Pentax K-50, Nikon D7000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wailord 12. 6. 2014 15:36

Pro začátek bych se zeptal zda-li má nabíječka kontrolu nabití, aby nedošlo k přebíjení baterie. (Potřeboval bych to nechat nabíjet a odejet asi na tři dny)
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 12. 6. 2014 15:43

neboj, se současnými nabíječkami není problém, jakmile je akumulátor nabitý, nabíjení skončí
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2014 16:39

Puntík píše:od chel píše : " znacka je dulezita."

Pro některé lidi ano. Asi mají pravdu, jistě si také tak vybírají i auto, nejlépe takové, co má nejvíc lidí. Sousedovi u něj upadly dveře, seženou se na každém šroťáku..... :-))

Zdravím

:-D :-D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 6. 2014 17:18

chel píše:... Proste kdyz mas C/N muzes se citit jako pan fotograf, ale kdyz mas neco z toho ostatniho, tak ti to proste neda foto koule :D

A pak jsou ti dalsi co maji Hasselblad/Phase One/Mamyia v digitalu ... znacka je dulezita.

Ještě je potřeba dodat, že kromě C/N potřebuješ taky správně velký objektiv, aby kromě chybějících foto-koulí kompenzoval i jiné ...nedostatky... :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2014 18:07

JJ idealni je canon nebo nikon 70-200 protoze bez toho clovek neni poradny fotograf!
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 12. 6. 2014 19:34

Hoši vy se držíte nějak při zemi, to chce D4s a 400 f2.8, nebo ideálně 800 f5.6 to se pak ukáže kdo má jaké koule :D
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 12. 6. 2014 19:39

... ano, nekteri potrebuji spravnou znacku, aby meli koule ...

chel píše:Rozhodne Nikon. Protoze az budes shanet Pentax prislusenstvi tak si natluses ..


Ve shaneni konkretne ktereho prislusenstvi si clovek natluce?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 12. 6. 2014 19:41

Ale prdlajs, Penik s 75-300 v trenkach udělá daleko lepší službu než 800/5.6:-D.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 12. 6. 2014 19:42

vzals mi to z klávesnice, Gancovy trenky se zoomem rulez
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 6. 2014 19:43

Lehké děvy, cport, lehké děvy. Ty prý letěj na ty, co maj koule. :-D
Člověk ovšem netuší, že si později natluče také. Ale doktoři už to umějí.... a doktoři práv také... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wailord 22. 6. 2014 09:40

Ahoj, tak mám takový první lehký feedback.
Co mě úplně nenadchlo na pentaxu jest že užívá nestandardní usb kabel, to jsem myslel po pravdě že již vymřelo. No naštěstí SD karta..
Druhá věc co mě nemile překvapila je hlasitost zrcátka.
Jinak naprostá spokojenost, bodejť ne s mobilem se to nedá srovnávat.
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 6. 2014 10:37

Bohužel - http://obchod.fotoskoda.cz/roline-usb-k ... wgodG6AA4Q
Novější K-3 už vyhovuje požadavku EU a má USB mikro.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 22. 6. 2014 10:50

wailord: ono len tie drahsie zrkadlovky vyrobcov maju tichsiu zavierku. USB kablik som snad nikdy nepouzil na pripojenie, vzdy vyberiem SD kartu a dam do citacky (tak ci tak musim otvorit konektor/dvierka).

inak skus si nastavit profil Bright a fotky v JPG budu o nieco krajsie aj bez uprav v PC. (prednym rolerom sa otvoria dalsie policka pre nastavenie)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 14. 7. 2015 21:44

Ahoj, byl jsem požádán o radu ohledně zrcadlovky, vzhledem k tomu že človíček moc neví, ve směs všeho držel jednou mojí K-50, tak jsem zkusil sepsat nějaký referát na téma zrcadlovka, proč a jak.. Zároveň je to nějaké mé srovnání myšlenek, jak jsem vybíral. Když to omrknete a zkontrolujete, že tam nemám vyloženě botu nebudu se zlobyt, nebo to možná někomu pomůže. Jinak to asi můžete zařadit do škatulky nedůležité..


Zkusím nějak popsat co a jak si koupit, že bych vybral konkrétní kus(y) to asi ne.. http://www.fotoskoda.cz/nikon-d3200-18-55-mm/
V podstatě nejlevnější zrcadlovka na trhu, při tom dostaneš vše co k tomu patří, velký čip, hledáček, propracované ovládání, pevné tělo. Ač vše trochu trpí, tak do začátků asi nejlepší krok.
http://www.megapixel.cz/nikon-d5200-18-55-mm-ii-cerny
Fotoaparát dost podobný předchozímu, dalo by se říct že má stejný podvozek jen ho přebarvili. Z mého pohledu přidává hlavně funkce které u zrcadlovky nejsou úplně potřebné, jako výklopný display a stereofoní mikrofon.
http://www.megapixel.cz/nikon-d5200-18-105-mm-vr
Ač všechny ostatní foťáky budou nejspíše jen se setovým objektivem, tak zde bych se rád zmínil o velmi oblíbeném 18-105, který je často kombynován právě s D5200 a D7100, jde určitě i s D3200.. Za cenu v setu je to výborný objektiv, který místo 3 násobného zoomu, poskytuje zoom téměř 6 násobný. Při tom s dobrou obrazovou kvalitou. Dost možná stojí za uvažování spíš tento objektiv než jít o řadu víše..MichalTrochu o tom proč posílám jen nikony, kromě toho že to je jedna z nejznámnějších značek? Protože foťáky od konkurence jsou často podobné jako vejce vejci a akorát by se mi zde duplikovali. Navíc nikony znám, takže se mi to píše lépe. Jediný racionální důvod proč sem dávat jen Nikony je, že v sobě mají takovou malou nápovědu jak fotit. Je tam vždy vybraná jedna scéna a ukázka toho jak se dopracovat k tomu, aby to vypadalo tak a tak. Osobně si to radši přečtu na internetu. To vám ale určitě ukáží v elektru..
Pro jistotu ještě řeknu, že nikon má tři řady D3X00, D5X00 a D7X00. Kde první číslo značí řadu a druhé rok výroby, přes roky se dá v celku beztrestně skákat, bez toho aby se člověk musel bát velkých zhoršení / změn.
http://www.megapixel.cz/pentax-k-50-18-55-mm-wr
Zde je můj oblíbený Emotikona smile Který za nízkou cenu nabízí velmi dobré ovládání, bytelné tělo a velký hledáček. Pokud si chceš hrát se vším možným, tak je to podle mě výborná volba, hlavně oproti předchozím foťákům. Za ne špatnou cenu. Obrazově taky, neprohloupíte. Jediná nevíhoda kterou bych zmínil je že s objektivem 18-135 (ekvivalent 18-105 od Nikonu) vyletí jeho cena nepříjemně vysoko.
Velký hledáček, každý hledáček má takzvané přiblížení, dosavadní nikony mají 0,7, k-50 má 0,92 takže to co fotíš je větší.
Odolné tělo - vlastně nevím jak to exaktně měřit, jen zde je voděodolnost která je fajn. Obecně, ale platí že zrcadlovky jsou do nepohody, takže ani u D3200 se nestane, že by ses na ní zamračila a ona přestala fungovat.
Ad. ovládání, oproti předchozím foťákům má kolečko navíc, takže pokud chceš fotit na nějaký méně automatický režim, můžeš jedním hýbat třeba časem a druhým ISO citlivostí. Jinak všechny foťáky mají plně automatické režimi, které zvládnou většinu věcí za tebe.
http://www.aaron.cz/produkty/nikon-d7000-18-105
Nikon dohání a předhání pentax až u modelu D7000, jedná se o starší foťák, na to konto má ale výborný poměr cena výkon, jedná se již téměř o profesionální foťák. Který má vše co předchozí pentax, přidává navíc stavový display.
Tím snad zkončil můj výčet zrcadlovek, příště ještě bezzrcadlovky to už bude podstatně kratší.
wailord
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 7. 2015 11:57

wailord píše:byl jsem požádán o radu ohledně zrcadlovky
Komu? Mamine s čerstvým prírastkom, niekomu, komu už kompakt nestačí, či len niekomu, kto nevie čo s peniazmi? (lebo je to dosť zásadný rozdiel)

wailord píše:V podstatě nejlevnější zrcadlovka na trhu, při tom dostaneš vše co k tomu patří
Má len to, čo už mali všetky zrkadlovky pred 6 rokmi a bez čoho nedokážu fungovať .. ale nemá napríklad stabilizáciu (ani ten ďalší set), čím sa dostáva kvalitatívne pod úroveň najlacnejších st. bezzrkadloviek
wailord píše:Fotoaparát dost podobný předchozímu, dalo by se říct že má stejný podvozek
No keď myslíš .. ale to potom všetky APS-C a m4/3 foťáky sú na rovnakej úrovni :hm
wailord píše:zde bych se rád zmínil o velmi oblíbeném 18-105
Nie je to až taká výhra: váži pol kila (už s ním moja sesternica ani nechce fotiť) a je strašne pomalý

wailord píše:Trochu o tom proč posílám jen nikony, kromě toho že to je jedna z nejznámnějších značek? Protože foťáky od konkurence jsou často podobné jako vejce vejci a akorát by se mi zde duplikovali
Práveže Nikony sú na jedno kopyto: dotykové ovládanie má jediný model (D5500), nehlučné a plynulé preostrovanie vo videu žiaden (ak nerátam bezzrkadlovky Nikon 1) .. okrem megapixelov v podstate nepriniesli nič prínosného, čo by zrýchľovalo, uľahčovalo, alebo spríjemňovalo fotenie. Naopak, zvyšovaním megapixlov vyplávali na povrch problémy s ostrením a roztrasením (uzávierkou/zrkadlom).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků