Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2019 13:32

Takhle fotím já, Fotoexpo 2019, standardní portrét focený víceméně klasicky:

Obrázek

Obrázek

Nikon AF-S 105mm f1.4 G na f1,4

u Miciny je to trochu větší odvaz, skoro všechny má v pohybu:

Obrázek

Obrázek

Sigma 50mm Art na f1.4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 10. 2019 14:15

No ty nohy ji předtím mohla aspoň osprchnout! ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2019 14:29

Nebo jsem to mohl vyretušovat :-).

Někteří fotografové byli na facku, jak lezli ve špinavých škrpálech až k modelkám a ostatním do záběru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2019 15:01

Pozerám na mobile, ale ta prvá je fajná.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 20. 10. 2019 20:27

pemar píše:Ta neatraktivita té lokace to ale všechno devalvovala, protože kamkoli to byla aspoň hodina autem po rozbitých cestách.


Před pár roky jsem o Srí Lance uvažoval a právě toto mě odradilo, jak je ten ostrov rozlehlý a nekvalita cest. Když chci něco vidět, nezbývá než obětovat pohodlí a jezdit z místa na místo (i když teda autem). Nejlepší mi přijde to kombinovat, půlka dovolené roadtrip a pak za odměnu válení v nějaké zajímavé lokaci :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2019 21:03

Naprostý souhlas. Mám to nastavené úplně stejně, ale tady to prakticky nešlo.

Kdybych to jel znovu, tu Koslandu bych vynechal, ale nevynechal bych The Secret Ella a Arugam Bay a Gal Oay. Ta Ella je uprostřed časových plantáží, s výhledem na Nine Arch Bridge a v pěší vzdálenosti od Little Adams Peaku. Arugam Bay má neskutečnou surfařskou atmosféru a národní park Gal Oya se sice dá vyměnit za jiný národní park, ale to Gal Oya Lodge byl asi pro mne nejlepší zážitek ze všech národních parků a safari, takový Ritz-Carlton mezi Safari, neskutečně osobní přístup a vysoká kvalita služeb a v samotném parku bylo mnohem méně lidi, než třeba v parku Yala. Pakárna je jen přejezd mezi západním a východním pobřežím, ale jinak to nejde. Za hezkého počasí bych dokonce ještě udělal zajížďku do Kogally (jižně u Galle), kam jsem chystal vyfotit rybáře sedící “na bidýlku”, ale pokaždé mi to zhatilo počasí.

My jsme se ještě na přání manželky váleli na Maledivách, to bych klidně vyměnil za prodloužení pobytu v Gal Oya a Arugam Bay. Nakonec se to ale kvůli počasí ukázalo jako šťastná volba a nějakou zábavu jsem si tam také našel.

Obrázek

Nikon 70-200/4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2019 05:21

Ještě k té nekvalitě cest: na hlavních turistických tazích jsou cesty dobré, řekl bych, že v průměru lepší, než okresní silnice v ČR. Na cestách, které jsem si vybral, nebyly ani jednou tak špatné, že bych zalitoval, že jsem se nechal přesvědčit od autopůjčovny si půjčit hybridní SUV Hondy a ne Toyotu Landcruiser, i všichni ti Angličané měli buď hybridní Hondu nebo Toyotu, až na jednu výjimku vždy s řidičem. A vyplatí se volit řidiče/průvodce.

Tohle je asi to nejhorší na Srí Lance, je to trochu rozbité a hodně úzké:

Obrázek

A tohle je klasika na Maledivách:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 21. 10. 2019 07:11

Zdravím Pemare, na tej západovke Ti vyteká more z obrázku... :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 07:32

A jak se to dělá, aby nevytékalo ? To by člověk musel mít rybí oko a možná stejně skládat panorama, ne ? ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2019 08:05

Byl jsem líný srovnat horizont (D850 to má i v hledáčku), DxO to umí samozřejmě také.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 08:30

Jo aha, křivej horizont :-) Tak holt to máš na Kozáka, no.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 21. 10. 2019 17:11

Pemar... Kurňa.. Ten prvý portrét sa ti podaril napriek takto cvanutej stredovke (zbytocne nad hlavou priestor podle mna) ..
Tak nejak dobre sa na to foto pozrtá
Palec hore..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2019 18:40

Pro srovnání D850 a 105/1.4

Obrázek

a D500 a 50/1.4:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 21. 10. 2019 20:05

Tak toto sú fotky kde je kvalita skla proste vidieť. Bez diskusie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 21. 10. 2019 20:09

Jo.. Tak trochu závidím.
DUDISKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků