Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 10. 2021 18:18

Potlesk :-)

Já jel ráno fotit a podobné, ne tak krásné, scenérie jsem viděl z auta, ale nezastavil jsem :-(((
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 9. 10. 2021 19:02

noxx_cz: skvele podminky ;-) To je pak radost toulat se a fotit :)

Ja to jdu zkusit zitra rano ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 9. 10. 2021 19:05

Díky ;-). Jen to první letošní škrábání auta být nemuselo :-). Zítra si ale přivstanu nejspíš taky. Ono to už není nijak drastické a i dnes jsem vyjel zbytečně brzo. To rozednění už je po 7h, což je pro mne víceméně stejné, jako vstávat do práce.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 10. 2021 19:06

Odkud je ta druhá fotka?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 9. 10. 2021 19:09

Tak tak, to vstavani neni az tak drasticke. Jen to skrabani auta clovek musi trosku poresit. Teda ja neskrabu, resim to vlaznou vodou.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 9. 10. 2021 19:46

Já mám sice auto s vyhřívaným čelním sklem, ale nebaví mě čekat :-).
Pemar: fotky jsou z Proboštských jezer u Brandýsa, na fotce je tedy Brandýs, na první pak Stará Boleslav.

-- 9. 10. 2021 21:04 --

Ještě jsem si dnes zajel vyzkoušet Viltroxe 85 na Z5 do Milovic na offroad trial - vlastně takový můj první pokus o "report". No sportovní nebo reportážní fotograf ze mě už asi nebude, ale sledovat ty chlapy v šílených offroadech byla sranda. No úprk před padající ne úplně malou břízou (7. fotka), shozenou jedním střelcem, už taková sranda nebyla :-).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2021 08:30

Report mi přijde jako hodně povedený. Ty proboštské jezera vypadají zajímavě, ještě jsem tam nebyl, díky za tip, třeba tam budou i nějací ptáci.

S teplou vodou na skla bych se bál jít, ty skla jsou předpnutá a některým sériím skel stačí málo a prasknou (záleží na složení a dalších faktorech, nedá se to paušalizovat, ale to riziko tam je), vyhřívání přes drátky ve skle mi ruší signál telefonu a na ty drátky mi občas ostří i moje oči, navíc obě tyhle řešení řeší jen sklo a neřeší studený motor a interiér, takže to raději řeším přes dálkově ovládané nezávislé topení, mám tím odmražená všechny skla a předehřátý motor.

Ty Viltroxy vypadají zajímavě, asi to bude dobrá koupě. Na té první fotce je vidět aberace, bokeh mi přijde OK.

Problém těchto fotek bývá světlo, hodně by pomohl dálkově odpalovaný blesk nebo jiný zdroj světla, hlavně u těch obličejů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 10. 2021 09:20

Díky. Ono to bylo spíš jen takový pseudoreport, protože jsem byl jen pasivní divák :-). Ten Viltrox 85 mi přijde super. Ostrý na plnou díru, ale po přiclonění se ztrácí i ostatní neduhy. Jen tedy rychlost ostření v kombinaci se Z5 je dost špatná. Se ze Z6 by mohla být lepší, i přes stejný ostřicí modul, ale rychlejší CPU.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2021 10:43

U Z řady bych obecně nečekal v rychlosti ostření nějaké zázraky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 10. 2021 12:54

Vždycky si pak vzpomenu na D750, kde rychlost ostření bylo opravdu tím posledním, co bych řešil. Ale zase převažují pro mne jiné přednosti, takže ta rychlost ostření je asi to jediné, co by mi vadí.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 10. 2021 07:51

Myslím, že tahle akce je fotograficky na jedné straně úplně parádní a na druhé straně hrozně obtížná :-)

Je tam spoustu akce a zajímavých momentů, ale na druhé straně se k nim člověk jednak vůbec musí dohrabat a nenechat se přejet, a za druhé to prostředí je úplně na zabití - málo světla, všude bordel ...

Tak bych řekl, že to vůbec není špatné :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 11. 10. 2021 10:14

Díky ;-). A přesně tak to bylo. Dost těžká disciplína na to, aby se mi nějaká fotka aspoň trochu líbila a dokázala zachytit nějaký zajímavý moment nebo emoci. No zrovna, kdy na mne padala ta břízka, tak jsem nefotil a zdrhal ... což byla asi škoda a mohlo zrovna z toho něco být :-D
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 10. 2021 11:01

To jo, ale člověk nemusí všechno, že ? :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 11. 10. 2021 11:43

Viltrox 24/1,8 Z
Obrázek
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2021 12:05

Jeseň ako vymaľovaná.

Z 14-30/4 S
Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků