Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod landov 24. 4. 2022 07:39

Zaujimavy je aj Viltrox Z 24/1,8. Je kompaktny, lahky, mechanicke prevedenie vyborne. U nas ma tiez stve, ze botanicka zahrada sa otvara od 9:00 (to uz je slnko tvrde) a zatvara o 18:00 (to je slnko este tvrde)...tak si vyber 8-S
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 4. 2022 07:43

Trochu exotiky ze zoologické, vzácná želva Smithova:

Obrázek

Nikon 105/1.4 na f1.4.

bohužel jsem nevydržel čekat, až se otočí na druhou stranu, byly tam davy Ukrajinců, následně i uřvané české děti (ty vstávají později) žádný klid na focení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 24. 4. 2022 07:45

Ta 105-ka ti kresli krasne.

-- 24. 4. 2022 08:14 --

Botanicka zahrada - protisvetlo cez mlade listie stromov bolo paradne, ale slnko bolo este stale ostre, tak bolo treba velmi improvizovat s kompoziciou.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 24. 4. 2022 09:12

Na podobné fotky jako ty postnute z botanických zahrad můžu doporučit Samyang 135 F2, který jsem včera poprvé vyzkoušel. Nedělal jsem si na něj zálusk, ale z druhé ruky se objevil za cenu v kategorii "blbost nekoupit". Dva testovací cvaky Sony A7rII+Samyang 135 F2.

Obrázek Obrázek

Pemar: na Zetko bohužel žádný zajímavější objektiv v rozmezí 24-30mm nesezenes, kolem 35mm už jsou objektivy s Leica M.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 4. 2022 19:22

Ještě jednou Nikon 105/1.4 a Zoo Praha, tentokrát SATYR TEMMINCKŮV (TRAGOPAN TEMMINCKII):

Obrázek

Satyrové mají až tajemně krásné peří a patří mezi jedny z nejnádhernějších ptáků. V přírodě si můžete vychutnat jejich neochvějnou krásu v hustých lesních porostech v nadmořské výšce od 1 500 do 4 200 m. A protože jejich přirozeného prostředí stále ubývá, tři z pěti druhů satyrů (blythův, cabotův, černohlavý) jsou uvedeni v CITES I, jako druhy bezprostředně ohrožené vyhynutím. Satyrové jsou vysloveně horští ptáci vyskytující se ve výškách až 4 000 m n. m, převážně v Indonésii a v Číně. Na rozdíl od většiny bažantů jsou převážně listožraví a oba rodiče dokonce nosí mláďatům potravu ve špičce zobáku. Hnízdo je postavené z větviček a umístěné nad zemí, někdy ve výšce až osmi metrů.

Jinak co se týče MF skel, plánuji nějakou akci, ale větší problém než čím fotit mám, abych našel nějaký zajímavý námět, motiv. Možná Průhonický park a flora, možná nějaká gastronomická akce, ale aktuálně v kalendáři nic takového nemám, jen nějaký Glamping a jeden víkend v Kroměříži.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2022 09:55

landov píše:Zaujimavy je aj Viltrox Z 24/1,8. Je kompaktny, lahky, mechanicke prevedenie vyborne. U nas ma tiez stve, ze botanicka zahrada sa otvara od 9:00 (to uz je slnko tvrde) a zatvara o 18:00 (to je slnko este tvrde)...tak si vyber 8-S

U tohoto Viltroxu si zákazníci stěžují, že najednou přestane fungovat elektronika objektivu (dokud funguje, tak jsou spokojeni).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 4. 2022 01:11

pemar píše:... následně i uřvané české děti (ty vstávají později) ... .

Bohužel děti ne. To už spíš rodiče.
Hlavně ale chybí postsovětská disciplína, takže odchody jsou v řádech hodin. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 4. 2022 19:19

Plaveč.

Z 24-200
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 4. 2022 15:24

Jar v lese.

Z 24-200
Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 29. 4. 2022 19:07

U nás už konečne takto ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 4. 2022 19:45

Hezký, pánové, už to prostě začíná :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 4. 2022 20:15

Já jsem vzal MF (21/2,8 a 135/2) a vyrazil do města:

Obrázek

Obrázek

a mám pár fotek do alba Praha černobílá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 4. 2022 09:01

To je dobrý, ta druhá je docela strašidelná
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 4. 2022 22:16

Mada modrotemenný (Tanygnathus lucionensis), někdy též papoušek modrošíjný, je druh papouška žijící na Filipínách a na okolních ostrovech. V evropských zoo se vyskytuje velmi vzácně, v ČR jej lze najít v Zoo Praha.

Obrázek

Nikon 105/1.4 focené na f1.4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 5. 2022 05:58

Vcera vecer mala byt u nas v mestkom parku nejaka ohnova sou, ale bolo divadlo - cca hodinova westernova parodia. Bolo to naozaj dobre. Prikladam par cvakov so Z6+Viltrox 85/1,8. Vsetko iba jemne upravy v LR, bez odsumu a bez doostrenia.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka