice a ČKD, takovou tu poctivou strojařinu z dob mého mládí:

Obrázek

Nikon 85/1,8G
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod sirgarfield 2. 10. 2016 13:24

Již delší dobu sleduji toto fórum, často sem chodím pro inspiraci a dnes jsem se rozhodl že se s Vámi podělím o něco málo z mé tvorby, budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu a kritiku.
Nikon 50/1.8D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 2. 10. 2016 14:48

Poradim jen jednu vec .. najdi si nejakou uzasnou fotku ktera se ti libi a snaz se ji nafotit stejne ... je to skvely zpusob jak se naucit veci o kterych ani nevis, ze je chces umet.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 2. 10. 2016 23:01

Fotka ze sobotniho fotosrazu na slovensku Hrad Cerveny kamen.
Klasika sigma 35mm
Obrázek
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 10. 2016 14:01

pemar píše: Já jsem měl podobný zvláštní pocit, když jsem se dostal do dílen dopravních podniků, jako by se zastavil čas, připomnělo mi to všechny ty TOS Čelákovice a ČKD, takovou tu poctivou strojařinu z dob mého mládí:

Obrázek

Nikon 85/1,8G

Jo jo, poctivá strojarina to je moje! (TK nekomentovať, prebehla Facebook kompresia!) :mrgreen:

lokomotiva.jpg

-- 3. 10. 2016 14:04 --

2 sirgarfield

Daj si to do nejakej galérie na hodnotenie, tam dostaneš skôr spätnú väzbu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 10. 2016 15:38

Proč je vedlejší OT vlákno zamčené?
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 10. 2016 15:44

už je to napraveno, dík Davide.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 10. 2016 16:04

Tak koukám že asi to zamyká někdo jiný než Lukáš, už je to zamčené zase
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 4. 10. 2016 22:18

bezzrcátko nemám, takže přispěji sem jednou letofkou z C6D a 70-200/2.8 k diskuzi o bezzrcátkách i s exifem
Příloha IMG_4105small.jpg je dlouhodobě nedostupná.

jeden měsíček, který na rozdíl od tvrzení nánštěvníka Gance, se opravdu pohybuje. C7D + zrcadlový objektiv MTO 1100/F10 + TC Kenko 1,4x. Ani se mi nevešel na políčko APSC
IMG_4105small.jpg

a z novějších, C6D + 70-200/2.8 + TC Canon 2x III
IMG_5785small.jpg

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 10. 2016 15:12

Jeste jedna ze slovenska
Obrázek
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 10. 2016 16:23

Sirgafield: Je to hezká slečna a zajímavá lokalita, asi by tomu pomohlo fotografování při lepším světle, tady už je toho světla hodně málo, možná stačilo o půlhodinu dříve.pak asi lepší vyvážení bílé barvy a doporučil bych ještě odstranění rušivých prvků ze záběru. Takže třeba u té třetí fotky, které mne zaujala, se mi líbí výraz i poloha těla té slečny, ale ruší mne hodně ta přední část lavičky a to jak to celé utíká do červena. V té pravé části také nevidím nic extra zajímavého, takže bych jí z větší části odřízl.

Asi by se mi líbilo více, kdyby prostředí vytvářelo atmosféru, ale z hlediska kompozice hrálo o něco menší roli a více vynikla ta slečna, třeba i ty namalované rty. Berte jen jako námět k úvaze, tohle není vzorový příklad úpravy, skoro každý tady umí upravovat fotografie lépe než já, navíc jsem to zkusil na tabletu, takže to berte jen jako rychlý pokus, technická kvalita je odpovídají výřezu 628x419 a zpracování na tabletu, tj. strašná a je tam pro mne možná typický až příliš radikální ořez, lepší by bylo posadit slečnu jinak a vzít to bez rušivých elementů, zachovat tu přirozenost polohy těla a atmosféru toho večera:

29561224874_112d65164c_o.jpg

Je to ale všechno hodně subjektivní, každý má nějaký záměr a nějaký vkus, jak píše chel, nejlepší je zkoušet a hledat, mělo by se to líbit hlavně tomu, pro koho je to určené. .
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 10. 2016 22:15

FOR TOYS, FOR BABIES a FOR GAMES, Výstaviště PVA Letňany, vypadá jako originální Jeep a přitom je to asi půlmetrový model:

Obrázek

Nikon 300mm f/4, ISO 6,400,
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2016 22:02

Z trochu jiného soudku, momentka z veletrhu:

Obrázek

Nikon 300/4, ISO 6,400
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 10. 2016 16:53

ešte jedna mašinka