Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 5. 6. 2020 09:45

Tak jak to je tady ukázané určitě barva. Je ale otázkou, zda by se nedalo s BW verzí při převodu víc pracovat - možná přidat kontrast, lehce bych ztmavil zamlžené pozadí (v barvě je super, ale v předvedeném BW tak trochu o ničem), naopak louku možná trochu při převodu rozjasnit a tak.
Prostě ta barevná verze mi přijde velmi dobrá a nic zásadního bych neměnil (mazání objektů nekomentuji), naproti tomu na BW bych ještě zkusil popracovat.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 6. 2020 09:51

cport píše:chodec: jj, vim, kam smerujes :)

davidof: no ja cekal, kdo se chytne :) Byl to pomer poctu hlasu ... ale mohli bychom to brat i jako fuzzy cislo

Jako proti matematice tvého průzkumu nelze namítat vůbec nic :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 5. 6. 2020 10:23

tomashr píše:Tak jak to je tady ukázané určitě barva. Je ale otázkou, zda by se nedalo s BW verzí při převodu víc pracovat - možná přidat kontrast, lehce bych ztmavil zamlžené pozadí (v barvě je super, ale v předvedeném BW tak trochu o ničem), naopak louku možná trochu při převodu rozjasnit a tak.
Prostě ta barevná verze mi přijde velmi dobrá a nic zásadního bych neměnil (mazání objektů nekomentuji), naproti tomu na BW bych ještě zkusil popracovat.

Njn, ja delal primarne barevnou verzi. Na v te finalni verzi jeste tu mlhu nakonec trochu "odteplim".

Davidof píše:
cport píše:chodec: jj, vim, kam smerujes :)

davidof: no ja cekal, kdo se chytne :) Byl to pomer poctu hlasu ... ale mohli bychom to brat i jako fuzzy cislo

Jako proti matematice tvého průzkumu nelze namítat vůbec nic :-)

:)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 6. 2020 11:08

pemar píše:Tyhle místa jsou nádherné, Slovinsko mám moc rád, ale krásné místa se najdou i u nás, tohle třeba vypadá jako Toskánsko, ale jsou to Strážovice na Moravě.

Nj. Nejdřív byla fšecko "Provence", teď zas "Toskánsko", co příště? 8-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 6. 2020 10:25

Po dlhej dobe konečne niečo iné ako vtaky...
T 70-200/2,8
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 6. 6. 2020 17:52

Já jsem v poledne šmírovala hrdličky při péřové údržbě https://www.zonerama.com/MonikaSh/Album/6279119
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 6. 2020 20:14

landov píše:Po dlhej dobe konečne niečo iné ako vtaky...
T 70-200/2,8
Obrázek

Ta fotka se mi moc líbí, ale říká si o delší sklo nebo ořez.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 6. 2020 06:16

Ano, 300ka by bola vhodnejsia. Z fotky som uz aj tak dost rezal.

Jedna radobyumelecka :-)
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 7. 6. 2020 06:24

Mě se líbí ta s těmi sloupci vody a s viditelným výrazem na tváři toho lyžaře. Působí víc dramaticky.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 6. 2020 06:53

Podle mne by té fotce slušel detail, aby byly vidět emoce, mít v záběru tak 2/3 nebo 3/4 postavy, takhle zdálky je to jako z mobilu:

Obrázek

Je fakt, že tam není vidět ta masa vody, tomu by se dalo pomoci tím, že se ořeže malinko jinak, že ten sportovec bude co nejníže.

Tohle by byl ideální záběr na tu mojí novou pětistovku. Rychlý AF, utěsnění, nejlepší možné (ve třídě 500mm) foceni z ruky, možnost “předostření” uložením vzdálenosti, to vše by se hodilo. Až nebude pršet a vysvitne slunce, dám nějakou fotku, dneska to asi nebude, předpověď hlásí déšť a bouřky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 6. 2020 07:14

Hlavní je, že je to první vlašťovka, co není opeřená ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 6. 2020 07:31

Ta masa vody bola dominantna...chcelo to skor iny uhol, ale to by som musel do vody.
Ty uz mas to 500PF ? Tak nejake cvaky daj...prsi/neprsi .
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 6. 2020 07:58

Sportovních akci je v mém okolí minimum, plánoval jsem jít fotit plážový volejbal, ale Micina se kvůli tomu, že má nohu v sádře, musela z turnaje odhlásit a navíc je u nás teď deštivé počasí a nesvítí slunce. Ptáci mne v době karantény začali bavit, nejdříve jako možnost procházky bez protivné roušky, ale později mne to zaujalo jako téma, koupil jsem si na to i vybavení (dalekohled, stativ, rozpoznávací SW, .. ) a začal sledovat ornitologické pořady na Prima Zoom (jinak televizní pořady ignoruji). Takže něco jiného, než ptáky, jsem zatím vyfotil jen tehdy, když se mi to připletlo do záběru:

Obrázek

300/4 + 1.4

Jinak pro Landova: Bezzcadlovky od Nikonu jsou v kombinaci s jinak superrychlým 500 PF podobně zpomalené, jako u 200-500mm, verze 500/5.6 a telekonvertor (jako třeba 500/5.6 PF + 2.0 TC III) je hodně omezující, Prosický tvrdil, že se Sony A9 to funguje celkem dobře, tak uvidíme, co s tím Nikon ještě udělá. První dojmy jsem napsal do vlákna o objektivech.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 6. 2020 08:22

Nemyslim si, ze Nikon bude este nejako zasadnejsie vylepsovat AF na Z6/Z7, skor si to necha uz na nove modely.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 6. 2020 11:24

Testovací z okna:

Obrázek

D500 + 500 PF + 1.4TCIII
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka