Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 20:14

Momentálně nemám co vkládat a těch BW horských krajin už sem dal dost. Takže do víkendu můžu jen diskutovat....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 6. 2015 20:22

Já jsem jen tisknul

Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 20:24

Jo, na focení waku se taky chystám, máme firemní teambuilding - teda chlastačku. Pokud chce člověk použitelné fotky, tak to chce rychlé ostření a hlavně - neoprén s kožešinkou uvnitř a šup do vody.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 20:42

Ja som si v sobotu len "odskocil od plotny" na Okolo Slovenska. C 10-22.
Přílohy
image.jpg
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 20:51

lukas_highenergy.cz píše:
Radek71 píše:S tema workshopama opatrne, to uz spis je dobry jit na akci, zkusit fotit a pak se pokusit vygooglovat fotky nekoho kdo tam byl a umi to. Klasicky treba airshow, stredoveka bitva apod.

Ono to ale pak vyzaduje fotit na akci, kde foti i nekdo, koho pivazujes za opravdu dobreho fotografa. Coz se bohuzel v mem pripade skoro nestava.

Jestli jsou to psi tak to nevim, ale budto je dobre zkusit nafotit neco klasicky, jako je Moravsky Krumlov a pak se zkusit mrknout jak to udelal nekdo jiny (obracene NE!), nebo klasicky akce na ktere se proste foti. U nas kdyz je akce, napriklad demonstrace, tak to foti treba i pet profiku, nerikam ze jsou tam Kratochvilove, ale porad jsou lepsi nez ja, takze zrovna tady https://www.flickr.com/photos/radek-ond ... 2286909622 jsem byl pekne nastvanej, protoze jsem to mel "zase nejhorsi". Tady bylo malo fotografu, takze jsem lepsi fotky nenasel: https://www.flickr.com/photos/radek-ond ... 8422880413
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 21:06

Psy na závodech neřeším, to je hodně specificky téma a za ty roky to mam nakoukany....

Spíš bych třeba rád aby někdo nafotil ten samý zimní závod na 50km na sněžnících. Ale ne jen jako sport někam do novin (2x vítěz a občerstvovačka s logem). Ale fakt jako report z pohledu účastníka, když je celý den zataženo, nic není vidět. Navíc sme v ČR takže žádný Alpy v pozadí...

Nebo bych strašně rád nafotil Krčský les, u kterého bydlím a kde trávim 1-2 hodiny denně se psy. Ale za ty roky sem tam nevymysel jedinou fotku (fotek kde byl Krčák jen pozadí mam spousty). A vlastně sem ani žádnou nikde nenašel...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 21:13

Tak ucit se musis na prikladech co jsou k dispozici, ne na konkretni specialitce co chces mit vyfoceny. Zrovna ted ta Litovel co byla pred tydnem, to by asi slo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 6. 2015 21:23

Do Litovle daleko, ale teď o víkendu bude Gladiator Race v Holicích. Inspiraci dodám :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 21:30

Tak jsem to chtěl oživit fotografiemi šneků a vína, ale tohle je Martine paráda, moc se mi to líbí. Teda ne že bych tam šel běžet, to ani náhodou, dokonce ani fotit ne.

Po těch planých diskusích to tu hodně pozvedlo úroveň, snad se někdo přidá.

Že by chel?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 21:32

lukas_highenergy.cz píše:Psy na závodech neřeším, to je hodně specificky téma a za ty roky to mam nakoukany....

Spíš bych třeba rád aby někdo nafotil ten samý zimní závod na 50km na sněžnících. Ale ne jen jako sport někam do novin (2x vítěz a občerstvovačka s logem). Ale fakt jako report z pohledu účastníka, když je celý den zataženo, nic není vidět. Navíc sme v ČR takže žádný Alpy v pozadí...

Nebo bych strašně rád nafotil Krčský les, u kterého bydlím a kde trávim 1-2 hodiny denně se psy. Ale za ty roky sem tam nevymysel jedinou fotku (fotek kde byl Krčák jen pozadí mam spousty). A vlastně sem ani žádnou nikde nenašel...

Když jsem tam ještě chodil běhat, tak jsem měl vyhlídnutá tři taková šikovná místa, ale vždycky bylo blbé světlo, nebo jsem pro jistotu neměl foťák. Teď bydlím přes celé město, takže nějaké operativní vyběhnutí fakt nehrozí. Škoda.
Nebo se už rok chystám, že nafotím katastrální úřad na Kobylisích. Minulý týden měla obloha na chlup stejnou barvu, jako omítka, takže vystupovaly jenom ty šedé hliníkové stíniče. Prostě nádnera. No a co myslíte? Neměl jsem tu krásu čím vyfotit.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 6. 2015 21:32

Já bych to taky neběžel, ale na focení je to fajn, doporučuju.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 21:42

Jo, a pak budu dvě hodiny čistit techniku ;-)
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 21:45

Jak dvě hodiny? Vezmeš vapkou a necháš okapat.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 6. 2015 21:46

Není třeba nic čistit, všechno čistý.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 6. 2015 21:52

na M.Kozaka nemam, tak pro změnu krajinka z vyletu
N16-85
Obrázek

iphone 5s
Obrázek

a tady jenom link, je to velká skladacka, 16-85 kolem 50mm, asi 12 snímků, jen tak pro radost
všechno Karlovy Vary
https://dl.dropboxusercontent.com/u/26915015/digiarena/2015-9-kva-805-Pano.jpg

-- 16. 6. 2015 21:52 --

kozakm: ty koně v cílové rovince, odkud to je?
Lotrandor
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka