Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2014 21:28

Naprosto úžasné vánoční palačinky s levandulovým džemem, trhy na náměstí Míru,
Nikon 85/1,8G @f/2,5

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 12. 2014 21:49

Taky jeden Nikor 85/1,8 G @ f2.8, D7100@ISO1000,1/500s,ps LR5.7+PSCC
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 12. 2014 22:50

Aktualne manyra z Nikkoru 28/1.8G

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2014 23:05

Moc pěkné a aktuální !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 12. 2014 23:12

PL ma manyru moc natesno. Jinak Lotrandor podporil moji tezi, ze vysledny efekt a ucel rodine fotografie je za poslednich X desitek let uplne technicky jinde. Toto proste neslo v roce 1973 vyfotit, zadny sentimentalni kecy tomu nepomuzou. Ne ze by to byla echt fotka, jenom me tak napadlo kolik plus minus mam takovych fotek z let 1980-1990, asi tak zhruba zadnou. Toto se proste nefotilo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2014 11:54

Pro mne je tohle vlákno inspirací nejen co se týče fotografií, ale i co se týče používané techniky. Hodně pěkných fotografií je z 70-200, 85mm/1,8 a 135mm /3,5 nebo 35/1,4 (Sigma Art). On ten povedený objektiv udělá hodně, pokud ho fotograf dokáže zrovna využít.

A i manýra může vypadat zajímavě, tady je jeden příklad:

Obrázek

Sigma 35/1,4 Art na D610, ƒ/2.8, ISO 640, https://www.flickr.com/photos/tiomax80/15332082634/

a ještě jedna, možná ještě podařenější:

Obrázek

Ani tohle by se starší technikou nešlo, ale tenhle francouz dokázal i s levnou DLSR technikou fotit zajímavé fotografie.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2014 12:42

JJ je tim ze mel sigmu 35mm ;) .......... no a taky ze to umel skvele vyfotit a jeste lepe upravit v photoshopu ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 12. 2014 12:54

Pemar - ale šlo, jen (jak píše Radek71) tak málokdo fotil, i když to světelné sklo měl. Nebo se o tom prostě jen neví, nebyl internet. Dneska se můžu podívat, jak fotí sedmiletý portugalec, který si koupil/dostal včera svůj první fotomobil. To se dřív nikam nedostalo. ;-)
Totéž Lotrandova fotka. Ono mít ve foťáku založených pouhých osm či dvanáct snímků, tak si každý dobře rozmyslel, co zmáčkne, navíc to lezlo dost do peněz. Dnes není problém na kluzišti nafotit stovky snímků, aby bylo z čeho vybírat. Tak se dřív skutečně nefotilo, když už, tak si fotograf to děvče s rozpaženýma rukama postavil. A do barvy už nikdo raději nehrábnul. Tedy nemluvím o technické úrovni, to v sedmdesátých létech patrně skutečně bylo někde hluboko vzadu...... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2014 13:24

Já jsem v té době také trochu fotil ... něco si ještě pamatuji.

Dnes bylo dost málo světla na fotografování, ale přesto mi to nedalo, abych nenafotil něco s vánoční tématikou. Vánoce sice ještě nezačaly, ale ono je to podobné, spousta jídla a převážně sladkého. A proto mne někdy potěší, když to sladké vypadá jako slané:

D7100, Nikkor-Micro 40/2,8, @f/14, 1/40s, ISO 3200:

Obrázek

Pokud by to z toho nebylo vidět, je to všechno z perníku (a z marcipánu).
Naposledy upravil pemar dne 6. 12. 2014 14:23, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2014 13:28

Tak dneska do modra :D sigmaaaaa35!!
Obrázek

-- 6. 12. 2014 13:29 --

pemar píše:Obrázek
Pokud by to z toho nebylo vidět, je to všechno z perníku.

WOW!
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 12. 2014 13:48

Puntík: to bezpochyby. Nevim, jak to bude později interpretovat Ganec, nejspíš jako neschopnost zrcadlovek vyfotit slušnou fotku, ale je dobré přiznat, že toho odpadu je hodně. Tedy hlavně z kompozičního hlediska. Dáno je to určitou nezkušeností, časovou tísní, omezenými možnostmi, byť tedy nám alespoň uvolnili jeden roh kluziště, to taky nejde vždy a všude. A v neposlední řadě i tím, že pracujete s dítětem, které není schopno udělat vše na požádání a přesně, jak si představujete. Takže ve výsledku zkoušíte jeden nápad na třikrát, dáte při tom cca 7 snímků, to celé krát 5 a jste na stovce. To jsou tři ruličky kinofilmu, kdyby amatér tenkrát chtěl, patrně by mohl. Mě to samozřejmě nic nestojí a v editoru pomocí výřezů doladím. Kupodivu, odpadu kvůli AF je minimum a když se člověk koukne, kde měl zaostřovací bod, ukáže se, že to prostě neudržel a chyba pak není ani tak moc ve foťáku, jako spíš v pazourách.

Radek71: to je dělaný pro kamarádku na kalendář a v téhle kategorii je to fotka, kterou nikdo jiný z oddílu nemá. Jasně, je to tím, že na profíka nemají a mamka se zrcadlovkou to nedá. A je to stálý vývoj, tohle je podruhé, kdy jsem měl nějaký prostor, teď nepočítám skupinovky oddílu, ty se dostaly až do místního tisku (protože ten plátek nemá na fotografa), ale to byla statická záležitost.

-- 6. 12. 2014 13:56 --

když už jsem se tak rozpovídal, tak k tématu (oběma) ještě jednou Nikkor 85/1.8G
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 12. 2014 14:07

Takže ve výsledku zkoušíte jeden nápad na třikrát, dáte při tom cca 7 snímků, to celé krát 5 a jste na stovce. To jsou tři ruličky kinofilmu, kdyby amatér tenkrát chtěl, patrně by mohl.

Tři ruličky barevného kinofilmu tehdy představovaly celodenní výdělek (nemluvě o dalším zpracování), tehdy se nevybíralo, ale zpracovávalo pokud možno každé políčko - a s tím se i exponovalo. To není nic proti dnešku, jen poznámka na příspěvek Radka71, dost špatně se srovnává neporovnatelné. Dnes třeba dnes už předem člověk ví, že bez editoru se neobejde.
Naštěstí se už na diáky nefotí a do tisku se posílá soubor. To si dneska už nikdo neumí představit..... :-)

(Máš tam dotyk se stromem... smáznout kousek šály :-) :-) )

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 6. 12. 2014 14:12, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 12. 2014 14:12

Puntík: to je prostě nepředstavitelná výhoda digitální fotografie, pokus zadarmo. díky tomu se víc zkouší, i to že mám k dispozici editor a vím to dopředu znamená, že mohu zkoušet věci které bez této možnosti nejsou přístupné.

Tady je jedna na první dobrou, když nepočítám ořez, který je ve finální úpravě těsnější. Ale i to souvisí s tím co jsem napsal, proč to nutně ořezávat ve foťáku, když technika hraje v můj prospěch a těch 100px po krajích stejně nepoznáš.
Opět Nikkor 85/1.8G na D7100, světlo ve zlaté hodině rozptýlené pomocí difuzoru.
Obrázek

-- 6. 12. 2014 14:13 --

Puntík: ty kompoziční kiksy vůči pozadí tam prostě jsou, ale díky, tohle se dá opravit snadno
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 6. 12. 2014 14:13

chel: pro mně zatím suverénně nejlepší, velmi se mi líbí i výraz holčiny.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 12. 2014 14:39

Lotrandor píše:Puntík: to je prostě nepředstavitelná výhoda digitální fotografie, pokus zadarmo. díky tomu se víc zkouší, i to že mám k dispozici editor a vím to dopředu znamená, že mohu zkoušet věci které bez této možnosti nejsou přístupné.


:-D :-D Jj, mám doma editor, takže ta vlevo je "na první dobrou", zatím co ta vpravo... :-D :-D
Příklad.jpg


40/2,8 palačinka


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků