5DmII vs. 6D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 2. 2014 13:08

Nikde jsem téma nenašel, ale jestli je, tak klidně hoďte link.

Potřebuju koupit v horizontu cca 2 měsíců fullframe kvůli zakázkám (reklama, venkovní portrét, ateliér a zvířata apod). 5DmIII je mimo rozpočet, takže přemejšlim jestli 5DmII nebo 6D. Koukám, že rozdíl v ceně v bazarovym (nemyslim nějaký odcvakaný tělo, ale rozumně jetej kus) 5DmII a 6D neni moc velkej. Takže otázka, nejlépe na lidi se zkušenostma s oběma. Je nějaký důvod proč koupit 5DmII? SDHC karty u 6D přežiju a ergonomie mi sedí u obou. Mírně tragický AF neřešim, to mají obě těla podobný a na vážnější focení sportu budu mít případně k dispozici 1DmIII nebo 7D. A se zbytkem se holt poperu s 5D/6D.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 2. 2014 14:08

Kromě lepšího ovládání nevidím důvod, proč jít do 5D2.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 2. 2014 16:53

lukas_highenergy.cz píše:Nikde jsem téma nenašel, ale jestli je, tak klidně hoďte link
akurát na tomto serveri bolo porovnanie: Canon EOS 6D vs. 5D mark II: souboj na plném poli

lukas_highenergy.cz píše:Je nějaký důvod proč koupit 5DmII?
Lepšia per-pixel ostrosť (6D je na tom citeľne horšie, aspoň podľa tej recenzie) a farby (keď sa raz netrafíš, tak nepoladíš). Mne osobne sa zo 6D nepáči červená (pleťovka).
Naposledy upravil Ganec dne 24. 2. 2014 20:21, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 2. 2014 19:28

Ovládanie sa mi viac páči na 6D :) ...možnosť riadiť komplet fotoaparát iba s jedinou rukou (náhľad fotiek, AF body, menu, zväčšovanie, nastavovanie), lepšie je vyriešené aj menu a funkcie fotoaparátu (zväšovanie lupy 1:1 k zaostrovaciemu bodu), pokročilé nastavovanie spávania sa AF, určenie najdlhšieho času pre automatické ISO, lepšie AFMA, tichá uzávierka so sériovým snímaním, výrazne vyššia rýchlosť celého systému, výrazne lepšie vysoké ISO (od 3200 je to doslova skok, hlavne vo farebnom šume a riadkovaní v tmavých častiach), viacnásobná expozícia do RAWu...
5D2 je lepší asi len časom uzávierky 1/8000s a možno cenou... inak je to pomalý a o dosť horšie zaostrujúci fotoaparát... čo sa týka AF, tak k 6D nemám absolútne žiadne výhrady a aj veľa fotografov s D600 bolo prekvapených ako dobre a spoľahlivo to zaostruje hlavne na servo AF (ehm, lepšie).

Keby bolo treba niečo viac, tak píš... mám k dispozícii oba, pri čom 5D2 skoro až neznášam a 6D mám v poslednej dobe najradšej zo všetkých foťákov Canon (okrem 1D-X, ten bežne nedostávam do rúk, no z jeho menu nie som 2x nadšený...) :D

*EDIT: čo sa týka "per pixel" ostosti, tak rozdiel je možno v jpegu (ten nepoužívam, posledné dobré foťáky /okrem 1D modelov/ boli 40D a 5D2), ale v RAWe mám lepší pocit skôr z 6D, aspoň mne lezú z neho ostrejšie fotky ako z 5D2...
A taký 5D3 je ešte lepší (netuším prečo, možno AA filter, alebo niečo také... podobne aj 1Ds3 sa mi páčil viac ako 5D2, ktorý sa mi zdá byť skôr pomerne slabý v tomto... to je asi už téma pre teoretikov)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 2. 2014 08:46

jednoznačne 6d , je vynikajúci čo sa týka isa
ostrosť je dosť závislá od spracovania a použitia objektívu ako aj správneho zaostrenia
povedal by som že je dostačujúca skúšal som to len s troma sklami a v porovnani s 5d mark 2 je na tom myslím rovnako
mn. sa na 5D 2 páčila robustnosť v porovnaní s 6tkou ale inak je po všetkých stránkach lepšia 6d
Niekde som tu dával aj rawy kvôli ostrosti
Pohladaj
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 27. 2. 2014 12:03

Jednoznačně 6D. Nad 5D II v době 6D už vůbec nemá smysl přemýšlet (snad jen z hlediska ceny...)

6D mám skoro rok, 5D II znám taky velice důvěrně a ikdyž je mnozí srovnávají, jsou to dva úplně jiné foťáky.

ISO a obrazovou kvalitu snad nemusím zmiňovat, tam je 6D známé svojí nekompromisní obrazovou kvalitou... Velmi diskutované ostření si nemůžu vynachválit. Středový bod je tutovka. Zaostří kdykoliv, ihned. Krajní body jsou při horších podmínkách špatné, s tím jsem se smířil.

Přesně jak píše Ondra, ovládání je oproti 5DII o několik kroků vpřed. Nehledě na ergonomii, kdy 6D (ať již s gripem, nebo bez) je prostě opravdu pohodlnější a lehčí (a ano, člověk to spolu se 70-200/2.8 fakt pozná a je to příjemná úleva..)

Dokonce si troufám říct, že i při sportu se ti (i přes chybějící FPS) nebude chtít sahat po 1DIII nebo 7D :-)

Takže nic neřeš a kup 6D. Je to foťák, který je se svojí cenou nepřekonatelný. :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků