Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 6. 2015 21:10

Canon 14/2.8, F8, 1/2500 s, ISO 400, blesk

Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 6. 2015 21:26

lukas_highenergy.cz píše:Pemare, jak už tady někdo psal. Ty máš vážně neskutečný dar komponovat (event. ořezávat) fotky tak, jak by mě to nikdy nenapadlo :-)

Zrovna toto je OK, ale vzhledem k tomu, ze je to ctverec a ze je to PEMAR, tak bych rekl ze 3:2 prave nevyslo, tak je z toho 1:1.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 6. 6. 2015 21:49

Daikatana: ahoj Karle, to jsem nevěděl, že chodíš sem na fórum, možná si mne pamatuješ, mám od Tebe Nikon :) Mimochodem co prkýnka, slouží v kuchyni dobře ? Pokud pojedeš okolo Mělníka, zastav se, dám Ti nový :) Ondra
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 6. 6. 2015 21:51

Radek71 píše:
lukas_highenergy.cz píše:Pemare, jak už tady někdo psal. Ty máš vážně neskutečný dar komponovat (event. ořezávat) fotky tak, jak by mě to nikdy nenapadlo :-)

Zrovna toto je OK, ale vzhledem k tomu, ze je to ctverec a ze je to PEMAR, tak bych rekl ze 3:2 prave nevyslo, tak je z toho 1:1.

Já neřikám, že je to špatně nebo dobře, jen že je to tak nějak jinak než bych čekal :-)

-- 6. 6. 2015 21:53 --

Btw. hodim sem jednu fotku co vznikla, když sem nestihnul vyndat fotovýbavu v těch -12 dost rychle (plán byl dlouhé sklo, stativ a vyfotit to, co se blížilo zleva) a cvaknul to aspoň tím sklem, co bylo na foťáku, víceméně bez ostření a navíc se stativem v záběru. Během chvilky už bylo jen bílo.. Tady by už pomohl snad jen Pentax :-D

Takže proti všem pravidlům jedna, kdy to nevyšlo, ať tady nejsou jen ty povedený :-)

Obrázek
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod landov 7. 6. 2015 08:19

Tak este jedna vyklusavacia. N 70-200/4
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 6. 2015 09:43

Foceno ve stejny den.
Obrázek
*Sigma 50/1.4
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 6. 2015 10:06

Ta s duhou je pro mně velice silná, pro mne největší příběh co tady kdy jaká fotka přinášela.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 7. 6. 2015 10:42

No nevím, nevidím na ní mihalnice.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 6. 2015 11:07

Přiznám se, na toto kritérium jsem úplně zapomněl :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 6. 2015 14:13

Od zimy jsem byl prvně provětrat stativ. Úžasné (a fotografy oblíbené) místo Kleiner Winterberg.
12snímků ve třech řadách, 3x bracketing + nějaký ten atireflexní snímek. Objektiv stále jen 18-105

Obrázek

-- 7. 6. 2015 14:19 --

*bez mihalnic
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 7. 6. 2015 14:46

Obrázek

Tak jestli tohle není fotka s příběhem tak nevím. Jinak a58 + 18-55II foceno do jpg.

* k tomu Terezínu. Na tryzně nad koncentrákem vlály vlajky ČR a EU, no nevím, zajímavé když vlají nad branou do lágru. A pohlaváři měli raut v budově vedení koncentráku, což je taky rozporuplné.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 6. 2015 15:07

Jedna z dnešního poledne, Letná, tzv. Stalin skate plaza, což je legendární mramorový skate spot na místě bývalého Stalinova pomníku, který nahradil obří metronom. Skaters spot udržují svépomocí a koloběžky nejsou vítány.

Jednoznačně nejlepší skate místo v Praze, co v Praze, v celé ČR, od malých schůdků na manuály, přes velké schody, skočky, bedny, občas raily, prostě je to pestré.

Obrázek

Opět čtvercová kompozice (asi mi to zase nevyšlo, ...) v tomto případě jsem fotil toho borce raději zezadu, protože tenhle pohled je díky tetování atraktivnější, než pohled do jeho nevýrazného germánského obličeje.

Pár fotografií jsem si dal i do BW, mají svoje kouzlo.

Nikon 70-200/4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 6. 2015 15:36

pemar: ta popelnice je pěkný detail.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 7. 6. 2015 15:47

Lotrandor: Jasně, že to ruší, ale mazat se s ní nebudu, patří k tomu prostředí, ono je takové specificky syrové, to nejsou hory, dětičky na louce, koníček, nebo pejsek. To je místo, kde se potkávají opravdoví skejtaři:

Obrázek

to má noční flámovací atmosféru i v 10 hodin dopoledne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 6. 2015 19:29

Pemare, si tam byl poprvé? Mi to přijde jak popis odlehleho placku nekde v v Bronxu :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka