Nikon D7000 spinavy senzor

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod simplicity_by_me 15. 1. 2014 21:32

Zdravim vas, mam taky problem mam strasne zaspineny senzor(d7000) a ked som ho dal vycistit tak to znova tak za mesiac bolo kompletne zaspinene....opakuje sa to stale a neviem preco...moze byt niekde chyba v fotaku? menim objektivy nie nejako extra casto a ked som sa pytal inych ludi tak oni non stop menia objektivy a niektory nemuseli ani raz dat cistit snimac....dost ma to stve lebo cistenie je celkom drahe...dakujem za odpovede
simplicity_by_me
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jack08 15. 1. 2014 22:20

záleží co je pro tebe "strašně špinavý"... Jinak prach se tam může dostat zaprášeným objektivem.
jack08
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 1. 2014 22:53

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 16. 1. 2014 07:21

Nepouzivej vyssi clony nez 8 a budes v pohode...
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 1. 2014 08:04

Je to olej nebo pevná smítka? Pevná smítka dělají tmavé tečky, olej dělá větší světlejší ostře ohraničené skvrnky. Všiml jsem si u svého D7000 většího množství olejových skvrnek asi po dvou letech a 15 tisících záběrů. Ofuk, ani čištění na sucho štětečkem nepomáhá (jediný způsob, jak jsem čistil senzor D80, investice asi 10 USD do speciálního štětečku z ebay a pak už vše zdarma). Na olejové skvrnky jsem koupil Eclipse roztok a Sensor swab stěrky na čištění čipů, vyčistil a mám klid. Investice je to větší, ale v případě opakovaného čištění se vyplatí.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 16. 1. 2014 08:19

U Nikonů podle mě nejlepší postup je, nechat si 4x vyčistit za kupony a pak už čistit sám. Zas tak těžké to není a sad na mokré čištění je k dostání milion. Já si koupil tu, kterou inzerují vždy v Digitální Foto magazínu, sice není úplně levná, ale zvládám to s tím v pohodě.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 16. 1. 2014 11:00

Ja se Nikonu divim, ze tento pruser s olejem na snimacich jednou pro vzdy nevyresi ... kupony na 4 cisteni jsou vysmech.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 16. 1. 2014 11:35

No u D600 to prý vyřešili. D610 už nemaže :)
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nephilim 17. 1. 2014 06:50

Stejně jako u D7100, který s olejem na snímači už také nemá problém. ;)
V případě D7100 si ale dali práci se "zamaskováním" průšvihu a foťák docela příjemně vylepšili. U D600/610 jim zákazník už nestál za snahu to zamaskovat.
Nephilim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 1. 2014 07:20

ja som D7100 už cistil cip 3x...u starej D90 ešte ani raz.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 17. 1. 2014 10:04

No já jsem u D7000 za dva roky ještě nepocítil potřebu snímač čistit. Asi je to o kusové variabilitě a pravděpodobně to není tak jednoduché vychytat.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 17. 1. 2014 10:34

No já koupil na D7000 ke konci roku. Díky tomuto příspěvku jsem udělal fotku proti stropu a je špinavý. Ne extrémně, ale je tam pár fleků. Odfouknout nejdou.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 17. 1. 2014 10:35

No taky to zkusím, nikde na fotkách jsem to nepozoroval, tak to neřeším.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 1. 2014 10:50

Ondrej Janovsky

ofukovat cip radsej nie...iba rozviris prach v tele a ten sa ti usadi na cipe aj na tych miestach, kde si ho doteraz nemal :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 17. 1. 2014 12:10

landov píše:Ondrej Janovsky

ofukovat cip radsej nie...iba rozviris prach v tele a ten sa ti usadi na cipe aj na tych miestach, kde si ho doteraz nemal :-)

No evidentně to bude olej, protože i po ofouknutí mám fleky na stejných místech a nové jsem nenašel.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Další stránka