Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 15:02

Na čokla skákajícího přes překážku nebo chytajícího frisbee může stačit i jedna fotka. Ale s největší pravděpodobností nebude vystihovat to, co vystihovat má. Pokud se ale pak na ty fotky budeme dívat stylem: hele, můj čokl, tak to nevadí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 15:07

jakoze na cokla staci jedna a na provance 1000 ? :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 6. 2015 15:16

Takhle to asi chtěl(a)
http://morticia.rajce.idnes.cz/hrad/#Snimek_019.jpg

O tom pracování na sobě, jak psal Calven, na tom něco bude. Takže těch tisíc fotek sice jde do koše, ale teoreticky by měl být přínos v tom, že teď už vím kudy NE. Samozřejmě to chce určitou míru sebereflexe, mě se třeba fotky co udělám nelíbí už druhý den, a pak se musím ukecávat, abych to klientovi ukázal. Asi naši něco ve výchově zvorali. Klienti jsou v principu obvykle spokojení, v principu nenároční, stačí jim že to je ostré, není to uprostřed a má to pěkné barvy.

To co píše Radek o nějakým tom guru, to je velká pravda. To se může vyplatit i nějaký ten workshop, za účelem socializace.

No a pak tu je ta byznys otázka, kdy je jasné, že uživit se, je víc věcí sociálních dovedností, než umění. Nějaké to řemeslo je zapotřebí, ale talent možná ani tolik ne, spíš ta zarputilost. Ono koukání se na pěkné fotky může tříbit vkus, prostě víte co se vám líbí. Otázka je, jestli je to to, co je prodejné. To je velká otázka.

A své okénko úvah zakončím citátem, mám ho od Teda Forbse, ale nedával jsem pozor, takže nevím od koho to má on, ale znělo to nějak takhle.

"Většina lidí nepozná svoji příležitost, protože kolem projde v montérkách a vypadá jako práce."

A to platí nejen ve fotografii.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 6. 2015 15:40

Teda já těmhle úvahám moc nerozumím, mám to jako cestu nějakým tmavým tunelem na jehož konci je cosi. A pak příjde nějaký pán a řekne mi, co by na tom konci chtěl mit. A tak tam proto dojdu. A když dlouho žádný nejde, tak si říkám, co by asi chtěl, kdyby tu byl, kdybych to byl třeba i já. Co se financí týká, nad tím už jsem zlomil hůl, dron spinká v koutě, fotografům nezávidím vůbec nic, mám to jako jeden z koníčků, na které se dá pohodlně vydělat jinak. A takhle to přece máme skoro všichni tady, ne ?.....

06041040-5.jpg


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 15:44

Radek71 píše:jakoze na cokla staci jedna a na provance 1000 ? :-)


No když chceš nafotit celý Provance jako panorama s detaily, tak může být i 1000 málo :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 16:00

S tema workshopama opatrne, to uz spis je dobry jit na akci, zkusit fotit a pak se pokusit vygooglovat fotky nekoho kdo tam byl a umi to. Klasicky treba airshow, stredoveka bitva apod.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 16:31

S tymi WS suhladim s Radkom. Silne zavisi od toho, kto ho robi. Bol som na dvoch - a bolo to len vytahovanie penazi z vrecka a strata casu. A zvysok toho co pise Radek je vlastne to co som uz pisal ja, takze suhlas...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 6. 2015 17:02

Puntík: letadlo a dron mi přijdou jako vyhozené peníze, pěkná hračka, asi to chvilku zabaví, ale co s tím. U fotek se můžu bavit i když venku sluníčko nesvítí.

Radek71, calven: já mám zatím pozitivní zkušenost, ale dost asi záleží, jak se potká level můj s tím kdo to pořádá. Na některé věci bych nešel (třeba na Dílnu, ani jsem ta tedy nebyl)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 17:10

Preto pisem, ze zalezi na tom, kto bude stat predo mnou. Napr. na WS s MK by som isiel kedykolvek.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 6. 2015 17:16

Lotrandor, mýlíš se. Letadlo si musíš postavit a musíš ho umět ovládat, servisovat. A létat akrobacii modelem je možná těžší, než řídit skutečné éro. A na tom letišti se skutečně pozná, co kdo umí Jestli zaletíš loping v rovině a nebo jestli je to švestka. Nebo osma s výkruty........
Tam jsi skutečně někdo. Ostatně firemní piloti trénují na trenažerech i v reálu osm hodin denně. Pak zaletí i to, co žádný letoun s pilotem nedokáže. Zatím co u fotek amatéři jenom kecají, tam se projeví, kdo má jaké ruce. I v mizerném počasí. Fotografie je virtuální, tamto je hmatatelné, konkrétní....... ;-)
Vezme to do ruky debil a je z toho rána do země. Tady mu ještě spřízněnci zatleskají. :D :D
Naposledy upravil Puntík dne 16. 6. 2015 17:37, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 17:36

Radek71 píše:S tema workshopama opatrne, to uz spis je dobry jit na akci, zkusit fotit a pak se pokusit vygooglovat fotky nekoho kdo tam byl a umi to. Klasicky treba airshow, stredoveka bitva apod.


Ono to ale pak vyzaduje fotit na akci, kde foti i nekdo, koho pivazujes za opravdu dobreho fotografa. Coz se bohuzel v mem pripade skoro nestava.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 6. 2015 18:41

Puntík: odhaduji, že záleží jak ti do toho lopingu fouká. Nikdy jsem nikomu rozbít letadlo nezkoušel a ani mě to neláká. Teda, nějaký cuk yjsem měl, ale usoudil jsem , že s dětmi na krku to není ono a jednou už na to nebud mít reflexy, na to focení asi jo, tam se zúročuje vytrvalost. Nějaký letadlo jsem jako kluk postavil, mělo to skutečnou konstrukci křídla, postavil jsem taky nějakou loď, zkoušel rakety a skončil u elektroniky a počítačů. Tím že se snažím do nějaké míry focení aranžovat, není pro mě asi tak virtuální, i když reportážní styl taky přijde občas ke slovu.

Nikkor 70-300 VR, blesk odrazem o strop
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 18:51

Nechte dát místo planých řečí plevelících vlákno raději nějakou fotografii? Já jsem dnes fotografovat nebyl a už nepůjdu, ale tohle mne zaujalo v Irsku:

Obrázek

Nahoře mají kladku a lano za něj vás tahají po vodě v dublinském kanálu, voda je nechutně studená, je to na neopren. Naproti to fotí fotograf, já jsme to vzal z vody. Těsně, než tam ten losos zahučel.

Včera jsem jí smazal, dnes je mi dobrá. ;-)

Nikon 18-105, ƒ/5.6, 105mm.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 6. 2015 19:04

Lotrandor píše:Puntík: odhaduji, že záleží jak ti do toho lopingu fouká.

:-)) :-)) Samozřejmě že rychlost a směr pohybu vzduchu umí svoje, ale tyhle modely jsou velmi dobře ovladatelné, takže pilot může/musí !! jejich dráhu letu neustále korigovat.
Dobrý pilot dokáže létat i v bočním větru, ostatně třeba na soutěží mu nic jiného nezbývá. Ale to už je řehole, jako každý vrcholový sport. Ostatně dnes tam všude trůněj firemní piloti, kteří to mají jako zaměstnání. Ale jak jsem už napsal, kromě drona to neví vůbec jednoduché, pokud to má mít nějakou úroveň. Ve fotografii je to (kromě špiček, jako všude) přece jenom pohodlnější. I když ten adrenalin tady chybí. Ale zas je tu něco jiného. :-))
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 19:12

Podařilo se někomu z Vás vyfotit tohle?

Obrázek

http://petapixel.com/2015/03/03/photogr ... oodpecker/

jakým je to objektivem, to jsem neřešil :-)

Teda řešil, je to Canon EOS 70D and 300mm f/2.8 :-)

Ještě je jedna pěkná, jak mýval jede na krokodýlovi.

Obrázek

abyste to nemuseli hledat :-)

http://petapixel.com/2015/06/15/raccoon ... tors-back/
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků