Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 8. 2019 07:31

Škoda, že tě ty záda vyřadily z provozu, určitě by ses dobře bavil :-)
Akreditace není vůbec nutná, přístup je možný prakticky kamkoli.
Dobrý bylo vzít si sandály, většina akcí byla nejlépe odfotitelná právě z vody. Bolevák je naštěstí mělkej.

Zkusím dát report, snad to někoho neotráví :-)

-- 18. 8. 2019 08:48 --

Tak tedy report.

Na začátku bylo prázdno
Obrázek


Závodníci se těšili
Obrázek


Fotografové zaujímali pozice
Obrázek


Dýmovnice byla letos obzvláště výkoná
Obrázek


Start byl fotograficky trochu obtížný
Obrázek


Ale silnější a krásnější jedinci to překonali
Obrázek
Obrázek


Důležité bylo vidět světlo na konci tunelu
Obrázek


mít pevný grip
Obrázek
Obrázek


Pořádně to rozhoupat
Obrázek
Obrázek


Spláchnout pot a písek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Sám nebo s dopomocí
Obrázek
Obrázek


Pomocníci se vysloveně těšili
Obrázek


Kdo nedosáhl pomocné ruky
Obrázek


Vzal zavděk i pomocnou nohou
Obrázek


nebo rantlíkem
Obrázek


Pozdrav od realizačního týmu
Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 8. 2019 08:56

skvělé momenty, má to šmrnc, různá ohniska... fayn :tleskani
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 8. 2019 10:02

Díky.

Příští rok už budeš mít z plzeňského Predátora svoje momenty.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2019 15:45

Mal si 40-150 alebo si aj prehadzoval?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 8. 2019 16:32

Měl jsem Lumixe G9 a na něm 7-14/2,8.

Ty záběry s širokým ohniskem jsou pro mě utrpení. Musíš vlézt lidem až do obličeje, všechno je malý a daleko, v rozích ohnutý … :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2019 16:55

Mám s krátkým ohniskem stejný problém. A navíc, jak je to všechno ultra blízko, tak nemám odstup od děje a špatně se mi komponuje, dost fotim na blind.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 8. 2019 17:44

Přesně.

Já si na place myslel, že všechny fotky z 7-14 půjdou do koše. Až doma u notebooku se mi jich pár líbilo a jsem za ně rád. Ale při focení jsem z toho byl v depresi.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2019 20:10

Já jsem o víkendu nevyfotil skoro nic, ale ušel jsem s D500 a Sonnarem 135/2 přes 10 kilometrů. Měl jsem ale smůlu, počasí mi nepřálo a nenarazil jsem ani na nějaké zajímavé lidi, tak jsem došel přes Stromovku až do Zoony (Art and Food Zoona v Troji), což je vzletně napsáno něco jako koncept výstavních industriálních prostor, kde najdete street food, umění, hudbu a zábavu pro děti i dospělé, méně vzletně je to 10 cca stánků v prostoru, kde je cosi ztlučené z vyřazených palet. Atmosféra je velmi příjemná, překvapivě pěkné toalety, leč výběr stánků s jídlem je poněkud omezený a Únětické pivo (byť v Praze chválené a prý oblíbené) je pro mne nepitelné (dnes jsem si dal Plzeň U Pinkasů a byla to jiná liga). Nezaujala mne ani pseudo latinská amerika - pidi porce neautentického jídla, ale za fotku mi to stálo. Kaiser-Franz hamburger s dvěma sýry (jeden místo slaniny, kterou jsem nechtěl) byl udělaný s opravdovou s láskou k jídlu, poctivé řemeslo.

Obrázek

Carl Zeiss Apo-Sonnar 135/2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 19. 8. 2019 18:12

Davidof super
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 8. 2019 18:30

Dík.

V neděli jsem už narazil na limity, jak přístroje tak asi i svoje.

Focení v cyklistů v hustém lese, všude většinou tma, občas prudké světlo, vedro, únava … Nějak to nešlo.


Oficiální fotograf byl Robin Nevřala - Nikon.

Jsem zvědavý na jeho fotky - jak na technickou kvalitu při těch podmínkách, tak i na nápady.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 8. 2019 09:55

Davidof: Širokáč je můj nejoblíbenější. Když se s ním umí, tak super vtáhne do děje/scény.
Myslím, že s některýma ukázkama máš dobře našlápnuto. ;-)

Jinak jsem si zřejmě našel modus vivendi s těma tvýma brašničkama, asi jsem jima na cestách definitivně nahradil fotoledvinu. Beru tu největší plus ty dvě nejmenší (na malý pevný a na filtry) a foťák na volno. Někdy mi tak sice přebývá jeden "velkej" objektiv, ale dá se to ukočírovat. Za ten náznak elegance (a lepší pohotovost) to stojí. :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 20. 8. 2019 10:25

Snapbridge od včerajšej aktualizácie podporuje sťahovanie raw z foťáku. Skúsil som jednu fotku a nasledne ju upraviť v mobile v LR mobile. Ako totálna nudzovka možno, ale je to max. pakaren
Nikon Z6 + Z14-30 /4
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2019 11:40

Takhle je to o ničem, na export 128 GB RAWů to také není, ale na základě přenášených 2Mpx fotek (z dnešního pohledu můžeme říci náhledů), pokud se mi podaří třeba 25 fotek (návrat do dob kinofilmu :-) ), tak je bez kabelu přes SnapBridge stáhnu do iPadu a až přijdu k jakémukoli počítači, budu je mít na iCloudu připravené k editování, to jsem vždycky chtěl a to mi celou dobu u SnapBridge chybělo. Nicméně uznávám, že velikost RAWů je pro přenosy vzduchem omezující faktor, ale až bude 5G síť, ...

Ještě jsem to nezkoušel, kromě rychlosti přenosu, v čem je to pakárna ?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 8. 2019 11:53

Ferin

Tak to je dobře, že ti brašničky slouží, když už to poštovný stálo takový prachy.


Díky za podporu, budu na širokých záběrech i nadále pracovat, třeba to přijde :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 8. 2019 12:02

pemar píše:
Ještě jsem to nezkoušel, kromě rychlosti přenosu, v čem je to pakárna ?

Pakaren mam na mysli to upravovanie fotky na mobile (mam 6,3"). Možno na tablete je to lepšie, ale veľmi tomu neverím.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků