Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 12. 2014 23:19

Puntik, lumik: A cele je to o praxi .. tu ja delam a ucim se. A vy?

Chell, já už spíš zapomínám, skoro deset let jsem mimo. A tobě docela držím palce, protože to je přece jenom trochu o něčem jiném, než mizerná kopie něčeho z 500px, kterou ani napodobení barev nezachrání. Takže mě trochu mrzí, když na věci bijící do očí rezignuješ...... ;-)

Barvy v podstatě neřeším, ty může a má každý poněkud jinak. Ale pokud někomu na fotce trčí z ucha větev, nebo jiné hrůzy, žádný preset to nezachrání. Byť to lidi - konkrétně jak píše Radek71- chválí.

Zdravím

-- 10. 12. 2014 23:27 --

Inu dobrá, dělej jak chceš. Příště už ti do ničeho hrabat nebudu, navíc nechci dávat rady i těm, kdo o mně roztrušují, že neumím fotit ...... :-\
Naposledy upravil Puntík dne 11. 12. 2014 00:01, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 12. 2014 23:45

To s tim "pred rokem" a "za rok" je rozumna rec. Nekdo se stydi za svoje veci uz za dva mesice. Kdyz se clovek tomu fakt venuje, tak ty svoje zblitky fakt vidi docela rychle. Ovsem po nejakych 5-10 letech to uz jde hodne zvolna, hodne lidi pak prestane fotit na mnoho let a pak se zase vraci uz ve velmi simplifikovane podobe.
Treba Helbich nefotil 10 let.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:03

Co ta velka noha u toho Sirce? :D :D

-- 11. 12. 2014 00:04 --

radku zajdi mu rict ze to ma blbe :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 12. 2014 00:07

Jak jsi sám napsal, to budeš vědět už sám, tedy za dalších 12 měsíců..... :-D :-D

Zdravím - a dobrou..... :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:08

Nene zajdete rict sircovi ze ma tu fotku blbe :D ma to stejne jako ja ;)
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2014 00:16

Chapes tu situaci? Nekdo ti rekne (spis zastup lidi) ze mas velkou nohu, ze mas podpatek velky jako hlavu. Ty se orosis a zacnes hledat "spickovyho fotografa" a meris podpatek. Najdes Sirce a velkou slavou to napostujes. Takze se prozradis, ze to furt nevidis a zaroven mas nejakou poruchu vnimaji a jeste horsi poruchu ega. Ta Sircova fotka je postavena tak, ze ty pomery nebiji do oci a mereni ti nepomuze. Neni to idealni ale snese se to. Kdybych byl picus s hypertrofovanym egem, poslu sem Igo Adlera a ten ti vysvetli, ze Sirc je loser roku. Pravdu mit nebude, ale to je pro tvou naivni predstavu.
Jinak feedback je uplne prvni a zakladni prostredek jak se nejak posunout. V vyssi lize je malo idiotu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:20

JJ feedback beru, az na to ze ta noha je v miste, ktera ji mimo stred mimo jakykoliv prostor vnimaji. Ten je vyse, jak teplou barvou tela tak svetelne kde mlha nasvicena blesky a drink strhuje pohled na oblicej. Proto se musim smat temto debatam ;)
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2014 00:24

Nevim, uz to nejsem schopnej posoudit, protoze po tom co napsal Puntik, vidim jenom tu obrnohu. Klicovej je prvni pohled, pak uz to nespravim.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:30

Ted tu mam neco bez blesku jen na mistni svetlo
a dalsi posun smerem sumu a barevnych hratek.
Obrázek
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2014 00:39

Tady mi to prijde v pohode i kdyz jsou ty nohy dominantni dost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:41

Njn .. asi jo .. moc sviti .. otazka je co by to udelalo kdybych je ztmavil .. to by asi neproslo. Jedine nafotit jinou pozu. No mam dalsi fotku :D
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2014 00:44

Vona to neni zadna legrace, vsechno si to pohlidat... u reportaze, streetu, sportu... Ale u stylizovaneho portretu to chce byt jo hustej koren, aby se to nevidelo, nepohlidalo. Tam musi byt neco dulezitejsiho, na co se fotograf soustredi, nez jsou zaklady. Jako treba upnuti se k photoshopu...
Nicmene se priznam, ze trochu vetsi noha je u me vizualne stokrat mensi pruser nez kiksy v kompozici, nesmyslne efekty a predevsim fialovy obliceje, respektive ten celkovy nepovedeny (imho) "dodge&burn" look, ktery se fakt se Sircem srovnat neda.
Fakt se ty holky sami sobe takhle barevne vymazleny libej? Moje kamaradky by me za to hnaly, tak se ptam.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2014 00:47

Najednou velka noha neni pruser? :D Ty ona ma fialove liceni ....... vsiml sis?
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2014 01:21

chel píše:Najednou velka noha neni pruser? :D

Nic takoveho jsem nenapsal. Odpovis mi prosim na tu otazku, kterou ti pokladam jiz podruhe, nebo zaujmes trvaly post urazeneho demagoga?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 12. 2014 06:47

DxO má hodně vymazlený soft na rovnání proporcí a perspektivy, fotografiím toho typu většinou hodně pomůže.

Kolega chel má svůj styl a toho se drží, něco vypadá výborně a něco vypadá jako z počítačové hry. Na té předchozí fotce mne rušilo to, že to zajímavé v pravém spodním čtverci a tři čtvrtiny byl balast, nebo chcete-li "atmosféra místa". Ta atmosféra místa je ale prázdná, nepůsobí osobitě nebo autenticky, ty detaily nejsou pro mne dost emocionálně silné, povedená momentka by mohla být silnější.

Modelka se mi líbí, velká noha mi vadí relativně málo, zajímá mne její výraz, její tělo, prsa, atd a to je takové přežehlené, zpracované, sterilní. Ta druhá fotka se mi líbí méně, protože se mi méně líbí modelka (zejména obličej). Možná by to nakoplo nějaké přehnané líčení, stylizace, aby se to vyhouplo z relativní nudy nebo nějaký výrazný doplněk. Celá fotka je o nohou, ale ty jsou přežehlené a není na nich zajímavý detail, třeba nějaké silonky nebo tetování na stehně. Když destiny, tak osudovka, volume doprava, pryč z šedi.

Tohle je pohled lehce se nudícího diváka, pohled autora je a musí být jiný.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka