Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Callgaro 15. 6. 2015 15:46

Výhled tam krásnej je, ale krajinkarky je problém o co se opřít. Na severu nějakej tábor, na jih Nový Bor, východním směrem není rozhled a zbývá západní s pohledem na ČŠ které je již poměrně daleko. Klíč he dominanta vystupující z okolních lesů ale jako takový se blbě fotí a z vršku je to všechno takový hele tady jsem byl s manou.
Tahle kompozice je tri roky starý rest kdy jsem zapomněl stáhnout iso z nočního focení a těch 800na D70 bylo chlupatých až běda. Z nedostatku severovychodnich vyhlídek jsem to ale přeci jen jel zkusit.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 6. 2015 15:53

von je fakt že nakonec nejhezčí je to kamenný moře kterým jdeš nahoru... Víš že se tam až nahoru jezdil závod na horských kolech? Možná ještě jezdí, nevím, byl to extrém
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 15. 6. 2015 19:01

zeiss canada
Přílohy
ladypeak.jpg
zeiss
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2015 20:15

Pomalu balím do Provence, plné slunce, levandulí vína a cikád:

Obrázek

Nabíjím baterie, leštím objektivy, formátuji SD karty. Radek71 je už možná na Ukrajině, připiji mu na úspěch jeho mise.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 6. 2015 20:43

Kaapa píše:zeiss canada

U tohohle typu fotek mam ten problém, že bych tam nejradši hned jel a tak se mi všechny fotky líbí :-)

-- 15. 6. 2015 20:46 --

pemar píše:Pomalu balím do Provence, plné slunce, levandulí vína a cikád:

Pemare jedeš do uplne neskutečně fotogenicke lokality, tak trochu nastuduk cizí fotky a snaž se. Určitě to tam půjde úplně samo :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod metatron 15. 6. 2015 21:04

Jojo, Pemare, uzi si to v prvom rade a nech tie kvalitne sklicka maju co kreslit. Pekne svetlo prajem.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 6. 2015 21:04

Mam z Pemara kouli v zaludku co asi doveze :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2015 21:10

Ono to nebude tak jednoduché, byl jsem tam už mockrát a takové to první kouzlo už je pryč. Další faktor je, že tam jedu s rodinou, volna je málo, a moje rodina vyžaduje neustále moji pozornost, nefunguje, že bych jim něco koupil a oni by mi dali hodinku pokoj.

Beru tam asi 4 nebo pět objektivů a stativ, což je asi blbost, ideál by bylo vzít tam maximálně 2, ale nemohu si pomoci.

Těším se na několik vesniček, mám strašně rád Eyguières a Maussane les Alpilles, ale ono tam v podstatě kouzlo funguje všude. Chtěl bych aspoň jeden den do Camarque a jeden den do Avignonu na místní verzi býčích zápasů, to je parádní akce.

Posedávat po restauracích, usrkávat víno, bereme s sebou petanque, koupím si tam slamák a možná se mě budou pařížané zase ptát na cestu a pak budou nadávat na neochotné vesničany a jejich silně lokální přízvuk.

Těším se na krevety na calvadosu, bagety, paštiku a víno. A bereme deku na pic-nic.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 6. 2015 21:17

Tak s rodinou nelze nafotit nejaky set fotek predstavujici Provance, nicmene 5 spickovych fotek neni problem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 6. 2015 21:34

Obrázek

Naposledy jsme bydleli tady, ale teď jedeme jinam.

Nafotit pět koukatelných fotek, to znamená nafotit jich tisíc.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 6. 2015 21:37

Radek71 píše:Tak s rodinou nelze nafotit nejaky set fotek predstavujici Provance, nicmene 5 spickovych fotek neni problem.

No já bych byl o něco drsnější a troufnul si tvrdit, ze špičkových se dá nafotit 5 a k tomu 100 co nebudou špičkové, ale budou o dvě třídy lepší než pemarova obvyklá produkce. Takže myslim, že i s rodinou to má v Provance slušný potenciál. A když prpestane hledat pemar výmluvy, tak má slušnou šanci na dobré fotky...

-- 15. 6. 2015 21:41 --

pemar píše:
Nafotit pět koukatelných fotek, to znamená nafotit jich tisíc.

No pokud člověk fotí v Provance s flaškou calvadosu a dvěma flaškami vína v žíle, tak to tak být může...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod .ce. 15. 6. 2015 21:43

V Provence sme neboli,ale v Terchovej sme často
:-D

Lux 35/1.4 ASPH.,FLE

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 6. 2015 21:52

Aby to nekdo nepouzil az budu kandidovat na prezidenta a vydiral mne tim... tak to upresnim, spickovych = v ramci tohoto fora.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 09:45

Jo tak to já bral taky špičkových jako že v rámci fóra. Ne že by tam někdo cvaknul fotku, co půjde rovnou do nějaké světové galerie... :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 10:34

Ted koukam ze 5 jakoby "spickovych" znamena nafotit tisice fotek. To bude mozna jadro pudla. Ono se to da otáčet na tom "spickovych", to byla chyba, ale celkově to bude ten problém.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka