Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 2. 2016 15:58

trochu netypická medzi peknými fotkami
no len telefón bol po ruke :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 2. 2016 19:42

Toskansko...dal som sa na workshop, na ukor klasickej dovolenky pri mori, pekna krajina.

D750 s Nikkor 70-200/4G AF-S VR, 200mm, ISO-125, f4 - cize plna diera
http://www.imagehosting.cz/images/dsc643igi.jpg
Obrázek

nazov fotky som si vymyslel "navrat domov", vrchnu cast by som asi teraz rezal
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2016 20:18

Z Toskánska jsem skoro o všechny fotografie při havárii hardisku přišel, trochu jsem podcenil zálohování.

Ty místa mají obrovské kouzlo, dýchá z nich historie a čas v nich příjemně plyne. Víno, olivy, topoly, slunečnice, to si pamatuji, když se podívám na ty fotografie a zavřu oči.

Tenure di Badia:

Obrázek

Nikon D50, 18-55mm f/3.5-5.6, ISO 1600, 2008.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 11. 2. 2016 20:24

chlapcisko píše:Počuj .ce., nevyrazíme spolu niekedy do hôr? Ja vezmem iPhone, ty vezmi svoju Leicu a že kto teda nafotí lepšie fotky.. Rozhodne komisia - pemar, R71 a Puntík :)

..ja už cielene za fotkami krajiny nechodím,iba sem tam niečo cvaknem popri skialpe alebo turistike Richom GR.

Summarit 70/2.5

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 2. 2016 20:37

Trošku nám to odbočilo, tak jsem to porovnal, všechno co není s fotkou je OT, doufám, že se na tom můžeme takhle domluvit. Diskuze prosím do příslušných vláken. Myslím že jednoduchá reakce na fotku může být přínosem, ale ty bloky textu co jste vyplodili už fakt při prohlížení fotek ruší. Děkuji za pochopení. :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 2. 2016 20:42

workshopy prebiehaju v podobnom duchu (jedno ci Toskansko, Dolomity, Tatry...) a to,ze lektor pozna fotogenicke miesta a vodi tam skupinu ludi, kde stretávate dalsie skupiny ludi. rano sa vstava na vychody slnka, cez den sa chodi po výletoch, vecer sa fotia zapady slnka, v noci hviezdy, narocny tyzden vzdy a vsade.

D750 + Samyang 14/2,8, f11, 1/100s, ISO 8.000
http://www.imagehosting.cz/images/dsc6636.jpg
Obrázek
klasika, jazdi sa po krajine a pri najdeni zaujímavého miesta sa hned brzdi a vyskakuje sa fotit.

PS: fotka pre pemara, nech si kupi FF :-)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2016 21:20

Pro mně jsou ty místa jako Toskánsko nebo Provence úžasná nejenom tou přírodou, barvou a vůněmi, ale i proto, že když si přivstanu, tak jsem tam sám, žádný další fotograf tam není, ten záběr nemá ten den i deset dalších, je to můj jedinečný prožitek. Není tam špína, bordel nebo uřvaní lidé, nikdo mi nenutí nějaké pochybné zboží.

Obrázek

Nikon 18-55mm f/3.5-5.6, 21.8 mm, ƒ/10.0, Provence, Mausanne Les-Alpilles, rok 2005.

Trochu je to i útěk od toho moderního světa, trochu zpátky k dobám, kdy svět byl o něco pomalejší a krásnější.

S partou fotografů natěšených na cvakání by se mi z toho vytratila ta pohoda, ten genius loci. S takovou partou bych jel do vinného sklípku nebo lyže (předstíraje zájem o sport), ale na hromadné fotografování nebo jakékoliv hromadné akce nemívám většinou náladu.

Toskánsko je opravdu fajn, ale z nějakého důvodu mne podobně přitahuje Bretaň, Provence a Normandie.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka