Upgrade Nikon D5100

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod thiuss 27. 1. 2014 22:39

Dobry vecer:)

Mám jakési nutkání upgradovat z Nikonu D5100 na D7000, jen furt nevím jestli si o tolik polepším. Řadím se mezi vášnivější amatéry s ne moc velkým rozpočtem:) Zatim fotim s Nikkor 18-105. Casem bych si chtel poridit jeste nějakého sirokouhlaka a pevnou 35mm.
Fotim vetsinou krajinu, domaci mazlíčky a město.

Predem dekuji za vaše názory!
Naposledy upravil thiuss dne 27. 1. 2014 22:55, celkově upraveno 1
thiuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 27. 1. 2014 22:53

a co cekas od upgradu? Obrazove to bude uplne to samy, maji stejny snimac
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod thiuss 27. 1. 2014 22:55

Takze by byl vhodnejsi upgrade na 5200?
thiuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 27. 1. 2014 23:02

fakt zalezi co chces fotit, D5100 vystaci na spoustu zanru, pokud te opravdu necim omezuje tak bych upgrade resil, pokud vylozene jen chces neco noveho, tak radsi invetsuj do tech objektivu co bys chtel :) D7000 bych kazdopadne nekupoval kvuli jejim problemum s ostrenim a oleji na snimaci
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod thiuss 27. 1. 2014 23:12

U D7000 me láká rychlejsi pristup k nastaveni a možnost nakupovani vyhodnejsich objektivu bez motorku:)
thiuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 27. 1. 2014 23:25

"vyhodnejsich objektivu bez motorku"
Stejně většinou stojí zaprd. Upgrade je v této době jediný rozumný jen na D7100.
Chraň nás všeci svatí ať o tohle vlákno nezavadí Pentax funboyz.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod thiuss 27. 1. 2014 23:57

:-D.....to jsem potreboval slyset:)...diky
thiuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 1. 2014 00:11

A co prodat D5100 tomu z vedlejšího vlákna, co s ním chce fotit starý knížky a koupit Pentax K-500 v dvojsetu? To pak dostačuje na úplně cokoliv.

Jinak ale vážně - souhlasím s 2. řádkem ggranda.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 28. 1. 2014 00:35

Neupgraduj, kup si za ty prachy sklo, udelas lip.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 28. 1. 2014 10:32

Taky souhlasím s kolegy, že upgrade je kravina. Já to chtěl udělat stejně, ale pak jsem radši nakoupil objektivy, blesky, nějaký další příslušenství a teď teprve budu kupovat D7100. Třeba takovou pevnou padesátkou, nebo bleskem jsem si snímky zlepšil tak o miliardu procent víc, než bych to udělal s D7000, o které jsem taky uvažoval, když jsem ještě měl jen setový zoom.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 28. 1. 2014 10:35

FotoABC : To snad nemyslíš vážně. K-500 bez zvýraznění aktivního AF bodu, to je opravdu upgrade. Dvojset od P je tak akorát dobrý jako těžítko oproti 18-105. Z od té doby, co jsi moderátor ti leze ta politická korektnost na mozek. Oproti 18-105 nemá smysl 55-200 od Nikonu ne tak ještě od Pentaxu, který je výrazně horší.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 1. 2014 11:21

ggrand: nemyslím si, že můj příspěvek, který naštve oba extrémy, je politicky korektní.
ggranda naštve proto, že ho nepochopí.
Puntíka naštve proto, že ho pochopí.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 1. 2014 11:28

Já ho pochopil a zasmál jsem se. Nejsem ggrand. :-)

Ale vážně, svět se neřídí ani mnou, ani tebou, a už vůbec ne ggrandem. Tak mi přijde směšný i on. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 1. 2014 11:39

Ale dlouhodobě se tu moc neprojevují příznivci Canonů. Že by všichni místo diskutování fotili? Že by ti, co trpělivě už 10 let posílají diskutující fotit, měli takovéhle úspěchy mezi kanonýry?
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 1. 2014 11:49

Prosím tě, kdo by se tu hádal s Nikonfans, s týpky jako je právě ten ggrand a jemu podobní. Já včera valil nevěřícně oči, co za pitomosti tady šířil jakýsi pokročilý amatér. K neuvěření. :-) No, vím svoje, takže mne těm dvěma podobní nedokážou rozhodit, ale ne všichni to stráví. Takže ta diskuse skutečně.....
Na grafice byla, i přes tamní křupany, větší pohoda. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků