Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Viaggi 14. 7. 2022 07:55

_DSC5832Viaggi.sk_DxO.jpg
_DSC5773Viaggi.sk_DxO.jpg

Pohľady do Afganistanu :-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 14. 7. 2022 09:15

Fotky i místa parádní. Jen mi ta krajina přijde taková smutná. Ale je prostě jiná, takže zážitek to musel rozhodně být parádní ;-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 14. 7. 2022 09:28

viaggi: pekne. Klidne davej vic ... aspon je mozne virtualne pocestovat :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 14. 7. 2022 12:41

Ďakujem páni :-)

-- 14. 7. 2022 12:43 --

_DSC5885Viaggi.sk_DxO.jpg
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 7. 2022 13:16

Davidof píše:S politikou radši nezačínat....

To není nic a priori o politice. Ale zkrátka cennou dovolenou chci trávit v zemích, který mi jsou nějak sympatický. A ty sympatie se skládají ze škály aspektů, ve kterých zrovna ty sociální/societální mají dost důležitou roli.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 7. 2022 13:46

Letos jsem zatím nestihl žádný Food festival:

Obrázek

Sonnar 135/2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Viaggi 20. 7. 2022 17:05

Pemar, mňam ;-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 7. 2022 20:06

Subjektivně "nejbakelitovější" sklo, které mám, je Olympus 3,5/30mm macro, to fakt má člověk pocit, že v ruce nic nedrží. Ale je to spíš tím, že pro MTF je toto ohnisko fakt malinké a lehké, v reálu je kresba velice přijatelná a konstrukce také není zlá (kovový bajonet atd).
Dnes zrovna jsem se s ním válel po zemi (a chvílemi břichem ve vodě) :-)
OM017997-Edit.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2022 20:59

Nádherná fotka, fascinuje mne, jak ses dostal blízko, já než bych se dostal takhle na zem, tak by žába dávno odskákala mimo můj dosah. A jsi i borec, že v tohle horku vyrazíš fotit, já jsem dnes zůstal doma a jsem rád, když mohu zapnout klimatizaci.

Já vyrazím fotit zítra, ale to má být cca o 5 stupňů Celsia méně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 23. 7. 2022 07:35

No když ležíš napůl ve vodě, tak se horko snáší lépe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2022 11:59

Jak hovoril môj známy, musíš byť po vode aspoň po čidlo. ���
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 7. 2022 11:38

Co se týče turistiky, tak mám za sebou Vídeň. Fotky probírám, počasí neumožnilo zázraky, ale něco bude.
Přirozeně jsem si ale neodpustil zoo, Vídeň je nejbližší místo, kde je k vidění panda velká a koala...
OM018900.jpg

OM019152.jpg

Foceno OM-1 a 40-150/2,8pro.
Obecně k travelfoto - měl jsem OM-1 (plus náhradní tělo E-M1III, ale moc jsem nepoužil) a jako skla jen 8-25/4pro a 40-150/2,8pro. Plus ještě TC1,4x, ale ten jsem použil jen párkrát v zoo a klidně bych vydržel i bez něj.
S 8-25/4 jsem pro daný účel spokojen, mně tento široký rozsah vyhovuje (EQ16-50). Zoom 40-150 se mi hodí také, ale tady bych pro travel preferoval nový Zuiko 40-150/4pro, který je snad ještě ostřejší než můj světelnější, ale je přitom malinký, nemožnost užít TC by mi asi nevadila.

Jinak jsem vzal i malý Lumix GX-880 s pancake 12-32 se který jsem nechal fotit dceru a výsledky nejsou marné. Obrazová kvalita je zcela přijatelná (a mám ověřeno, že právě u této sestavy to ještě zvedne projetí PureRaw), pěkných fotek spousta (ač je dcera vyložený laik). Proti iPhonům to nic moc nepřinese za dobrého světla, ale v horších podmínkách detailů přibývá. Asi bych raději podobně malý přístroj s EVF, ale i přes displej to vyloženě špatné není.
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 30. 7. 2022 09:49

tomashr píše:No když ležíš napůl ve vodě, tak se horko snáší lépe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jedna fotka speciálně pro pemara - jen abys viděl, jak se fotí žáby a uvěřil, že ti při tom až takové horko není :-) Dcera se definitivně utvrdila v názoru, že tatínek je totální xxxxx :-P
IMG_9729.jpg
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 7. 2022 09:59

Hele, já bych se klidně na to i svléknul do slipů. Ikdyž v těch vedrech to namočení prospěje i propoceným hadrům, obuvi zvláště. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 30. 7. 2022 10:13

Boty jsou OK, měl jsem sandály, které na brodění běžně užívám (i třeba při rybaření), ty jsem si nechal zcela cíleně. S trikem jsem to spíš neřešil, odpařování vody tě příjemně ochladí, až vylezeš :-)
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka