Canon EOS 1100D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dany70 6. 4. 2014 18:44

Ahoj
Som amatér(rýchlo sa učím) a chcem si kúpiť prvú zrkadlovku do cca 400€,celkom sa mi pozdáva
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.sk/canon-eos-1100d-ef-s-18-55mm-is-d220850.htm

Rozmýšľam či by nebolo lepšie kúpiť samostatne telo+univerzálny objektív ef 50-f1,8
http://www.mall.sk/digitalne-zrkadlovky/canon-eos-1100d-body-black?v=474903
http://www.alza.sk/objektiv-canon-ef-50mm-f1-8-ii-d89053.htm

Ďakujem za pripomienky a rady
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 6. 4. 2014 19:12

univerzální objektiv na APS-C je spíše 35mm, nevím jak je na tom Canon, ale velmi povedené má takové sklo Nikon
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 6. 4. 2014 19:21

Nemyslel som doslovne že objektív ef 50-f1,8 je univerzálny,skôr všestrannejší ako setový EF-S 18-55mm IS II
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 6. 4. 2014 19:36

Ono strasne zalezi, co budes fotit. Jestli planujes fotit "vsechno", tak bych pro zacatek zvolil radsi ten zakladni zoom. Muze se totiz snadno stat, ze budes zle prekvapen, co vsechno se Ti do zaberu s padesatkovym objektivem nevejde. Zvlaste, pokud jsi doted fotil mobilem nebo kompaktem, ktere byvaji ve vetsine pripadu mnohem sirokouhlejsi, nez 50mm na uvedenem Canonu.
Zkus si treba zajit do elektra, vem si toho Canona se zoomem, nastav si to na 50mm a zkus vyfotit oblicej, celou postavu a treba cast obchodu a uvidis hned, jestli uhel zaberu vyhovuje, nebo by to chtelo zoom. Vsimni si hlavne, jak musis byt daleko od cloveka, aby se vesel cely na fotku.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 6. 4. 2014 19:45

Takže pre začiatok nemám špekulovať a radšej kúpiť set Canon 1100D+EF-S 18-55mm IS II ?
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 6. 4. 2014 19:54

Jo, pro zacatek radsi zoom, ale nemam patent na rozum.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 4. 2014 20:04

Prikupit 50/1,8 je u canonu otazka par supov. Ale neprecenuj 50 na apsc. Je to taky kratky nemastny neslany portretak. Pre zaciatok na nejake to modne mazanie pozadia povedzme, ale potom su ho plne bazary. Takze to je vlastne tiez cesta, videl som ho na bazosi za 60 eurikov.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radeknohejl 7. 4. 2014 13:04

Padesátka jako základ je pro krajinu, dovolenou a rodinu velmi špatná volba, rozhodně ten seťák. Ale další věc je, že zrovna Canon EOS 1100D no nevím no, jsou lepší možnosti za ty prachy.

A fakt chceš zrcadlovku, nevadí ti velikost a váha? Osobně bych doporučil spíš nějakej kompakt s výměným objektivem.
radeknohejl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 7. 4. 2014 14:53

Pokud si koupis jen 50mm budes se okamzite odlisovat od tech co maji jen setak. Budes mit mazle pozadi a budes moct fotit v seru. Ale neco za neco. Je to pomerne uzke takze budes muset byt vzdy dal od objektu. Ale tato dan je myslim prijatelna. Stejne si koupis za chvilku druhy objektiv, az zjistis co ti chybi.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 4. 2014 15:09

50 mi na cropu přijde už dost dlouhá, pokud jít cestou jednoho pevného skla, tak bych se díval někam kolem 35mm. Nikon má super 35 f 1.8. Pokud se nemýlím, tak Canon má 30 f2. Ale nic víc o něm nevím.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod enkydu 7. 4. 2014 20:07

Namiesto 50mm f1.8 by som ti skor poradil Canon 40mm f2.8 STM (http://www.dpreview.com/lensreviews/can ... m-f2-8-stm). Kvalita vyhotovenia objektivu je neporovnatelna a velkost objektivu velmi mala. Rovnako obraz je ostrejsi a ostrenie ovela tichsie oproti 50mm. Cenovo to nie je az taky velky rozdiel a jedinou danou je svetelnost +f1.0. Pri APS-C sa s tym 40mm aj viac priblizis tomu idealu 35mm (crop faktor).
Canon 70D (Canon EF 24-70mm f/4L IS USM, Canon EF 40mm f/2.8 STM, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, Canon EF-S 18-55mm f/4.5-5.6 IS STM) | Nikon P310
enkydu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod víík 7. 4. 2014 20:24

1100D mám. Má zoufale málo citlivé af. body. Je se světelnými objektivy těžko použitelný.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 4. 2014 21:31

chel píše:Pokud si koupis jen 50mm budes se okamzite odlisovat od tech co maji jen setak. Budes mit mazle pozadi a budes moct fotit v seru. Ale neco za neco. Je to pomerne uzke takze budes muset byt vzdy dal od objektu. Ale tato dan je myslim prijatelna. Stejne si koupis za chvilku druhy objektiv, az zjistis co ti chybi.

Na jednu stranu je to fajn skúsenosť, sám som behal po vonku s 1-2 pevnými sklami, a fajn, ale asi to nie je pre každého...
Ale každý si to musí prejsť sám. Skúsenosti iných sú dosť neprenosné...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dany70 8. 4. 2014 07:19

radeknohejl píše:Ale další věc je, že zrovna Canon EOS 1100D no nevím no, jsou lepší možnosti za ty prachy.

A fakt chceš zrcadlovku, nevadí ti velikost a váha? Osobně bych doporučil spíš nějakej kompakt s výměným objektivem.

Môžeš prosím upresniť tie lepšie možnosti za tie prachy?
Dosť ma zaujala možnosť kompaktu s vymeniteľným objektívom(menšia veľkosť,váha + vraj kvalita snímkov porovnateľná so zrkadlovkou)
Návrh kompaktu od užívateľa Fuck8r z iného topicu viewtopic.php?p=10056968#p10056968

-- 8. 4. 2014 07:20 --

víík píše:1100D mám. Má zoufale málo citlivé af. body. Je se světelnými objektivy těžko použitelný.

1100D radšej nebrať?
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeknohejl 8. 4. 2014 09:03

Doufám, že ti tu odpoví ostatní. Já jsem postupně přešel z Canonu 1000D na Sony A55, později jsem měl na chvilku Sony Nex6, pak zpět k A55, minulý rok jsem si řekl, že to chce něco menšího (nebavilo mě pořád tahat velkej foťák), tak jsem koupil Panasonic GF6, u kterého mi ale počase přestalo stačit max otevřená spoušť 60sekund (nemá bulb) a ani panorama režim není tak vychytaný jako u Sony. Takže jsem si před 2 týdny koupil Sony RX100 mII a je to super.

Myslím, že Olympus, Panasonic, Nikkon mají v té cenové kategorii kolem 400 Eura nějaké modely, které by stály za to.
radeknohejl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 8. 4. 2014 15:27

treba Olympus EPM-2? za 8000,- asi velka konkurence nebude ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 8. 4. 2014 19:06

Ten Olympus pen E-PM2 ma začal zaujímať čoraz viac :tleskani a fotky na flickru ma dostali
https://www.flickr.com/groups/2075497@N25/
recenzie má tiež veľmi slušné

Len neviem ako sú na tom kvalitatívne tie dodávané objektívy
http://fotoaparaty.fotolab.sk/produkt-108/detail-1996/olympus-e-pm2-+-14-42mm-cierny-+-objektiv-40-150mm-a-brasna-zadarmo

http://www.alza.sk/olympus-pen-e-pm2-objektivy-14-42mm-ii-r-40-150mm-black-black-d563962.htm
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 8. 4. 2014 20:06

já bych to nechtěl ani zadara, bez hledáčku sa nedá vůbec komponovat venku, dyž dokůpíš hledáček tož zas nedáš blesk, systém na houby, že ně možeš věřit na to veň jed, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radeknohejl 8. 4. 2014 20:20

já bych to nechtěl ani zadara, bez hledáčku sa nedá vůbec komponovat venku, dyž dokůpíš hledáček tož zas nedáš blesk, systém na houby, že ně možeš věřit na to veň jed, Meta

:pozor

To jsou zase kecy. To víš že se dá.
radeknohejl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 8. 4. 2014 20:34

Zase neprehanej, kdo neni na hledacek zvykli komponuje bez problemu aj venku, kolik fotaku ma za 400E schopny hledacek? Pisu schopny...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 8. 4. 2014 20:56

kdo tu přeháňá? JÁ TEDA NÉÉÉÉÉ, ale vy pánové moc zkušeností z bezhledáčkem asi moc nemáte co? nám nexa 5n a chcu sa posunút alespoň na 6 anebo zkusit omd 10, při slunku do ksichtu to prostě nedám, leda naslepo, moja zkušenosť , kultusu kolikátku ty máš teho nexa? Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 8. 4. 2014 21:15

zajimave, minule tu mel nekdo velky problem s mojim podpisem ze je zbytecne rozsahly a ted je zase zbytecny, kdyz si ho nekdo ani neumi precist ;) asi si ho precejen upravim. Podivej, jestli se chce nekdo posouvat vis nebo jinam musi mit taky nejakou zkusenost. Kolik zkusenosti ma asi tazatel? Tak to prosim te ber trosku s nadhledem. S dobrym displejem se da krasne fotit i za slunka staci si zvednout podsviceni a vyuzit moznost jeho natoceni...a taky si muzes dokoupit za par supu "strisku" na displej. Dokonce jsem ji na NEXovi videl v nejake recenzi. A porad cekam na ten tip pouzitelneho hledacku do 400E :nenapadne
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 8. 4. 2014 21:36

za 7 litrů je nikon 1v1 anebo sony lowendy bezzrcadla . tych je určo vjec modelů, skoro fšecky lowendy zrcadlovek, nechce sa ně to fčíl fšecko vypisovat, no a potom ešče bazar no né? stačí? ináč já sem o 400 e nic nepsal, enom sem konstatoval špatnů prácu s foťákem bez hledáčku, Meta. jo a cos to mlel o tem podpisu? to ně nejak květák nebere.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mas0n 8. 4. 2014 21:47

metyn: Pokud tazatel predtim fotil mobilem, urcite pro nej nebude absence hledacku nejvetsim problemem. Nevidim duvod, proc by mu nemohl pro jeho ucely poslouzit zmineny Olympus.
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 9. 4. 2014 05:28

hošové, negdy si fakt připadám jak v rumunsku, čtu toto vlákno znovu a nigde sem sa nedočtl, že je daná cena 400 e a žeby tazatel fotil mobilem, zadání je canon eos 1100 d a pak sa optal na bezzrcátko, napsal sem svoju zkušenosť a pocit z fotění bez hledáčku že stójí za prd, toť fše, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2014 07:33

No nez zacnes radit si poradne procti zadani ;-) za druhe, v podpisu mam napsane jaky mam fotak, opet poradne cti ale shodnem se v jedne veci a to kdyz ctu tve prispevky, taky si pripadam jak na rumunskem foru ;-)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 9. 4. 2014 08:48

Na slušný foťák má málo peněz. Musí vybírat z bazaru. Nikon D90, D5100 nebo bezzrcátko s EVF. To bude ale dražší sranda.

Prvně musí zhodnotit jakousi ergonomii a pohotovost ovládání a pak výstup. Skoro si netroufnu říct , co je důležitější, asi individuálně... Pokud nebere tyto faktory, tak ať si koupí cvakátko.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 9. 4. 2014 09:27

ano, mosím si na.rat na hlavu, je tam zrcadlovka za 400 e. týmto sa ti omlůvám, ale že ty máš cosi v popisu - a ty si myslíš, že rozklikávám každého diskutéra a sonduju co má za vercajch? no nechme teho. ale jak píše rousini tak s tým sa plno ztotožňuju anebo on se mňu? Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 4. 2014 09:35

Na obranu Metu, v mobilnej verzii vidim prd a nie podpis...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2014 10:24

ano dneska jsem si to vsiml, vetsinou jsem na desktopu...tak OK metaku za tohle omluva ;)mam Sony NEX 5R, hledacek mi nechybi :) Po tom co jsem zkousel kamosovu zrcadlovku-nejakeho novejsiho nikona a taky v praci canon 1Ds mark III tak bych zrcadlo urcite nechtel. 1.kvuli velikosti a hmotnosti 2.na to se nabali vetsi prislusenstvi->vetsi brasna atd. Proste NEX je prerostly kompakt a myslim si ze je pro nekoho s malo zkosenostma/se zkusenostma s kompaktem nebo mobilem bezzrcadko jednoduzsi. Jedine co jim nemuzu uprit je prave z ergonomickeho hlediska mnozstvi cudliku, na NEXovi bych jeden-dva nastavitelne prijal, ale to uz jsou alespon pro mne takove spis malickosti, protoze nic neni dokonale. Tohle treba castecne resi NEX-6, ale to je uz pro mne suma dost velka na to co ja fotim a na co fotak potrebuji...navic v te kategorii je uz i nejaky ten olympus i jine bezzrcatka... a kdyz jsme u te ergonomii tak doufam, ze se uz byl tazatel na neco podivat a hlavne si to chytnout do ruky. Protoze nakup fotaku bez toho, aby si neco pozkousel je podle mne kravina a kdejaky fotograficky obchod je v kdejakem vetsim meste. Pak se muzem bavit konkretneji.
Naposledy upravil kultus dne 9. 4. 2014 10:38, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 9. 4. 2014 10:36

kultus píše: Kolik zkusenosti ma asi tazatel? Tak to prosim te ber trosku s nadhledem. S dobrym displejem se da krasne fotit i za slunka staci si zvednout podsviceni a vyuzit moznost jeho natoceni...a taky si muzes dokoupit za par supu "strisku" na displej. Dokonce jsem ji na NEXovi videl v nejake recenzi. A porad cekam na ten tip pouzitelneho hledacku do 400E :nenapadne

Som začiatočník,s fotením ako takým mám skúsenosti len s obyč. kompaktom(automat) a mobilom.Chcel by som sa foteniu začať venovať viac než len mačkať spúšť

-- 9. 4. 2014 10:39 --

rousini píše:Na slušný foťák má málo peněz. Musí vybírat z bazaru. Nikon D90, D5100 nebo bezzrcátko s EVF. To bude ale dražší sranda.

Prvně musí zhodnotit jakousi ergonomii a pohotovost ovládání a pak výstup. Skoro si netroufnu říct , co je důležitější, asi individuálně... Pokud nebere tyto faktory, tak ať si koupí cvakátko.

Začína s toho výberu foťáku byť docela veda :nenapadne

-- 9. 4. 2014 10:41 --

dany70 píše:Len neviem ako sú na tom kvalitatívne tie dodávané objektívy
http://fotoaparaty.fotolab.sk/produkt-108/detail-1996/olympus-e-pm2-+-14-42mm-cierny-+-objektiv-40-150mm-a-brasna-zadarmo

http://www.alza.sk/olympus-pen-e-pm2-objektivy-14-42mm-ii-r-40-150mm-black-black-d563962.htm

Stále som sa nedozvedel nejaký konkrétny názor :hm
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2014 11:14

a proc se nepodivas na recenze jak je na tom objektiv 14-42mm u olyho? Psal jsi ze se ti fotky libi. Z fotek nejlip sam uvidis jestli ti to staci nebo ne, to za tebe nikdo neudela...Z recenzi a videi na youtube se dozvis jestli je objektiv hlucny, jak kresli pri ruznych ohniskach a clonach atd...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dany70 9. 4. 2014 13:37

-- 9. 4. 2014 13:39 --

kultus píše:a proc se nepodivas na recenze jak je na tom objektiv 14-42mm u olyho? Psal jsi ze se ti fotky libi. Z fotek nejlip sam uvidis jestli ti to staci nebo ne, to za tebe nikdo neudela...

Som nevedel že tie fotky boli robené 14-42 objektívom,neboj sa recenzii som prečítal(možno aj niečo prehliadol) požehnane.Lenže ako laik to neviem moc posúdiť,preto sa pýtam
dany70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 9. 4. 2014 15:14

dany70 píše:Stále som sa nedozvedel nejaký konkrétny názor :hm

Tu 40-150ku bych nechtěl ani zadarmo, měl jsem ji dva dny než šla pryč, a radši nemám žádný tele, než si koupím něco pořádnýho. Prý jsou ty modely od Panasonicu (45-150, 45-175, 45-200) opticky lepší, ale to už ti musí potvrdit někdo z těch, kdo je sám vyzkoušel.

14-42 překvapivě (vzhledem k ceně) není špatná, opticky je na tom líp než dražší 12-50, který má ale zase jiné výhody - "makro", elektronický zoom, pevnější konstrukce. Ale vzhledem k ceně, proč ne. Pokud bys šel cestou bazaru, je možný uvažovat i o set'áku od Panasonicu, ale o tom zase nic bližšího nevím. Já jsem nakonec po vyzkoušení obou možností od Olympusu pořídil super levnou Sigmu 19/2.8, která mi vyhovuje nejvíc...
mas0n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 4. 2014 17:16

14-42 je fajn skličko, idealne na nosenie na vylety. Samozrejme vo verzii IIr. Poslednej. Po pricloneni na 6,3-7,1 dava slusne vysledky v pleneri.
Netreba sa ho bat. Samozrejme kvalitu monofokalov nedosahuje, ale to je logicke.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 9. 4. 2014 17:19

Na 14-42 by mně vadilo to, že i když je to na menší snímač, stále je to světelnost jen f/3.5-5.6 a ještě je potřeba přiclonit. Ještě horší to má Nikon 1, který má také záklaďák f/3.5-5.6 na ještě menší snímač. A přitom má Nikon 1 široký bajonet a široké objektivy jako kdyby ta skla měla být všechna pod f/2. :-(
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 9. 4. 2014 18:18

Podle této stránky: http://www.photozone.de/olympus--four-t ... 56?start=1
má ten objektiv vzácně vyrovnanou kresbu od f/3,5 do f/8 - 11. Sice nijak zázračnou, ale mezi seťáky nadprůměr. Zezačátku jsem ho taky podceňoval a skoro nepoužíval s domněnkou, že to bude jako z kompaktu, ale e-e.

Jinak řada Sigma pro tento systém je klenot za hubičku. Hned jsem bral 19mm a nedávno 60ku. Nejde nechat ležet ...
rousini
Návštěvník