Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 15. 10. 2019 05:35

Ďakujem..škoda že je málo času..teraz sa oplatí behať po kopcoch a cvakať..farby svetlo počasie.. No ako dôchodca by som si užil..ešte trochu počkám :-)
Naposledy upravil DUDISKO dne 15. 10. 2019 11:37, celkově upraveno 1
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2019 06:00

Obávám se, že jako důchodce budu víc běhat po doktorech, než po kopcích :-).

Obrázek

Nikon 300/4 PF
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 16. 10. 2019 21:11

Troška streetu - vůbec to nedělám, ale něco ze svého archivu jsem vybral. Všechno je Nikkor 50/1.8G.

Servírka, hospoda v GM Tower, Detroit, Michigan.
Servirka.png
Servírka


Bezdomovec v Detroitu.
Homeless.png
Bezdomovec


Kudy tudy? Pivní vozejk :-)
Kudy-tudy.png
Kudy tudy
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2019 15:53

T 35-150/2,8-4
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2019 19:19

Za ty peníze Ok, ale jinak nic pro mne,

-- 18. 10. 2019 20:23 --

Vzpomínka na dovolenou:

Obrázek

Sigma Art 28/1,4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dr.spiritus 19. 10. 2019 00:58

Myslíš objektiv, nebo místo pobytu?
dr.spiritus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 19. 10. 2019 01:02

pemar: Co ta přepálená obloha?!? Jak by řekl můj 1a3/4letý syn, "tfuj!". :-D :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2019 02:43

Taková tam obloha prostě byla, žádné ažůro, takže Karel Gott by ti na to řekl: “Je jaká je”, ocelově šedá, to jsme měli většinu dovolené, když zrovna nepršelo, kromě Arugam Bay, prostě začátek monzunového období, když jsme odlétali, tak se dokonce objevily i záplavy a hurikán. Nebyl by problém oblohu v postprocesu přebarvit, ale neviděl jsem k tomu důvod, jsou to dokumentační cvaky.

Dr.spiritus: Jako vtip dobrý, ale překvapivě máš pravdu, byť jen částečně. To místo se jmenovalo Koslanda a kromě pár Angličanů ho prakticky nikdo nezná. Je to uprostřed lesů, kde vede nějaká místní rozbitá silnice vedoucí od jednoho neatraktivního místo k jinému, turisticky o ničem. A tam je ukrytý areál, vedený britským manažerem, v přírodních bungalowech, kde máte i teplou vodu a wifi. Ta neatraktivita té lokace to ale všechno devalvovala, protože kamkoli to byla aspoň hodina autem po rozbitých cestách.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ceny jsou tam na naše poměry celkem dobré, ale na místní poměry jsou neskutečně vysoké. Není to ale ubytování v hotelu, od okolní přírody člověka dělí jen moskytiéra a pár látkových přehozů, ten kontakt s přírodou je naprosto bezprostřední. Kapacita je malá a když jsme tam byli my, tak tam byly kromě nás jen 2 anglické rodiny. Kuchař dělal jídla na přání hostů, pivo i víno bylo v dobrém výběru i kvalitě, určitě lepší než v třeba v Turecku nebo v Chorvatsku.

Já jsem to měl pro manželku tak trochu jako přípravu na Gal Oya, tam je ten kontakt s přírodou a tenhle styl dovolené ještě extrémnější.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 10. 2019 06:18

Teď by to chtělo FOEho.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2019 06:53

Čekám s s dcerou na magnetickou rezonanci a trochu se nudím :-).

Já jsme neměl přes léto čas a na začátku září jsem musel přednášet na nějaké konferenci, proto jsme vyrazili až v polovině září, což teoretický mohlo stačit, ale prakticky to bylo o týden pozdě. Takže už celkem dost pršelo (a někdy i hodně). Přišel jsem kvůli počasí tak o polovinu fotek, pokaždé když jsem řekl, že to něco vyfotim později, tak byla déšť a mlha. Když ale nepršelo, tak to bylo pěkně zelené.

Jinak na Srí Lance nejsou takové ty velké mezinárodní hotelové řetězce jako v Thajsku, Malajsii nebo na Bali, žádný Ritz-Carlton, Mariott nebo Hyatt tam nehledejte. Nám to ale nevadilo, našli jsme vesměs lepší ubytování a lepší jídlo, než třeba na Maledivách.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 10. 2019 10:02

pemar: z těch fotek k dovolené na mě vyzařuje celkově těžká deprese - tohle v prospektech cestovek anebo na FB profilech "účastníků zájezdu" člověk zpravidla nenachází. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 19. 10. 2019 14:58

Co sa da tam potom robiť, okrem kúpania v bazéne, keď v okolí nič nie je?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2019 15:32

Lokálními aktivitami byl kurs vaření, procházka místním pijavicovým potokem se speciálními protipijavicovými ponožkami (Angličani z toho měli velký zážitek, kam až se jim pijavice dostaly a kde všude je kously, my jsme tento zážitek oželeli), do půlhodiny autem byly vodopády, kde v jejich horní části bylo super koupání s docela teplou vodou a ve spodní části byla voda hodně studená, ale pár lidi tam stejně vždycky vlezlo. U nás v Koslandě měla první den po předchozím slunném dni voda v bazénu skoro 30 stupňů, naprostý relax, po druhém dnu měla méně, ale pořád byla hodně osvěžující.

Do hodiny autem a další půlhodinu tuktukem by trval výlet na Liptonovo sedadlo (sir Thomas Johnstone Lipton byl vynálezce čaje z pytliku), ale dojeli jsme přes Haputale jen do čajovna Dambatenne a poslední část jsme pro nepřízeň počasí museli oželet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2019 20:50

Tak jsme nakonec na Fotoexpo dorazili, a protože už dlouho nebylo nic “Made by Micina”, tak jednu pro zpestření dávám, ale asi jsem to ani nemusel psát, je to poznat, že to fotila ona, protože takhle já nefotím:

Obrázek

D500 + Sigma 50mm Art
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2019 08:34

Kostol sv.Michala (Košice), Z 14-30/4S
Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků