Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Obšák 18. 10. 2020 20:22

rodri: přeji brzké uzdravení ;
Ten Fringer adaptér je zajímavá věcička. Jsem zvědav, jestli v budoucnu udělají i adaptér Nikon skla na Canon.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 18. 10. 2020 22:18

S adaptovanim Nikon skel je asi mnohem větší potiz, je to vidět i na adaptérech na ostatní bajonety. Na Sony je několik slušných adapteru Canon skel, ale Nikon skla jdou snad jenom přes jeden adapter a ještě to není úplně výhra. Na Fuji znovu Canon funguje dobře na X i GFX, na GFX je snad už i Nikon a na X se tuším čeká na Nikon adapter. Ten fringer realne není nějak extra potřeba, Fkovych skel je dost i s FTZ, ale kdo měl rád starší Dckove objektivy, tak tohle je dobrá náhrada a dnes jsou Canon objektivy z druhé ruky za dobre peníze.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 18. 10. 2020 22:43

landov: pekne ... obzvlast, kdyz to je bez stativu ;-)

milann: taky pekne! Na tyhle fotky to jde i "bez svetla", tedy bez toho ostreho. To difuzni je fajn :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 10. 2020 05:46

rodri píše:Landov, povedeny vodopady, krasny misto. Tady v okoli bohuzel nzadny takovy neni.

Je to asi 40km od Kosic a je tam toho v okoli viac - Zadielska tiesnava, Zadielska planina, Turniansky hrad...
cport píše:landov: pekne ... obzvlast, kdyz to je bez stativu ;-)

Ano, bez...aj ked som ho mal so sebou, ale to radsej nebudem uz komentovat :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 22. 10. 2020 20:40

Rodri, držím pěsti ať je to ok, plzeňskou FN důvěrně znám, alespoň na B nahoře, jsou skvělé sestřičky i doktoři...

Fotí Vám to všem hezky, zvířata, zátiší i rychlou vodu... já přidám jednu stojatou - Nechranická přehrada po ránu ... 70-200/2.8

Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 17:20

Z6+300/4PF. Toto kombo je tak brutalne kompaktne, lahke a ostre...proste paradna zostava.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2020 18:29

Já jsem dnes byl na padrťskýxh rybnících a nebylo tam nic k focení a navíc špatně světlo, tak jsem se vrátil zpátky na rybník Obžera, ale tam zase byly jen kachny, nic zajímavého a tak jediné, co jsem našel k foceni byl vrabec, který byl ale daleko i na 500mm na cropu:

Obrázek

D500 + 500 PF

Když jsem pak odložil výbavu a vytáhl sandwich, tak tam z rybníka vyskočil kapr a z nim štika, byla by to super fotka, ale zrovna jsem svačil a prošvihl jsem to. K 300 PF se určitě vrátím, až bude více ptáků a zvířat k foceni a hlavně, až budou blíže.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 18:46

:hm Dnes v parku bolo aj takto...
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 24. 10. 2020 19:11

Podzimní portréty, foceno Nikonem Z6 + Voigtlander 40 1.2 + Meostigmat 70 1.4 (poměrně ceněný objektiv z promítačky).

DSC_5623.jpg


DSC_5659.jpg


DSC_5763.jpg


DSC_5779.jpg
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 10. 2020 19:47

To je fakt zajímavý vzhled, docela chápu, že tě baví s tím fotit
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2020 19:58

Hezká holka a zdařile zachycená atmosféra, pěkné světlo.

Celkový dojem mi trochu narušuje ten nervózní bokeh (hlavně u těch prvních dvou fotek) a mírný frontfocus a pár dalších drobností, ale nebudu rýpat, aby to nevypadalo, že tu modelku "závidím" :-). Z těch objektivů mám smíšené pocity, výstup je zajímavý, ale není perfektní.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 24. 10. 2020 20:08

Díky, pro mě není jemný bokeh úplný cíl v tomto případě, Voigtlander 40 1.2 má hodně slušný bokeh, větve na hraně rozostření proti obloze jsou těžká písemka pro jakýkoliv objektiv. Bojím se, že kdyby byl ten objektiv více korigovaný, tak by ztratil své kouzlo, takhle jsem z něj nadšený :)
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 10. 2020 20:11

Zajímavý a perfektní, to jsou dva různé pojmy, které se někdy sejdou a někdy i vylučují
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 10. 2020 23:00

landov: ženich s nevěstou také drželi povinný distanc? Na první pohled je ta fotka s ohledem na současné dění hodně smutná. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 25. 10. 2020 05:44

:-) pravdupovediac som sa celkom divil, ze v aktualnej situacii niekto riesi svadbu, ale mozno islo len o fotenie. A ano je to dost smutne.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků