Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod .ce. 23. 8. 2015 08:12

Lotrandor tá je výborná - práve keby bola z GR tak je kvalitatívne inde,aj pekná papierová fotka by bola z toho.
:tleskani
pemar,
dievča má oko,to sa musí nechať.Kompozične sa tam asi nedalo viac vymyslieť..

jedna z "Chleba" na konci sezóny,kedy v kotli bolo ešte dosť snehu..
GR 28mm

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 08:46

Třeba Samsung S6 podle mne fotí lépe, než iPhone 6, ale tohle od Lotrandora má ještě horší TK, než z mého iPhonu. Jinak je to opravdu pěkná fotka, škoda, že jí ten Apple tak zmršil. Když vezmu, že je to nejpoužívanější fotoaparát, tak se nedivím úpadku fotografie.

Dost sněhu si představuji jinak, tady bych mohl sbírat sněženky :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 8. 2015 09:17

Fotka jako takova tezko upada proto, ze fotky z iPhonu sumi a jsou bez jemne kresby...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 09:32

Ranní Nerudova ulice, asi poznáte, že je to není moje fotka, ale opět "made by Micina":

Obrázek

Nikon 14-24/2,8.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 23. 8. 2015 09:35

pemar píše:Dost sněhu si představuji jinak, tady bych mohl sbírat sněženky :-)

..no to je skialp,nie zjazdovka.Je to na hornej hranici snehu,kde hrebeň už je bez,ale v severnom kotli paráda.
Jedna z vrcholu,kde už sa s lyžami nedalo..
GR 28mm..

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 09:37

Hm, musel to být fajn výlet !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 8. 2015 09:39

Fotka upada asi jako lidi neziji v souladu s prirodou, samy nahrazky, jedy v jidle a obleceni. A kdyz se na tu vyrokovou sracku podivas realne, tak lidi se dozivaji o desitky let delsiho veku, v sedmdesati lyzuji a skacou padakem a o vystupech dnesnich fotografu by si mohl kdokoli kdo fotil v sedesatych letech nechat zdat. To je o 300% jinde.
Jediny co je na tom k pozastaveni, proc to ty lidi rikaj a jak to nejak vyuzit, dostat z nich nejak prachy. Prodavat nejaky dubovy spalek natreny olejem z akatu, co zazene to vsechno spatne a udela ty fotky lepsi. Zensky by mohli kupovat nejaky specielni satek, ktery nosily uvazanej zensky pred 200lety kvuliva mensesu. Meli ho chycenej pres rameno a kdyz se to zaspinilo, tak to potahnutim posunuli. To dneska je v tech vlozkach sama chemie, fuj.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 8. 2015 09:52

.ce. : díky, já si ty omezení ordinuju sám, takový soukromý miniprojekt,A ppka 645 PRO, umí to nastavit čas, expozici jinde než ostření apod., per-pixel je to čirá hrůza, ale moment pěkný a BW úprava to trochu drží. O GR uvažuju, fakt hodně, a moc času nezbývá, protože je tu GR II a jedničky se celkem rychle doprodávají.

pemar: je do 5s, a kvalitu to má jak dřív kinofilm, ostatně co taky čekat od focení přes plexisklo.

-- 23. 8. 2015 10:53 --

Radek71: mobily fotí jak dřív foťáky na kinofilm, žádnej zázrak to není, ale to nebyl ani tehdá.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 09:55

Na jednu stranu výstupy dnešních fotoaparátů se blíží středoformátu a na na druhou stranu jsou někteří schopni si vyfotit svoji svatbu mobilem. O to více se mi líbí, když to někdo udělá pěkně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 8. 2015 10:18

Prohlidni si fotky ze svatby z roku treba 1957. Treba u 10 rodin. Neexistuji. Pouze atelierovka v tak polovine pripadu. Nafotit svatbu mobilem je naprosto ok. Pro nekoho kdo to chce. Ten stejny level by nemel v roce 1970 fotky zadny.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 10:23

Je to ale škoda, tohle z mobilu člověk zpravidla neudělá:

Obrázek

... Petr Koval.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 8. 2015 10:53

...to urobi Photoshop/Lightroom :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 23. 8. 2015 11:10

Poprve produkty :D Jen z legrace. Oboji sigma 35mm p.s. kafe nepiju
Přílohy
DSC_6014-as-Smart-Object-1.jpg
DSC_5974-as-Smart-Object-1.jpg
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2015 11:43

Chel: To první kafe mne k napití neláká, mělo by to vypadat podle mne jinak, ale ten sýr vypadá bombasticky, odkud to je?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 23. 8. 2015 11:46

Ja kafe nepiju tak nevim jak ma vypadat ... zamakam na tom :D To je u nas v Ostrave.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků