Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 5. 2021 18:43

taky přidám ...

R5 + 100-500 + TC1,4x

Obrázek
Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 5. 2021 19:59

Taky jedna "urban" číča z brandýského zámku.

Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 8. 5. 2021 08:10

Info pro místní pražské ptáčkaře. Dnes ráno jsem si udělal procházku z Běchovic do Koloděj a zpátky přes nově zrenovovaný Lítožnický rybník a za mě obrovské překvapení. Tak krásný rybník v Praze snad ani není. Celý jeden břeh je nechaný přírodní s potopenými stromy, remízky, lesní cestičkou přímo u hladiny. Uprostřed je několik ostrůvků a celá přítoková strana je víceméně nepřístupná. A hlavně zde po ránu byly opravdu kvanta ptactva. Od volavek, kormoránů, kachen, potápek po obrovské množství zpětného ptactva, které ani neznám. Takže můžu vřele doporučit.

Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2021 10:31

Mohu potvrdit, dnes ráno jsme tam byl.

Jediné slabší místo je parkování a pak to, že tam chodí pejskaři, kteří už některé druhy ptáků odtamtud vyhnali.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2021 10:34

Vcera vecer, Z35/1,8S
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 8. 5. 2021 10:35

Tak to jsme se asi skoro potkali :-). Já tedy parkoval na začátku Běchovic a šel kolem nově vybudovaného poldru. Byl jsem tam od cca 5:30 a nepotkal ani živáčka.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 5. 2021 15:03

Já byl dneska na nádherném rybníku, na pozvání kamaráda. Byli jsme tam už v sedm ráno, vstával jsem v 4:30 ... :-)

Rána jsou v přírodě opravdu nádherná.

Lítaly tam jiřičky, břehule, vlašťovky ... Zdá se mi, že přesně ví, kde by měly létat, aby fotka vypadala, a taky tam létají, do té doby, než je člověk začne fotit :-) Ale vůbec se nebály, lítaly klidně dva metry od nás.

Zařekl jsem se, že chci udělat tu fotku, kde bude mít otevřený zobák a před ním hmyzáka ... takže mám co dělat.

Canon R6+70-200/2,8 RF

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2021 16:10

Ráno bolo dnes extremne chladno, ale boli sme so zenou v Botanickej zahrade. Zopar cvakov so Z35/1,8S.
Obrázek Obrázek

takto vyzerá dozrievajuca ryža
Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 8. 5. 2021 16:22

Kresba té 35ky je parádní. Kaktus je jí taky focený? Jakou má min. zaostřovací vzdálenost? To je skoro na macro :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2021 16:24

Ano, vsetko to je so Z35kou. Najmensia vzd. je 25cm. Inac je to naozaj paradne sklo a so Z6 je to absolutne vyvazena zostava.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2021 16:47

Dnes mne zaujala ve Stromovce volavka, kousek v zoo nebo u řeky je jich spousta, ale ve Stromovce jsem ji viděl poprvé:

Obrázek

500 PF

Jinak na Litožnickém rybníku byl dnes budníček větší, kulík říční a poprvé dlask tlustozobý. Toho jsem měl ale ve větvích a maticové měření mi ho podexponovalo o 3 EV (nedal jsem včas bodové), a tak jsem z něj udělal v postprocesu omalovánky (extrémní postproces).

Něco tam nad rybníkem létalo, ale dost daleko, nějaký racek a nějaká vlastovka, ale louže a přítokové kanály byly dnes prázdné, plaší to tam místní, co tam venčí psy.

Mimochodem, zoo bylo totálně přeplněné, chtěl jsem tam zajít udělat pár fotek, ale vůbec jsem se nedostal dovnitř, ani s permanentkou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2021 15:00

Slatina, kromě ptáků tam bylo tohle kotě:

Obrázek

500 PF

Dělám si naděje, že to studené a deštivé počasí se nevrátí, příští týden se chystám na Moravu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 9. 5. 2021 15:22

Davidof píše:Rána jsou v přírodě opravdu nádherná.


A když jsi u rybníka ne v 7h, ale už v 5:30, tak je to daleko barevnější ;-)
1X080011.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 5. 2021 16:59

Nádhera :-)

V 5:30 jsme vyjížděli a skutečně jsem se musel ovládat - všude okolo dálnice byly nádherné pohádkové scenérie - mlha, slunce, námraza :-)

U rybníka jsem si barvičky vyfotil asi na třech fotkách a pak se mě zmocnila lovecká vášeň. Ale východ slunce to není.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 9. 5. 2021 17:21

tomashr: naprostý souhlas. Taky miluju ty východy Slunce v přírodě. Jen tedy jaro a léto jsou s tím vstáváním dost drsné :-).

Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků