Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2020 06:08

To mas pravdu soudruhu...a vtacky si vedia vytvorit pohodicku tiez :-)

...pri zapade slnka (Pinka lesná)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 4. 2020 06:22

:-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2020 08:11

pemar píše:S tou snahou při foceni je to svatá pravda, navíc na 44 Mpix je všechno hned vidět. Kdysi jsem si hrál s tím, jak z objektivu vymáčknout co nejostřejší fotky a pokud jsem chtěl u delšího ohniska ostrost na jedničku, musel na stativ, jinak to bylo v nejlepším případě a po úpravách za jedna mínus.


V tomto brutalne pomoze aj monopod. Ja som sa az divil, aka vyrazna pomoc to je. Ovsem zostava s 300/4PF je tak lahka a mobilna, ze mam akysi blok pouzivat s nou monopod (a zaroven vitazi aj pohodlnost) - aj ked viem, ze urcite by pomohol.

Stehlík pestrý
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2020 08:52

Já mám kolikrát s sebou stativ Sirui (1.2 kg), ale dostal jsem k němu od Číňanů pouzdro a to je psychologický problém, jsem líný ho vybalovat a celkově, než vytáhnu všechny ty nohy a upevním foťák, trvá to pocitově dlouho a hrozí, že motiv bude pryč. Mám v nákupním košíku čtyřkový monopod Gitzo, ale pořád nevím, jakou k němu zvolit hlavu.

Každopádně, mám vyzkoušeno, že i když mám na D850 300/4 s 1.4x na Sirui upevněný ve stativové objímce, pokud to má mít kýžený výsledek, musím upevnit na háček pod střední sloupek igelitku a dát na ni tak 1.5 kg (doma stačí jedno nebo dvě mléka, venku to chce aspoň tři plzeňské piva, v nejhorším nějaké kameni nebo něco, co najdu na místě), jinak je vibrace stativu na D850 příliš velká. Druhý problém je spoušť, chce to odpalovat na dálku přes Bluetooth nebo WiFi, jinak se tam nějaká vibrace dostane i při předsklopeném zrcadle. Tenhle typ foceni chci zkusit v létě na fotky a la J. Steyer, dát 300/4 +1.4 tak 15-20 cm nad hladinu a odtamtud fotit ptáky, ale nechci si rasovat záda, ležet na břiše nebo být hodinu po ramena ponořený v nějakém rybníce.

Obrázek

300/4 PF + 1.4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 4. 2020 11:44

Tahle holka s námi žije. Bydlí v jehličnanu u terasy a vůbec se nebojí.

EM1X a 300/4

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2020 15:28

Veru, Sykorky su krasne a vdacne objekty na fotenie.
Takisto aj Pinky
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 4. 2020 15:52

Ta je boží :-)

I s větrem ve vlasech … ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2020 16:23

Jedna hrdlička, která se schovávala ve větvích:

Obrázek

300/4 + TC
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2020 17:06

pemar, cim si doostroval?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2020 17:11

Topaz Denoise AI, současně s potlačením šumu (ISO 3600). Kdybych nebyl líný, tak ještě trochu zesvětlím toho ptáka a mírně rozmažu bokeh, aby se zklidnil, ale ten záběr za to úplně nestojí, vadí tam ta větev a další věci.
Naposledy upravil pemar dne 13. 4. 2020 17:13, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2020 17:12

Tak som si myslel. Je to fajn.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2020 17:16

Jedna oříznutá letovka, stále 300/4 PF + 1,4:

Obrázek

a ještě jedna, více oříznutá:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 4. 2020 20:21

:tleskani jj moc hezké fotky a nejen ptákoviny... :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 4. 2020 12:53

landov píše:Doma nuda, ...


Ty brďo, chlape, jak to děláš?? Ti nepokrytě závidím, mně se to ještě za celou pseudokaranténu nepodařilo. Děti, barák, zahrada, práce, ... ;-)

-- 14. 4. 2020 13:55 --

Davidof píše:Dnes po švihu káva na zahradě a osvědčené kombo EM1X a 300/4. A pár ochotných statistů.


Výborný!
Pro některý budiž virus blahořečen! ;-)
S každým dnem to má stoupající tendenci.

-- 14. 4. 2020 13:58 --

pemar píše:Tak trochu jiná ptákovina, tentokrát cyklistická:

Dá se pochopit, že z těch opatření, mediální paniky a zabandážovaných televizních moderátorů už lidem začíná šibat. ;-)

-- 14. 4. 2020 14:00 --

landov píše:...aj u nas mame rozne hovada, ale toto som este naozaj nevidel.


Tak občas se stane, že když to na jednoho přinde, tak bobku neporučíš. :mrgreen:

Tak teď vidím, že mě životaznalá monikash se svou dávkou porozumění stihla předběhnout. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 4. 2020 15:17

Jedna pouliční momentka bez uměleckých ambicí:

Obrázek

N300/4 +1.4 Nikon

Mimochodem, když se koukám na fotky s telekonvertorem Nikon a Kenko, tak mi ten Nikon přijde o malý kousek ostřejší, i když zrovna na téhle fotce ne. U Kenko se mi ale nepodařilo vyvolat onen nervózní bokeh, který se s TC Nikon objeví v případě hodně členitého pozadí, třeba v případě stromů nebo lesa.

Každopádně přicházím na chuť objektivům se zabudovaným telekonvertorem, sundavat nebo nandavat ho během foceni je opruz.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků