Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cindy557 11. 9. 2014 22:27

No jo, vyfotit černocha tak, aby byl černý.... to je rasizmus :-).
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 9. 2014 16:41

Tak jsem dneska zkusil vzít na reportáž (pro firmu - tzn značně limitované tím, že na fotce musí být loga, loga a zase loga :-) ) jen pevný skla, když tady všichni píšou, jak se to dá v klidu a zoom bere jen amatér a teda nikdy víc.. Pokud to teda nebude focení jen pro mně. Všichni reportéři (značná část profi) měli zoomy, takže sem tam byl asi jediný tragéd, co zkoušel "zoomovat" nohama (v té blokádě ostatních fotografů, co zoomovaly sklem). Přehazovat skla nebyl čas a navíc se zásadně hradba novinářů před tím, co se fotilo, udělala v místě, které bylo značně nekompatibilní s ohniskem a s 50tkou jsem byl obvykle moc daleko a než jsem přehodil na 28mm tak bylo pozdě (nebo naopak)... Takže zůstávám na reporty věrný 24-70 a budu doufat, že zbytek nebude fotit na 20 a nebudu zase furt za :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 9. 2014 17:05

Pouzivat na eventy z kterych je nutne neco donest monofokaly, tak to slysim poprve, to jsem neslysel ani jednou, natoz aby to psali "vsichni". A to je toto prosim "moje tema".

-- 13. 9. 2014 17:07 --

Dnes jsem byl na akci pro deti pouze s 35mm sklem :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 9. 2014 18:10

Já to poprvé neslyším, jen to prý chce dvě těla v pohotovosti...
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 9. 2014 18:29

Já to tady už četl několikrát (v jakém tématu nevím, na to už jsem tady na fóru příliš dlouho :-D ), jak lidi berou pevný skla kvůli kvalitě na všechno a mají daleko lepší výsledky jak ti se zoomy... Svatby, reporty... Každopádně pro příště radši Karla Gotta s hnusným bokehem a větší HO, než žádnýho Karla Gotta. I když naštěstí s ním pár fotek nakonec mam :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2014 18:50

Tohle je pak typický výstup profesionálního fotografa, fotícího akci na zoomem, v tomto případě Canonem EOS 5D Mark II a objektivem 24-70/2,8:

Obrázek

Komentář asi netřeba. Jinak nic proti sladkostem ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 9. 2014 19:08

Ze ma nekdo zoom ale vubec neznamena, ze fotky automaticky stoji za rec. A z me zkusenosti s profesionalnimi fotografy redakci nejruznejsiho druhu mam vyzkuseno, ze je to ve vetsi mire jeden bezmyslenkovy cvak za druhym, ktery by dala i cvicena opice bez umeleckeho nadani.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 13. 9. 2014 19:27

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem dneska zkusil vzít na reportáž (pro firmu - tzn značně limitované tím, že na fotce musí být loga, loga a zase loga :-) ) jen pevný skla, když tady všichni píšou, jak se to dá v klidu a zoom bere jen amatér a teda nikdy víc.. Pokud to teda nebude focení jen pro mně. Všichni reportéři (značná část profi) měli zoomy, takže sem tam byl asi jediný tragéd, co zkoušel "zoomovat" nohama (v té blokádě ostatních fotografů, co zoomovaly sklem). Přehazovat skla nebyl čas a navíc se zásadně hradba novinářů před tím, co se fotilo, udělala v místě, které bylo značně nekompatibilní s ohniskem a s 50tkou jsem byl obvykle moc daleko a než jsem přehodil na 28mm tak bylo pozdě (nebo naopak)... Takže zůstávám na reporty věrný 24-70 a budu doufat, že zbytek nebude fotit na 20 a nebudu zase furt za :-D

Mej dva fotaky, to je standard ne?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 9. 2014 19:28

Vzit si na event nebo svatbu jenom monofokaly navic s jenom telem je ulet, to jsem fakt nikdy necetl. Ze si nekdo vezme 85mm nebo nejaky rybi oko, pripadne cokoli do brasny je OK, ale nejakych 24-70 je zaklad.
Samozrejme krome hrdinu co to foti na "M" a maji v podpisu pod profilem 4 radky techniky vcetne telefonu. Ti to foti Heliosem. To jo.

-- 13. 9. 2014 19:29 --

Jo a kdyz ma nekdo dve tela, tak tam ma dve tretiny svate trojice a ne dva monofokaly. Samozrejme nemluvim o foceni novomanzelu v zahrade od 13:10 do 14:05. Tam muze mit i Linhofku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 9. 2014 19:42

chel píše:Mej dva fotaky, to je standard ne?


I s dvěma tělama bych bral daleko radši něco širokýho jako 16-35 a 24-70. Pokud má zbytek 16-35 a narvou se blízko, tak máš buď dostatečnej širokáč a nebo nevyfotíš, protože jim s pevnou 28mičkou koukáš na záda (muj dnešní případ)...

Jinak na dvě těla u sebe tak dneska nefotil nikdo. Všichni se přetlačovali s jedim tělem. Jestli v mezičase měnili skla nebo celý sety tělo-sklo, to nevim...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 9. 2014 20:17

Radek71 píše:Vzit si na event nebo svatbu jenom monofokaly navic s jenom telem je ulet, to jsem fakt nikdy necetl.


Muj pripad.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 9. 2014 20:27

A nejsi tady jediný, kdo to psal :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 9. 2014 20:46

Asi doslo k nedorozumeni, ja naposledy fotil svatbu jednim summiluxem, ale to jsem nesel fotit svatbu. Neverim ze PL si nekdo najal a on tam dosel s peti Samjangama.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 9. 2014 21:08

...jen ctyri monofokaly, z toho je Samjaku presne polovina.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 9. 2014 21:25

Behem foceni psice...
Obrázek

... prisly do parku devcata na houpacky a co by to bylo za dnesni mladez bez "selfiecka" :)

Obrázek

*Nikkor 70-200/2.8
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků