Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 16. 6. 2015 10:28

MG_8978ra800ss.jpg
samyang 8/3.5 (aps-c)
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 10:50

Radek71 píše:Ted koukam ze 5 jakoby "spickovych" znamena nafotit tisice fotek. To bude mozna jadro pudla. Ono se to da otáčet na tom "spickovych", to byla chyba, ale celkově to bude ten problém.

Ten problém bude přesně v tomhle a je jedno, jak se to otočí, nebo jestli byl na konci ulice stánek s klobásama a proto mam místo vodopádu na fotce tácek...

Popravďe neumím si představit, ze někdo chce vyfotit špičkovou statickou fotku nějaké lokality (na úrovni fotowebů a fór, ne jí dostat do prestižní galerie, kde jsou úplně jiné požadavky) a povede se mu to na 5167. pokus. To už je asi něco špatně...

Jiná situace je, že jde někdo cvakat a prostě mu každá 4659. (tzn. přesně o tu jednu víc než nafotí ganec na odpoledních závodech ping-pongu) fotka fakt dobře vyjde... To je řekneme můj případ při focení akcí na horách bez nějakých uměleckých ambic.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kaapa 16. 6. 2015 11:00

lukas_highenergy.cz píše:
Kaapa píše:zeiss canada

U tohohle typu fotek mam ten problém, že bych tam nejradši hned jel a tak se mi všechny fotky líbí :-)

Na tyhle mista je docela tezke se dostat, ale pak to stoji za to. Hummerem cca 1.5h tezkym terenem a pak lezes po velkych kamenech dalsi 4h. Medvedi vsude kolem :) no ale mas pak fotku.
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 11:36

Ja to hlavne nezvladnu psychicky, kdyz nefotim, tak OK, ale varianta, ze prijdu ke scene a zkusim treba 10 zaberu je nemyslitelna, to by mi praskla cevka. To je jako s pistoli, nekdo rika ze 15 ran nestaci, ze musi mit v ponozce 4 dalsi zasobniky, protoze ... a ted vymysli nejakou obludnou vizi sceny, kdy vystrili 70 naboju.
Mimochodem, podle mne existuje neprima umera, jeste se mi nestalo abych obdivoval nekoho, kdo doveze z Eritreii 40 spickovych fotek za mesic pohytu a mel vic nez 1000 fotek treba na disku. Spis treba i 400. K tomu sekunduji totalni zoufalci, kteri nafotili 2 64 GB karty a nikdy zadnou fotku neukazali, nebo jich ukazali 200 a bylo to rajce. Nicmene to je stara vesta, toto se resilo tesne po prechodech na digital, kdy se zoufalci (oblibene slovo) chlubili, ze uz maji amortizovany kompakt za 85 000 Kc, protoze nafotili 25000 fotek. A stara garda se jim tak straslive smala, jako se dnes vsichni smeji foticovi a gancovi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 12:10

Ludvík udělal na Dakaru 12,000 fotografií, aby jich prodal cca 20. U neprofesionála bývá poměr horší.

Pokud člověk nearanžuje, existuje velmi vysoká šance, že to něčím zkazí. A pokud aranžuje, je velmi vysoká pravdědobnost, že to na té fotce bude poznat a zkazí to umělostí.

U amatérského fotografování není objektivní měřítko (u profesionálního jsou to vydělané peníze), nejsou to podle mého názoru ani ocenění, shlédnutí nebo lajky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 12:22

Jaci profesionalove? Proc zrovna TOP akce vesmiru - Dakar? Proc ne foceni kulky jak prochazi jabkem kdyz to nekdo zkousi chytnout manualne? To jich bude 120 000 ne?
Proste se jede do Krumlova na mezinarodni sraz carodejnic, kdyz tam pojedou rekneme 4 lidi ktery sleduju, tak nafoti prumerne 250 fotek a udelaji set s 16 fotkama.
Pak jsou experti, co stoji u lampy a jedou kulomet s rameckem od Zoneru, u mne je tato statistika asi 100%.
Dokonce i ti slavni dva japonci co propaguji (asi?) nejaky MILC tak to predvedli, namirili to do brusliste inlainu a zmackli to. Taky potrebovali asi tri 64GB karty. Toto je tak okaty a driv jsem byl uplne zalomenej ze v tom nekdo nevidi souvislost, ted uz je mi jasny, ze to tak musi byt.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 12:25

Pemar - už to tu bolo povedané. Keby si dával toľko energie do fotenia ako do hľadania výhovoriek, tak fotíš úplne inak ako teraz. V terajšom štádiu Ti ani CZ za 300 k nepomôže.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 6. 2015 12:37

pemar píše:U amatérského fotografování není objektivní měřítko (u profesionálního jsou to vydělané peníze), nejsou to podle mého názoru ani ocenění, shlédnutí nebo lajky.
To je problém v přístupu. Už jsem tu nedávno presentoval dvě školní úlohy. Tu druhou, tu těžší tu zkusil - a zvládnul (na jedničku s hvězdičkou) jen Melancholický Trol. Škoda, kdybys - možná bys přišel na to, že pro výbornou fotku nepotřebuješ vůbec jezdit do Francie, ale že se dá udělat i na schodišti vašeho baráku. Nemá smysl toužit po skvělé fotce, kterou kdekoho omráčíš, stačí vědět, že cos udělal, udělal's (podle sebe) dobře. Že na to neseženeš vždycky to správné obecenstvo, to už je jiná věc........ ;-) :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 13:08

Calven píše:Pemar - už to tu bolo povedané. Keby si dával toľko energie do fotenia ako do hľadania výhovoriek, tak fotíš úplne inak ako teraz. V terajšom štádiu Ti ani CZ za 300 k nepomôže.

Zrovna Pemar mi nepripadne tak hloupej, aby si sam sobe veril. Podle mne to vi a jenom se bavi. JInak to chce mit vzory, co co psal Mr. Bod je pravda, to je k *****, kdyz nekdo jede fotit do Budapesti doveze kyce z polednich hodin a nekdo zastavi na obed v Benesove a udela 14 echt fotek.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 13:16

Pokiaľ sa baví, tak ok. Kiež by to tak bolo.
Pokiaľ ide o vzory - občas áno, občas nie. To že niekto nafotí 20 fotiek kdekoľvek a kedykoľvek a z toho je 15 fantastický, 4 vynikajúce a jedna nadpriemerná - to je dar od boha. Takýto tu z tunajšieho auditória nemá nik. Ostatné je len o chcení a pracovaní na sebe. Ale nie systémom šprtania sa v letákoch, dxo grafoch, nadávaní, ako Nikon nevyrobil to čo by som možno hádam raz chcel a že som zlomil nad CZ palicu...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 13:27

Tak neni potreba se vyrovnat, ja jsem treba sel s fotografem z Kolocavy do Ust Cornej, oba jsme meli fotak na pupku, kazdy jina trasa. Kdybych sel sam, tak z toho udelam 10 fotek a vyhodim je na flickr. Ale pak jsem uvidel co nafotil on a malem mi praskla zilka. Toto je podle mne to nejlepsi co muze byt. Neuveritelnej progres proti samouceni. Vetsina lidi to potrebuje jak prase drbani.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 16. 6. 2015 13:41

Áno, ale to najskôr človek musí zniesť kritiku a hlavne byť sebakritický. A čo je veľmi podstatné je to, kto je ten vzor a kto kritiku dáva, však áno. Ale keď som majster sveta, tak mi oponenta môže robiť tak maximálne Chuck Norris. Aj to len možno.

-- 16. 6. 2015 14:45 --

Inak samozrejme máš pravdu v tom, že je veľká škola, ak fotíš rovnaké veci, ako niekto, kto je lepší ako Ty. Ideálne ak ste na v rovnakom čase na rovnakom mieste. Potom vidíš ten výsledok u neho a u seba a... ja zvyčajne zaplačem :-)
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 6. 2015 13:51

Lepší horší je strašně subjektivní. Divili byste se, kolika lidem by se fotografie, o kterých vy si myslíte, že jsou skvělé, nelíbily. Což neznamená, že nejsou dobré.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 6. 2015 14:19

pemar píše:Ludvík udělal na Dakaru 12,000 fotografií, aby jich prodal cca 20. U neprofesionála bývá poměr horší.

Pokud člověk nearanžuje, existuje velmi vysoká šance, že to něčím zkazí. A pokud aranžuje, je velmi vysoká pravdědobnost, že to na té fotce bude poznat a zkazí to umělostí.

U amatérského fotografování není objektivní měřítko (u profesionálního jsou to vydělané peníze), nejsou to podle mého názoru ani ocenění, shlédnutí nebo lajky.

Pemare ale dobrá fotka a prodaná fotka sou dvě různé kategorie.

Když bylo v ČR mistrovství světa v agility (psi na překážkách), tak sem dostal nabídku od jednoho českého a jednoho top US časopisu, abych jim udělal fotky (= low cost focení). Za ty čtyři dny sem nafotil třeba 6.000 fotek. Ve výsledku šli fotky do časáku v ČR, do časáku v US a do e-galerie US časopisu. A nějakých pár lidem na přímo, co mě o ně poprosili. Zbylých asi tak 5.850 fotek sem buď smazal uplně nebo je mam někde na disku nezpracované.

Ale to rozhodně neznamená, že na to abych udělal slušné fotky do dvou článků a galerie, tak potřebuju 6.000 pokusů. A ani to neřiká, že těch 150 komerčně publikovaných fotek bylo po fotografické stránce lepších než těch zbylých 5.850. Dobrá fotka nezajímavého týmu se neprodá a naopak nic moc fotka všech týmů z vítězného družstva jinde než těsně před cílem je nedostatkové zboží. A ten Dakar bude něco podobného jen na daleko vyšší úrovni.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 6. 2015 14:59

Dobra fotka je dobra fotka, debaty se vedou kdyz nekdo kdo umi, zacne delat neco co ostatni necekaji, diskuze je o Tichem, diskuze je nad umornosti tematu, ale nikdy se mi nestalo, ze bych videl v prestizni soutezi neco takovyho http://morticia.rajce.idnes.cz/hrad/ proste existuje koncenzus nad remeslem.
Tema "co je vlastne dobra fotka" je domena nicmochru, to je problematika zcela mimo nutnost to resit, to relativizuji jenom ti co nafoti neco takovyho http://morticia.rajce.idnes.cz/hrad/ a snazi se podvedome naznacovat, ze je to vyladeny umeni, co se nemusi libit kazdymu.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka